5-6K Civarı Monitör Tavsiyesi

egewzz

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Merhabalar,

RTX 4060’lı sistem için monitör tavsiyesi isteyeceğim 5k ve 6k civarı gözüme bir monitör çarptı Pc Hocası kanalında güzel bir incelemesi yapılmış, 240hz,İPS ve pivot gibi bircok özelliğe sahip bir monitörün 6bin TL olması dikkatimi cekti.Baska önerileriniz varsa bekliyorum.

Link:

Moderatörün son düzenlenenleri:

Sahuraka

Moderatör
Moderatör
Tepki
4,113
Merhaba RTX 4060’lı sistem için monitör tavsiyesi isteyeceğim 5k ve 6k civarı gözüme bir monitör çarptı Pc Hocası kanalında güzel bir incelemesi yapılmış, 240hz,İPS ve pivot gibi bircok özelliğe sahip bir monitörün 6bin TL olması dikkatimi cekti.Baska önerileriniz varsa bekliyorum.
Link:
Bunu alabiliesin bu güzel

Mrkurtuldu

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
22
Merhaba RTX 4060’lı sistem için monitör tavsiyesi isteyeceğim 5k ve 6k civarı gözüme bir monitör çarptı Pc Hocası kanalında güzel bir incelemesi yapılmış, 240hz,İPS ve pivot gibi bircok özelliğe sahip bir monitörün 6bin TL olması dikkatimi cekti.Baska önerileriniz varsa bekliyorum.
Link:
gayet iyi 240hz yenileme hızına sahip bir monitörü bu fiyata bu devirde bulmak imkansız gibi bir şey hızlıca alabilirsin fiyatı yükselmeden hocam

Mduran

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
14
Kisaca alalim mi almayalim mi 1ms GTG tepkime bilgisini ya kacirdim ya anlayamadim 1ms gtg ne demek iyimi kotumu

KS

egewzz

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Kisaca alalim mi almayalim mi 1ms GTG tepkime bilgisini ya kacirdim ya anlayamadim 1ms gtg ne demek iyimi kotumu
yani gigabyte ın panel kalitesi daha iyi diyorlar ama digeri de 240hz biraz senin tercihin ama ben gigabyte tercih edeceğim sanırım

EymenO.

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Tepki
370
Başka forumlara sorduğumda tavsiye etmeyip başka bir model önerdiler düşünceniz nedir?

Spardoxun panel kalitesi iyi ışık süzmesi vs yok ilk 1 ay zaten ölü piksele karşı full garanti var + 3 yıl garantisi var bu fiyata bu kadar özellik veren az kişi var.

EymenO.

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Tepki
370
Normalde bu tarz markaları pek sevmiyorum önermeyi ama, garanti olayı gamebooster vs gibi monitörlerden daha iyi kılıyor.

Mduran

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
14
Amd ekran kartlarini destekliyor o zaman

Normalde bu tarz markaları pek sevmiyorum önermeyi ama, garanti olayı gamebooster vs gibi monitörlerden daha iyi kılıyor.
Korkmadan çekinmeden şu monitoru al diyevilocegin monutor hangisidir. Ekran kartim amd

Amd ekran kartlarini destekliyor o zaman

Korkmadan çekinmeden şu monitoru al diyevilocegin monutor hangisidir. Ekran kartim amd
Baktikca arastirdikca kafam karisiyor conta yaktim yakacam al deyin bi monitor alip gecem artik anlasam hiç ugrasmicam ama anlamdigim icin problem oluyor bana

Lory

Monitör Uzmanı
Monitör Uzmanı
Tepki
750
Normalde iyi birşey ama Gerçek değil ki.

Spardox almayın dostlarım. Sana önerim bunlardır:

İyiden kötüye doğru sıraladım.

KS

egewzz

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2

Hocam Gigabyte kötü bir marka mı iyiden kötüye derken o monitörü almayı düsünüyorum ama böyle demenizin sebebi nedir? Ekran kartım Nvidia oldugu icin 5k civarı bu kalite Gsync önerebilirseniz güzel olur(gigabyte gysinc yok)

Lory

Monitör Uzmanı
Monitör Uzmanı
Tepki
750
Hocam Gigabyte kötü bir marka mı iyiden kötüye derken o monitörü almayı düsünüyorum ama böyle demenizin sebebi nedir? Ekran kartım Nvidia oldugu icin 5k civarı bu kalite Gsync önerebilirseniz güzel olur(gigabyte gysinc yok)
Ben markaya göre öneri yapan biri değilim. Modele göre modelin özelliklerine göre öneri yaparım.

24g2u ve iiyama igzo ips yani igzo TFT
kullanıyor.

İgzo nedir:
Şu anda IGZO'nun ana avantajı çok düşük güç tüketimidir. Standart a-Si panel monitöre kıyasla, normal bir panelden 20-50 kat daha hızlı olan daha yüksek elektron hareketliliği sayesinde %80-%90'a kadar daha fazla güç verimliliği sağlayabilir.

Ayrıca bu, daha hızlı yanıt süresi, daha iyi renk sunumu ve daha yüksek piksel yoğunluğu kapasitesi sağlayabilir.

a-Si panel monitörler, daha yüksek piksel yoğunluklu ekranların arkadan aydınlatması için daha fazla güce ihtiyaç duyarken, IGZO bunu gerektirmez; hatta önemli ölçüde daha düşük güç tüketimiyle daha da parlak görüntüler oluşturabilir.

24g2u igzo sayesinde dünyadaki en iyi 144hz 1080p monitör olmayı başaran bir monitördür.
İiyama ise 24g2u daki panelin revize halini kullanarak en seri monitörlerden biri olmayı başarmıştır bunun yanında renk kaliteside 24g2u kadar iyi olmasada diğerlerine kıyasla iyidir.

G2412 ve g24f2 aynı paneli kullanmaktadır. E aynı panel ise neden msi daha iyi? Çünkü monitör panelden ibaret değil. Arka aydınlatma da önemli bir unsurdur ve msi ın arka aydınlatması gigabyte dan çok daha iyidir. Bu sayede daha yüksek kontrastlarda erişir ve daha seri olur.
Gigabyte ın msi dan iyi olan tek tarafı yükseklik ayarı olması. Ama hem fiyatı pahalı hemde monitör kısmı dahabkotu olduğu için gigabyte msi dan daha kötü sayılır.

Bu arada freesync olan monitörlerden g-sync açabilirsin.

KS

egewzz

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Ben markaya göre öneri yapan biri değilim. Modele göre modelin özelliklerine göre öneri yaparım.

24g2u ve iiyama igzo ips yani igzo TFT
kullanıyor.

İgzo nedir:
Şu anda IGZO'nun ana avantajı çok düşük güç tüketimidir. Standart a-Si panel monitöre kıyasla, normal bir panelden 20-50 kat daha hızlı olan daha yüksek elektron hareketliliği sayesinde %80-%90'a kadar daha fazla güç verimliliği sağlayabilir.

Ayrıca bu, daha hızlı yanıt süresi, daha iyi renk sunumu ve daha yüksek piksel yoğunluğu kapasitesi sağlayabilir.

a-Si panel monitörler, daha yüksek piksel yoğunluklu ekranların arkadan aydınlatması için daha fazla güce ihtiyaç duyarken, IGZO bunu gerektirmez; hatta önemli ölçüde daha düşük güç tüketimiyle daha da parlak görüntüler oluşturabilir.

24g2u igzo sayesinde dünyadaki en iyi 144hz 1080p monitör olmayı başaran bir monitördür.
İiyama ise 24g2u daki panelin revize halini kullanarak en seri monitörlerden biri olmayı başarmıştır bunun yanında renk kaliteside 24g2u kadar iyi olmasada diğerlerine kıyasla iyidir.

G2412 ve g24f2 aynı paneli kullanmaktadır. E aynı panel ise neden msi daha iyi? Çünkü monitör panelden ibaret değil. Arka aydınlatma da önemli bir unsurdur ve msi ın arka aydınlatması gigabyte dan çok daha iyidir. Bu sayede daha yüksek kontrastlarda erişir ve daha seri olur.
Gigabyte ın msi dan iyi olan tek tarafı yükseklik ayarı olması. Ama hem fiyatı pahalı hemde monitör kısmı dahabkotu olduğu için gigabyte msi dan daha kötü sayılır.

Bu arada freesync olan monitörlerden g-sync açabilirsin.

yanlış anlamayın ama iiyama markasını ben kisisel olarak ilk defa duydum ve baska bir forumda bu monitörün iyi mi kötü mü oldugu sorusuna karsın güzel alınabilir 1972den beri olan bir japon markası uzun yıllardır ülkemizde var denmiş diger kiside yanıt olarak madem o kadar uzun suredir var ucuz kaliteli o zaman niye aoc gibi kendini kanıtlamıs popüleritesi olan bir marka olamamıs diye yanıt vermis,yani bilemedim simdi o yüzden msi g2412 modelini degerlendirecegim saolun.

Lory

Monitör Uzmanı
Monitör Uzmanı
Tepki
750
yanlış anlamayın ama iiyama markasını ben kisisel olarak ilk defa duydum ve baska bir forumda bu monitörün iyi mi kötü mü oldugu sorusuna karsın güzel alınabilir 1972den beri olan bir japon markası uzun yıllardır ülkemizde var denmiş diger kiside yanıt olarak madem o kadar uzun suredir var ucuz kaliteli o zaman niye aoc gibi kendini kanıtlamıs popüleritesi olan bir marka olamamıs diye yanıt vermis,yani bilemedim simdi o yüzden msi g2412 modelini degerlendirecegim saolun.
Kendini kanıtlamış bir firma aslında. Ancak iiyama nın üğrettiği monitörler böyle küçük düşük bütçeli monitörler değil ki. Daha çok firmalar için dev ve kaliteli ekranlar üğretiyorlar. Zaten monitörün satıcısı bizzat iiyama yani Garanti konusunda da sıkıntı yaşamazsın.
Konu büyük ihtimal technopattadır ve o konuda bende vardım diye hatırlıyorum. Gerekli cevabı orada vermiştik aslında.

Kullananlarda epey memnun zaten. G2412 ile arasında büyük bir fark var. Diyeceğim iiyama ya güvenebilirsin ama içim hala ısınması diyorsan mecbur g2412 kalıyor.

Mduran

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
14

Attigin linkte aoc az bi farkla 27 inc var ayni kalitedeyse onu almak daha mantikli degil mi size zahmet bi bakarmisiniz özellikler aynimi

Zwaige

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
524
kankam spardox daha iyi olur

veya
alabilirsin forumda kullanan arkadaşlarda var

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri