Öneri 50.500 Tl'ye Bu Si̇stem İyi̇ Mi̇?

kanekiyi severim

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
15
İşlemci
xx
Ekran Kartı
xx
İşlemci: R5 7600x
Anakart: MSİ PRO B650M-P(4.8K OLAN MODEL B650-P WİFİ İLE KARIŞTIRILMASIN)
Ram: Adata XPG Lancer 6000mhz cl30
Ekran Kartı: SAPPHİRE RX 7800XT Nitro Gaming OC
KASA+PSU: Deepcool Matrexx-55 700w 80+
SSD: MLD M700 2TB
Sıvı Soğutma: Thermalright Aqua Elite 240mm
Monitor: Asus TUF Gaming VG27AQZ

aşçı2534

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
28
Bence gayet iyi bende monitör dahil rx7700xt ryzen 5 5600xli sitemi 40k ya aldım hayırlı olsun gayet güzel 10yil çit cikartmaz

inconr

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
İşlemci: R5 7600x
Anakart: MSİ PRO B650M-P(4.8K OLAN MODEL B650-P WİFİ İLE KARIŞTIRILMASIN)
Ram: Adata XPG Lancer 6000mhz cl30
Ekran Kartı: SAPPHİRE RX 7800XT Nitro Gaming OC
KASA+PSU: Deepcool Matrexx-55 700w 80+
SSD: MLD M700 2TB
Sıvı Soğutma: Thermalright Aqua Elite 240mm
Monitor: Asus TUF Gaming VG27AQZ
Hocam güzel ama kasa ve PSU ayrı almanız daha iyi olur. Ayrıca bu bütçeye sanki RTX 4070 Tİ bile sığabilir sanki. Bir de sistemi ne amaçla kullanacaksınız, belki 7500f bile sizin işnizi görebilir, böylelikle sıvı soğutma masrafından ve anakart mastafından kaçabilirsiniz.

Aboxbtr

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
79
Hocam güzel ama kasa ve PSU ayrı almanız daha iyi olur. Ayrıca bu bütçeye sanki RTX 4070 Tİ bile sığabilir sanki. Bir de sistemi ne amaçla kullanacaksınız, belki 7500f bile sizin işnizi görebilir, böylelikle sıvı soğutma masrafından ve anakart mastafından kaçabilirsiniz.
7500f ile nasıl anakart masrafından kacıcaksın adam belli overclock yapıcaktır

inconr

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
4070 Tİ sığdırabilmek adına söyledim. Amaca göre parçalar değişiklik gösterebilir. Ben warzone oynamak istiyorsam, 50k bütçeye OC yapabileceğim bir işlemci ve anakart ayrıca RX 7800 XT'li bir sistem alabilir. Hikayeli oyunlar oynamak istiyorsam ve buna ek olarak Ray tracing görmek istiyorsam bazı parçalardan kısarak ve OC peşine düşmeyerek RTX 4070 Tİ alınabilir. Bu benim şahsi fikrim.

KS

kanekiyi severim

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
15
4070 Tİ sığdırabilmek adına söyledim. Amaca göre parçalar değişiklik gösterebilir. Ben warzone oynamak istiyorsam, 50k bütçeye OC yapabileceğim bir işlemci ve anakart ayrıca RX 7800 XT'li bir sistem alabilir. Hikayeli oyunlar oynamak istiyorsam ve buna ek olarak Ray tracing görmek istiyorsam bazı parçalardan kısarak ve OC peşine düşmeyerek RTX 4070 Tİ alınabilir. Bu benim şahsi fikrim.
Hocam 4070ti'li bir sistem toplarsanız bakayım zahmet olmassa ama sıvı soğutmayı biraz da keyfi istiyorum bunu göz onunda bulundurursanız sevinirim.

Yok hocam oc yapma niyetim yoktu performans açısından 7600x daha iyidir diye düşündüm bu yüzden de ortalama bi anakart alayım dedim.

kasa ve psu bir forumda önerildi fiyatı da cazipti ve deepcool markasının olunca direkt kafaya koydum hocam.

inconr

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Hocam 4070ti'li bir sistem toplarsanız bakayım zahmet olmassa ama sıvı soğutmayı biraz da keyfi istiyorum bunu göz onunda bulundurursanız sevinirim.

Yok hocam oc yapma niyetim yoktu performans açısından 7600x daha iyidir diye düşündüm bu yüzden de ortalama bi anakart alayım dedim.

kasa ve psu bir forumda önerildi fiyatı da cazipti ve deepcool markasının olunca direkt kafaya koydum hocam.
Hocam biraz bakındım, hazır sistem bulamadım. Tek tek toplandığı zaman bir kaç parçadan feragat edilerek toplanabilir. Bilgisayar başında değilim. Müsait olursam yarın detaylı bakarım. Kabaca hesaplanacak olursa;
Rtx 4070ti 25k
R5 7500f 5.5k
A620 anakart 3k
2k monitör 8k
32 GB ddr5 bellek 4.5k
650-750w kaliteli PSU 2.5k
Kasa 2k
CPU soğutucu 1k
SSD 2k

Kabaca fiyatları böyle hatırlıyorum. 53.5k yapıyorum. Muhtemelen biraz daha düşük fiyata böyle bir sistem çıkar.

KS

kanekiyi severim

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
15
Hocam biraz bakındım, hazır sistem bulamadım. Tek tek toplandığı zaman bir kaç parçadan feragat edilerek toplanabilir. Bilgisayar başında değilim. Müsait olursam yarın detaylı bakarım. Kabaca hesaplanacak olursa;
Rtx 4070ti 25k
R5 7500f 5.5k
A620 anakart 3k
2k monitör 8k
32 GB ddr5 bellek 4.5k
650-750w kaliteli PSU 2.5k
Kasa 2k
CPU soğutucu 1k
SSD 2k

Kabaca fiyatları böyle hatırlıyorum. 53.5k yapıyorum. Muhtemelen biraz daha düşük fiyata böyle bir sistem çıkar.
Peki hocam a620 anakartlarda ARGB desteği bulunuyor mu ona göre şu anki güncel sistem üzerinden bir kaç ayarlama yapabilirim.

KS

kanekiyi severim

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
15

Beyler bu ekran kartı alınırmı
Alınır hocam reddevilden sonra gelen bir kart diye biliyorum soğutması da güzel colorfull cok bilinmedik olsa da yurtdışında çok kullanılan ve önerilen bir markadır gönül rahatlığı ile alabilirsiniz.

inconr

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1

KS

kanekiyi severim

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
15
A620 anakartlarda argb desteği var di mi hocam?

inconr

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
52.323 TL tutuyor. Bütçeyi aşmak istemiyorsanız, CPU soğutucu almayın. Buna ek olarak RAM tek kanal 16 GB alın daha sonra bir tane 16 GB modül daha ekler çift kanal kullanılırsınız. Böylece bütçe aşılmamış olur. Toplu halde bu şekilde alabiliyorsanız almanızı tavsiye ederim, bütçeyi olabildiğince aşmamaya çalıştım ama hem ddr5 hem de 4070 ti olan hem de 2k monitör olan bir sistem için bence fiyat çok iyi. Tavsiyem vakit geçirmeden sipariş vermeniz çünkü ben böyle bir sistemi daha uygun fiyatlı alamazsınız.

A620 anakartlarda argb desteği var di mi hocam?
Hocam ona da baktım tam net bilgi edinemedim. Lakin sanırım benim size attığım anakartta yok. Anakart üzerinde "led" yazan pin girişi olması lazım, ben ürün fotograflarından baktım göremedim ve tahminim yoktur sonuçta giriş seviyesi bir anakart. Çözüm olarak, Deepcool kasanın satıcısına bir sorun kasa üzerinde kontrolcü var mı? O varsa sizi idare eder.

Ayrıca hocam böyle şeylere takılmanızı tavsiye etmem sonuçta 52k ile monitör dahil üst seviye bir sistem alacaksınız. Sizin için önemli olan ARGB ise yine dediğim gibi CPU sogutucu sonradan alınmak kaydıyla ve 16 gb tek slot ram alarak anakart bütçesini arttırabilirsiniz. Tabi 16 gb ram daha sonra dan çift slot yapılmalı. Bu şekilde 3000 TL bütçe arttırılarak anakart bütçesi 3000 den 6000 TL ye çıkarılabilir.

Son düzenleme:

inconr

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Bu arada uygun fiyatlı ARGB destekli anakart bulamadım, son olarak tavsiyem ilk tavsiye ettiğim gibi sistemi almanız.

KS

kanekiyi severim

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
15
52.323 TL tutuyor. Bütçeyi aşmak istemiyorsanız, CPU soğutucu almayın. Buna ek olarak RAM tek kanal 16 GB alın daha sonra bir tane 16 GB modül daha ekler çift kanal kullanılırsınız. Böylece bütçe aşılmamış olur. Toplu halde bu şekilde alabiliyorsanız almanızı tavsiye ederim, bütçeyi olabildiğince aşmamaya çalıştım ama hem ddr5 hem de 4070 ti olan hem de 2k monitör olan bir sistem için bence fiyat çok iyi. Tavsiyem vakit geçirmeden sipariş vermeniz çünkü ben böyle bir sistemi daha uygun fiyatlı alamazsınız.
Bu gece almayı düşünüyorum hocam güncel sisteme rtx 4070ti eklemeyi düşünüyorum taksitle alınca arada 750 liralık bir ödeme farkı oluyor aylık 750 lira fazladan ödeyebilirim. İlginiz için teşekkür ederim.

Ayrıca hocam böyle şeylere takılmanızı tavsiye etmem sonuçta 52k ile monitör dahil üst seviye bir sistem alacaksınız. Sizin için önemli olan ARGB ise yine dediğim gibi CPU sogutucu sonradan alınmak kaydıyla ve 16 gb tek slot ram alarak anakart bütçesini arttırabilirsiniz. Tabi 16 gb ram daha sonra dan çift slot yapılmalı. Bu şekilde 3000 TL bütçe arttırılarak anakart bütçesi 3000 den 6000 TL ye çıkarılabilir.
Birazcık görsel açıdan da hoş olmasını düşünmüştüm hocam da haklısınız.

inconr

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Bu gece almayı düşünüyorum hocam güncel sisteme rtx 4070ti eklemeyi düşünüyorum taksitle alınca arada 750 liralık bir ödeme farkı oluyor aylık 750 lira fazladan ödeyebilirim. İlginiz için teşekkür ederim.
Rica ederim, toplamısını nasıl yapacaksınız?

inconr

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Abimin bi arkadaşı var büyük ihtimalle ona toplatırım ya da video izleyerek bakarım. En kötü tanıdık bilgisayarcı akraba var ona taktırırım.
Tamam hocam. Kolay gelsin. Aldıktan sonra deneyimlerinizi ve testlerinizi burada bildirirseniz güzel olur.

aşçı2534

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
28
Tamam hocam. Kolay gelsin. Aldıktan sonra deneyimlerinizi ve testlerinizi burada bildirirseniz güzel olur.
Hocam ben 40k ya monitör dahil sitem topladım degerlendire bilirmisiniz

Gamepower warcry kasa
Gamepower 750w psu çok memnunum
Asus rog strix b550 wifi 2 anakart
AMD ryzen 5 5600x
AMD RX 7700xt
Xpg d41 16gb RGB 3600mhz ram
Adata legend 1tb M2 ssd 850lite
Gamebooster infinty 360mm sıvı soğutma
Wiewsonic vx2728j monitör

Sizce nasıl

Ekli dosyalar