5600X VS 10700F

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

AtakanBayat

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Arkadaşlar 

AMD 5600X
INTEL 10700F

Bu işlemcilerden hangisini tercih etmeliyim? 2070 Super takılı sistem için.

necip5270392

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
29
yeni tip oyunlarda (Cyberpunk 2077 Gibi) sıkıntı çıkmadan oynamak için intel öneririm

ama tabi en iyisini hocalarımız bilir
bide onların önerilerini dinlemek gerek

Terenas1

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Oyunlarda stabil bir performans ve sorun yaşamamak için kesinlikle 10700F tercih etmelisiniz. Amd serisinde insanı inanılmaz yoran yıpratan sorunlar yaşanıyor.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Terenas1' Alıntı:
Oyunlarda stabil bir performans ve sorun yaşamamak için kesinlikle 10700F tercih etmelisiniz. Amd serisinde insanı inanılmaz yoran yıpratan sorunlar yaşanıyor.
bogota' Alıntı:
Alacağınız işlemciyi uzun süre stabil kullanmak isteyeceksinizdir. Intel'den şaşmamanızda fayda var.
Bu dediğinizi neye göre söylediğinizi gerçekten anlayamadım. Stabiliteden kastınız nedir? 5600X işlemcisi ile hiçbir oyunda altını çiziyorum hiçbir oyunda 3090 kartı dahil performans sorunu yaşamadan sorunsuz bir deneyim elde edebilirsiniz. Burada düz mantık konuşmak biraz fanboyluk gibi oluyor. Pek çok yerli yabancı inceleme kanalları dahil test videoları vs. kontrolü yaparsanız zaten eğer cidden bu işten anlıyorsanız durumun söylediğim gibi olduğunu anlarsınız. Oyun için dediğimin altını çizmemin sebebi 6 çekirdek 12 izlek olan 5600X işlemcisi, 8 çekirdek 16 izlek 10700 serisi ile iş odaklı render vs. uygulamalarında tabi ki bir miktar daha yavaş kalacaktır.

necip5270392

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
29
ugur.gozaydin' Alıntı:
Terenas1' Alıntı:
bogota' Alıntı:
Alacağınız işlemciyi uzun süre stabil kullanmak isteyeceksinizdir. Intel'den şaşmamanızda fayda var.
Bu dediğinizi neye göre söylediğinizi gerçekten anlayamadım. Stabiliteden kastınız nedir? 5600X işlemcisi ile hiçbir oyunda altını çiziyorum hiçbir oyunda 3090 kartı dahil performans sorunu yaşamadan sorunsuz bir deneyim elde edebilirsiniz. Burada düz mantık konuşmak biraz fanboyluk gibi oluyor. Pek çok yerli yabancı inceleme kanalları dahil test videoları vs. kontrolü yaparsanız zaten eğer cidden bu işten anlıyorsanız durumun söylediğim gibi olduğunu anlarsınız. Oyun için dediğimin altını çizmemin sebebi 6 çekirdek 12 izlek olan 5600X işlemcisi, 8 çekirdek 16 izlek 10700 serisi ile iş odaklı render vs. uygulamalarında tabi ki bir miktar daha yavaş kalacaktır.

Hocam Eksik Kaldığı Konularda Zaten 3090 yada türevi bir grafik kartı gayet yeterli olmayacak mıdır diye bir soru atmak istiyorum ortaya ama

caglar1907

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
AtakanBayat' Alıntı:
Arkadaşlar 

AMD 5600X
INTEL 10700F

Bu işlemcilerden hangisini tercih etmeliyim? 2070 Super takılı sistem için.

Hiç düşünmeden 10700F. Hem uzun süre kullanırsın, hem stabil kalır hem de kolay kolay sorun yaşamazsın. 
Yeni çıkan oyunların desteğini de düşünürsek kesinlikle Intel diyorum :)

bogota

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:
Terenas1' Alıntı:
bogota' Alıntı:

Şöyle ki internetteki test verileri, karşılaştırmalar beni pek alakadar etmiyor hocam. Ben kullanıcı deneyimine önem veririm. İnternet ortamındaki incelemelerin ya da testlerin doğruluğu ne kadar güvenilir? Belki para alarak reklam amaçlı yapıldı. Bilemeyiz. Bahsettiğimiz iki işlemciyi az da olsa kullanma şansım oldu. Evet doğru güzel performans veriyor ikisi de ancak stabiliteden kastım FPS dropların olmaması, uzun yıllar kullanılabilir olması. Ryzen bana hala "al sırtını yasla rahatına bak" izlenimini veremiyor.(Gördüklerimden ötürü.) Intel'in hangi işlemcisini alıp sorun yaşadınız 2-3 sene sonrasında? Ryzenlerden söz edecek olursa çevremde 1600-2600-2700-3500 kullanıp çok sorun yaşayan insan var :) Yorumlarım deneyim, tecrübeyle doğru orantılı.

Bilgisayarim123

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Komik yorumlar söz konusu R5, i9'dan iyi yazılmış gerçekten bunu yazan kişi fanboy olmasın ?? 
Seçeceğin işlemci tabiki de 10700F olmalı. Uzun süre problem yaşamadan pc kullanmak istiyorsan intel tercih et! ( Fanboy değilim, kullanıcı deneyimimdir. )

Fanboy şöyle olur; Core i3 10300F, R5 5600X'den daha iyi :)

fleimkepa

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
İleriye dönük ve performans cihazı arıyorsan kesinlikle 10400f cihazını tercih etmen gerekiyor özellikle oyun performanslarında bu iki cihaz arasında 10400f cok cok daha iyi

WalkerCyborgCK

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Foruma yeni katılan bir kişi olarak bu konuya şöyle bir yorum yapmak isterim. Yıllardır kullandığım işlemci Intel. Bir çok modelini de kullanmış bir kullanıcı olarak bu güne kadar hiç bir sorun yaşamadım. Ancak bir arkadaşım için sırf bütçeyi düşük tutmak istediği için AMD Ryzen işlemci almak durumunda kaldık ve sonucu yerlerdeydi. Ne oyunlarda keyif verdi ne de uykudan uyanabildi cihaz. Şimdi her model bir değil hangi modeliydi diyenler olacak bence sonuçta modelin bir önemi yok neden mi düşük performans veriyor diye bizden para almıyor mu ya da değişim mi yapıyor bir üst modelle firma. İlk deneyimimizde fiyasko. Çevremde de bu tip sorunları anlatan birkaç kişi daha var ki ilk fırsatta Intel işlemci alacaklarını beyan ediyorlar. Ama bana kalırsa 10700F al geç. Zaten 2070S ekran kartı da varmış cihaz ateş eder bence. ;)

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
WalkerCyborgCK' Alıntı:
Foruma yeni katılan bir kişi olarak bu konuya şöyle bir yorum yapmak isterim. Yıllardır kullandığım işlemci Intel. Bir çok modelini de kullanmış bir kullanıcı olarak bu güne kadar hiç bir sorun yaşamadım. Ancak bir arkadaşım için sırf bütçeyi düşük tutmak istediği için AMD Ryzen işlemci almak durumunda kaldık ve sonucu yerlerdeydi. Ne oyunlarda keyif verdi ne de uykudan uyanabildi cihaz. Şimdi her model bir değil hangi modeliydi diyenler olacak bence sonuçta modelin bir önemi yok neden mi düşük performans veriyor diye bizden para almıyor mu ya da değişim mi yapıyor bir üst modelle firma. İlk deneyimimizde fiyasko. Çevremde de bu tip sorunları anlatan birkaç kişi daha var ki ilk fırsatta Intel işlemci alacaklarını beyan ediyorlar. Ama bana kalırsa 10700F al geç. Zaten 2070S ekran kartı da varmış cihaz ateş eder bence. ;)
AMD 3000 ve 5000 serisinde sorun yaşayan kimse görmedim duymadım. Oldukça geniş bir çevreye sahibim. Siz daha eski bir Ryzen alıp sorun yaşamış olabilirsiniz yada 3000 serisinin oyun performansı çok başarılı değildi ama F/P oranı yüksekti sizi tatmin etmemiş olabilir. Yiğidi öldür ama hakkını yeme sözü bu konuya cuk oturacaktır diye düşünüyorum. Özellikle 5000 serisi işlemcileri için. Bende INTEL kullanan birisiyim yıllardır ama bu INTEL iyi demek değil. Bütçem olsa INTEL yerine şuan AMD alırdım ki genelde sadece AMD sistem öneriyorum 5000 serisi çıktığından beri. Aldığım teşekkürlerin haddi hesabı yok. Bir firmaya kötü demeden önce genel kitlelerin ve dünya gündeminin nabzını bir kontrol edin ve ona göre sözünüzü söyleyin derim.

İyice tartışma konusu oldu kullanıcının konusu. Bu yüzden konuyu daha fazla sakız gibi uzamaması için kapatıyorum. Herkese iyi forumlar...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri