60.000 TL ve üstü 60.000Tl 1080P 144Hz Odaklı Sistem Tavsiyesi

guardd

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
İşlemci
AMD Ryzen 7 7700 3.8 GHz 32MB Önbellek 8 Çekirdek AM5 5nm İşlemci
Ekran Kartı
GIGABYTE GeForce RTX 4070 Gaming OC 12GB GDDR6X DLSS 3 192 Bit Ekran Kartı
Şuanki topladığım sistem aşağıdaki ve dediğim gibi 1080p 144hz için topluyorum. Amacım yeni çıkacak olan AAA oyunları ve şu ana kadar oynayamadığım cyberpunk, rdr2, elden ring gibi oyunları oynamak.

Parça uyumları nasıl, daha iyi 1080p performansı için ne yapabilirim?

İşlemci

Anakart

RAM

Ekran Kartı
RTX 4070 Super'in çıkış fiyatına göre Super modeli alabilirim.

Kasa
ya da
Kasa açısından pek bir bilgim yok, bu iki kasadan hangisi sistemim için daha iyi yardımcı olursanız sevinirim. Başka bir kasa da tavsiye edebilirsiniz tabi.

SSD
SSD açısından da benzer fiyatta varsa daha iyi bir model tavsiyesi güzel olur.

Sistem 60.000TL gibi yapıyor.

cukkaSG

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
55
Topladığınız sistem 2K 144 hz olur ancak fiyat aşırı yüksek.

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,182
Bu bütçede bir siteden almak yerine tek tek farklı sitelerden alıp yakınınızda bir bilgisayarcı varsa toplatmak daha doğru olur. İsterseniz öneri yapabilirim

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,182
Bu şekilde 35k yapıyor. Ekran kartı olarak uyguna 4070 super bakabilirsin şuan en ucuz şu var
Veya bunu yapmak yerine hazır sistem bekleyebilirsin belki uyguna hazır sistem düşer.

KS

guardd

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1

Bu şekilde 35k yapıyor. Ekran kartı olarak uyguna 4070 super bakabilirsin şuan en ucuz şu var
Veya bunu yapmak yerine hazır sistem bekleyebilirsin belki uyguna hazır sistem düşer.
Çok teşekkür ederim arkadaşlar, iki sistem de çok hoş gözüküyor. Bir tanıdığım güvenilir bilgisayarcı var parçaları oraya gönderirim montaj için de ücretini veririm.

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,182
Dediğim gibi bence hazır sistem bekleyin ama şuanda alacaksanız şöyle bir şeyde yapabilirsiniz
Bu sisteme görseldeki özelleştirmeleri yaparsanız 42,036TL yapıyor. Daha demin attığım sisteme işlemci dışında çok çok yakın bir sistem, alırsın bunu ekstra bide 7800x3d alırsın toplamda 55k yapar bide satabileceğin 7500f olur. Neredeyse aynı sistemi daha ucuza getirmiş olursun farkları söyliycek olursak anakart birazcık daha düşük bir anakart, güç kaynağı 850w yerine 750w güç kaynğı ve ATX 3.0 desteği yok ama onun yanında msi ventus yerine inno3d ekran kartı var msi nin ventus serisi genelde kötü soğutmaya sahip oluyor. Kuvvetli ihtimal inno3d ondan daha iyidir ve arada yaklaşık 12k lık bir fark var ben olsaydım ya beklerdim yada attığım hazır sisteme bakardım

Ekli dosyalar

• 1705511350378.png
    1705511350378.png
    76.5 KB · Görüntüleme: 7
KS

guardd

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Dediğim gibi bence hazır sistem bekleyin ama şuanda alacaksanız şöyle bir şeyde yapabilirsiniz
Bu sisteme görseldeki özelleştirmeleri yaparsanız 42,036TL yapıyor. Daha demin attığım sisteme işlemci dışında çok çok yakın bir sistem, alırsın bunu ekstra bide 7800x3d alırsın toplamda 55k yapar bide satabileceğin 7500f olur. Neredeyse aynı sistemi daha ucuza getirmiş olursun farkları söyliycek olursak anakart birazcık daha düşük bir anakart, güç kaynağı 850w yerine 750w güç kaynğı ve ATX 3.0 desteği yok ama onun yanında msi ventus yerine inno3d ekran kartı var msi nin ventus serisi genelde kötü soğutmaya sahip oluyor. Kuvvetli ihtimal inno3d ondan daha iyidir ve arada yaklaşık 12k lık bir fark var ben olsaydım ya beklerdim yada attığım hazır sisteme bakardım
Tekrardan çok teşekkürler hocam. Buradaki hazır sistemde özelleştirme yapacak olsaydınız ne yapardınız? RAM'i (16x2) 32GB yapmak istiyorum mesela özelleştirme kısmından hangi modeli önerirsiniz?

Son düzenleme:

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri