Yardım 4K Ultra Gaming Için Sistem

MelihÖzer

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
KASA VATAN 98K.jpeg
KASA VATAN 98K.jpeg

Hocalarım selamlar. 4k ultra RT'de oyun için vatandan bunu dizdiler. Amacım sadece 4k oyun oynamak. Armutun sapı üzümün çöpü gibi bir derdim yok, sessiz olsun büyük olsun ışığı olsun şurası şöyle gözüksün gibi dertlerim yok. Açıkçası ekran kartı ve işlemci hariç marka model özellik gibi bilgilerimde yok. Tek derdim 4k full ayarda oyun oynamak. Bu sistem beklentimi karşılar mı? 98k tuttu bu kasa bütçem max 100k. Daha ucuza daha iyi sistem dizilebiliyorsa da yardımcı olabilirseniz sevinirim.

KS

MelihÖzer

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Kasa biraz pahalı kaçmış sanki hocam. Birde ben Vatan'dan aliyim kafam rahat olsun kafasındayım. Biraz eski kafa :) Diğer forumlardaki arkadaşlarda en son alacağım yer vatan diyorlar :) Bunun sebebi nedir? Vatan o kadarda güvenilir değil mi? Son olarakta Vatan'daki arkadaş yerine sizin dizdiğiniz kasa daha mı iyidir?

Woqqies

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
40
Ben bütçeye göre direkt bir sistem yaptım . Kasa evet biraz aşırı fiyatlı .Kasayı değiştirebilirsiniz ondan kalan bütçeyide ssd yi değiştirebilirsiniz. Samsung 990 modeli gibi .

KS

MelihÖzer

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Teşekkürler hocam bu sistem işimi görecekse bu sistemi toplayayım

Woqqies

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
40
Ama benim fikrim kasım ayında yapılacak indirimleri beklemek olurdu. Hazır sistem olarak belki bir f/p sistem denk gelir. O değerlendirilebilir.

Kasa biraz pahalı kaçmış sanki hocam. Birde ben Vatan'dan aliyim kafam rahat olsun kafasındayım. Biraz eski kafa :) Diğer forumlardaki arkadaşlarda en son alacağım yer vatan diyorlar :) Bunun sebebi nedir? Vatan o kadarda güvenilir değil mi? Son olarakta Vatan'daki arkadaş yerine sizin dizdiğiniz kasa daha mı iyidir?
Şimdi parçaların arasında da kalite farkı var.Sıvı soğutmada Arctic markasının üstüne yok diyebilirim. Oradan kaliteli ssd yi düşük tuttum istersen kasayı daha yapılabilir bir modelle değişip 990 pro serisini koyabilirsin.

KS

MelihÖzer

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Ama benim fikrim kasım ayında yapılacak indirimleri beklemek olurdu. Hazır sistem olarak belki bir f/p sistem denk gelir. O değerlendirilebilir.

Şimdi parçaların arasında da kalite farkı var.Sıvı soğutmada Arctic markasının üstüne yok diyebilirim. Oradan kaliteli ssd yi düşük tuttum istersen kasayı daha yapılabilir bir modelle değişip 990 pro serisini koyabilirsin.
Hocam hazır sistem dedin bir göz gezdirdimde bu sistem nasıl? Fiyat olarakta tatmin edici Vatan'ın dizdiğinden 10k uygun.

Woqqies

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
40
Hocam hazır sistem dedin bir göz gezdirdimde bu sistem nasıl? Fiyat olarakta tatmin edici Vatan'ın dizdiğinden 10k uygun.
Yani tercih size kalmış. İşlemci , ssd , sıvı soğutmayı aynı yapınca 86bin tutuyor.
https://www.itopya.com/ataberk-doga...-windforce-v2-16gb24gb-ddr5_h26764#kategori_9

KS

MelihÖzer

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0

Woqqies

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
40
Jahrein süperiorda ramin cl si biraz yüksek mi kalmış hocam? mhz olarakta bir tık düşük gibi sanki ne dersiniz? 32gb a düşürülüp mhz artışına ve cl düşüşüne gidilmeli mi?
Zaten single ram yazıyor . Dual ram almakta fayda var . AMD işlemci olduğu için. Corsair dominatör serisi amd dual kit ramlar işinizi görür.

KS

MelihÖzer

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Zaten single ram yazıyor . Dual ram almakta fayda var . AMD işlemci olduğu için. Corsair dominatör serisi amd dual kit ramlar işinizi görür.
Aaa single olduğunu fark etmedim onu dual yapmak gerekir kesinlikle dediğiniz gibi onun dışında soğutucusu ana kartı vs okeymidir hocam

Woqqies

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
40
Ekran kartı ısınma durumu nedir bilmiyorum. Eskiden gigabaytın ekran kartları çok ısınıyordu. O yüzden sistemi yeni konu olarak açın diğer arkadaşların yorumlarına bir bakalım.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri