60.000 TL ve üstü 60.000-70.000 Arası Gaming Laptop Önerisi

ardacelikayakk

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
İşlemci
...
Ekran Kartı
...
Bütçe maks. 70.000 TL. Çoğunlukla işlemci ve ekran kartını yoran oyunlar oynarım. Masaüstü al falan demeyin çünkü öğrenciyim, taşıma imkanım yok. Marka olarak Asus, MSI ve Lenovo'yu önde görüyorum. Bu üç markadan öneri yaparsanız daha iyi olur. Yine de başka markalar da önerebilirsiniz (Servisi iyi olmayan marka olmasın).

Sahuraka

Moderatör
Moderatör
Tepki
4,269
Bütçe maks. 70.000 TL. Çoğunlukla işlemci ve ekran kartını yoran oyunlar oynarım. Masaüstü al falan demeyin çünkü öğrenciyim, taşıma imkanım yok. Marka olarak Asus, MSI ve Lenovo'yu önde görüyorum. Bu üç markadan öneri yaparsanız daha iyi olur. Yine de başka markalar da önerebilirsiniz (Servisi iyi olmayan marka olmasın).

Sahuraka

Moderatör
Moderatör
Tepki
4,269
1- 4080 için 2K tavsiye ediliyor, ama bu laptop 1080p.
2- Darboğaz olmaz mı?
3- MSI'ın bu modelinden fan sesi için şikayet edenler var.
4- İlla ki 4080 olması şart mı? 4070 almak mantıksız mı olur bu bütçeye?
Benim fikrimce bu butceyi laptopa harcamak mantiksiz tabi karar yine sizin darbogaz olmaz gayet iyi islemcisi var

kuru cacık

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
506
Her RTX 4080 aynı değil Bu laptoplarda watt diye bi şey çıkarmışlar. 4080 in 10 tane farklı güçte versiyonu var sanki. Bilmeden etmeden bi atlarsan ,çok düşük wattlı bi modelini alırsınız,hevesiniz,oyun zevkiniz kursağınızda kalır Çoğu firmada watt değerini yazmıyor.Ne antika bi iş bu yahu.

Buyrun şu watt değerlerine bakın Tabi watt arttıkça e.kartının frekans hızı ,dolayısıyla performansı artıyor.

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    13.1 KB · Görüntüleme: 7

Sahuraka

Moderatör
Moderatör
Tepki
4,269
Her RTX 4080 aynı değil Bu laptoplarda watt diye bi şey çıkarmışlar. 4080 in 10 tane farklı güçte versiyonu var sanki. Bilmeden etmeden bi atlarsan ,çok düşük wattlı bi modelini alırsınız,hevesiniz,oyun zevkiniz kursağınızda kalır Çoğu firmada watt değerini yazmıyor.Ne antika bi iş bu yahu.

Buyrun şu watt değerlerine bakın Tabi watt arttıkça e.kartının frekans hızı ,dolayısıyla performansı artıyor.
liste yanlış olabilir mi ? attığım laptop 175 w gözüküyor fakat max değeri 2280 mhz iken min değeri 1350

kuru cacık

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
506
Liste, dünyanın en büyük laptop sitelerinden biri olan notebookcheck .den alıntı Dedim,ya ne ne olduğu belli değil,karman,çorman.

Sahuraka

Moderatör
Moderatör
Tepki
4,269
Liste, dünyanın en büyük laptop sitelerinden biri olan notebookcheck .den alıntı Dedim,ya ne ne olduğu belli değil,karman,çorman.
Laptop piyasasından bu yüzden nefret ediyorum. Herkes kendi çıkarını düşündüğü için 100lerce kart şekli 100lerce işlemci gücü falan çok değişik işler

KS

ardacelikayakk

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0

Son attığım Razer'in Watt değeri 175'miş hocam.

kuru cacık

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
506
175 watt doğru/net değer ise,çok iyi. Listede o watt yok bile.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri