60.000 TL ve üstü 60.000 TL Civarlarında 4070 Ti̇ Süper Ve 7800X3D'li Sistem Önerisi

DasIsRavolt

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
10
Hocam güzel bir sistem. Birkaç sorum olacaktı :
1) PNY markasından memnun musunuz?
2) 7800x3d gibi bir canavarı ne ile soğutuyorsunuz?
3) Güç çıkışı olarak kasa yeterli mi?

1-PNY markasından gayet memnunum. Yaklaşık 2 aydır kullanıyorum gerek soğutması olsun gerek performansı olsun gerçekten boş bir kart olmadığını gönül rahatlığıyla söyleyebilirim.
2,3- H150 360mm kullanıyorum. Kasam da Corsair 4000X RGB, kasanın kendi psusu ile kullanıyorum RM850e ile. H150 Soğutma performansı olarak kötü değil full yük altında 65 70 dereceler arasında gidip geliyor. Şunu da belirtmek isterim, boşta 50 55 dereceler arasında geziniyor işlemci. Undervoltla, Core Boost'u kapatarak, daha kaliteli bir termal macun kullanarak, pompa devrini arttırmayla vesaire daha da düşük sıcaklıklar elde edilebilir elbette ama ben hiç o toplara girmedim. 7800X3D yapay güneş gibi ama performans olarak çok üst düzey bir işlemci :) Daha iyi soğutucular var mı, tabii ki de var lâkin H150 tercih etmiş bulundum. Kasamdaki neredeyse tüm bileşenler corsair bunu da ayrıca belirteyim. Güç çıkışı olarak da 7800X3D ve 4070 Ti Super için fazlasıyla yeterli olduğunu düşünüyorum.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri