600 TL'ye Kadar Modem Tavsiyesi (17 Mayıs 2022)

SamuelGenius

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Modemler hakkında pek bilgim yok 5GHz destekleyen çekim gücü iyi olan 4-5 kişi bağlanınca çekim gücü düşmeyen modem arıyorum. Tavsiyeleriniz nelerdir?

Moderatörün son düzenlenenleri:

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,130
KS

SamuelGenius

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3

Bu 4 ürünü önerebilirim. Son 2 ürün AC değil yani 5GHz destekleyen ürün değil bilginiz olsun.
Keenetic extra dsl ye büyük bir ilgi var sizce 300 daha verip keenetic extra dsl almalimiyim

KS

SamuelGenius

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Keenetic extra dsl ye büyük bir ilgi var sizce 300 daha verip keenetic extra dsl almalimiyim

Bu 4 ürünü önerebilirim. Son 2 ürün AC değil yani 5GHz destekleyen ürün değil bilginiz olsun.
Bu arada hattım ttnet

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,130
Alınabilir başarılı bir markadır ve üründe iyi ürünlerden birisidir. Birde eğer aşacaksanız bütçenizi bir limit verin o bütçeye alternatif var mı başka bir ürün bakayım piyasaya.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,130
- Keenetic Extra DSL ürüne alternatif piyasadaki bulabildiğim en iyi Modem bu ürün. Bu 2 ürün arasında tercih yapabilirsiniz.

Ayrıca isterseniz size uyarsa giriş seviyesi bir modem + F/P bir WiFi 6 Router cihazı önereyim 1000K sınırlarına?

KS

SamuelGenius

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
- Keenetic Extra DSL ürüne alternatif piyasadaki bulabildiğim en iyi Modem bu ürün. Bu 2 ürün arasında tercih yapabilirsiniz.

Ayrıca isterseniz size uyarsa giriş seviyesi bir modem + F/P bir WiFi 6 Router cihazı önereyim 1000K sınırlarına?
Olur hocam

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,130
Modem : veya bu ürünü alabilirsiniz.

Router : - Aynı ürünü bir akrabama önermiştim 1 sene oldu sanırım, sorunsuz kullanıyor. Başarılı ürün. O ana modeme WiFi ile bağladı bu ürünü uygulaması üzerinden yapmış basit dedi kurulum. Ama kablolu daha basit olabilir.

KS

SamuelGenius

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3

Router : - Aynı ürünü bir akrabama önermiştim 1 sene oldu sanırım, sorunsuz kullanıyor. Başarılı ürün. O ana modeme WiFi ile bağladı bu ürünü uygulaması üzerinden yapmış basit dedi kurulum. Ama kablolu daha basit olabilir.
Hocam benim masaüstü bilgisayara USB adaptör aldım bir tanede yarın gelicek ins. Bu routerin tam olarak olayı nedir ?çok bilgim yok paketinden alabileceğim maksimum hızı vermememi yardimci oluyor tam olarak .

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,130
Router cihazlarda DSL yani dışarıdan gelen interneti direkt takacağınız bir soket bulunmuyor. Ana modeminize internetinizi bağlıyorsunuz ve Router cihaz ile ana modeminize interneti kablolu/kablosuz bir şekilde bağlayıp daha fazla özelliğe sahip bu Router cihazı ana modeminiz olarak kullanıyorsunuz. Ayrıca bir diğer göreviyse kablosuz olarak bağladığınızda evinizdeki WiFi ağının kapsama alanını arttırmış oluyorsunuz. Örnek olarak dışarından gelen interneti modeminize bağladınız ve modem kapı girişinin orada veya salonda yer alıyor. Ama evin en çok kullandığınız bir odasında internet çekmiyor. Siz bu Router cihazı o odaya koyup kablosuz olarak ana modeminize bağlıyorsunuz ve evinizin WiFi ağı o odadan Router cihazın potansiyeline bağlı bir menzil genişlemesi yaratıyor. Özetle durum bu. Biraz daha pahalı Router cihazlarında ki 2000 TL fiyatlarından başlıyor sanırım minimum Modem(DLS) + Router yani ana bir modeme ihtiyaç duymayan ürünler var piyasada ama fiyatı daha da pahalı dediğim gibi.

Mgalze

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0

İyi günler hocam benimde modem ya da router ihtiyacım var. Huawei ax3 dual core olanı var şimdi burada quad core olanını onermissiniz.
keenetic herhangi bir modeli olabilir
Xaiomi mi router ax1800
Huawei ax3
Bu üçü arasında gidip geliyorum.

Modem Superonline verdiği huawei bir modem modelini tam hatirlayamadim.

Ana modem ile router kablosuz bağlanması benim için önemli hangisini önerirsiniz

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,130
İyi günler hocam benimde modem ya da router ihtiyacım var. Huawei ax3 dual core olanı var şimdi burada quad core olanını onermissiniz.
keenetic herhangi bir modeli olabilir
Xaiomi mi router ax1800
Huawei ax3
Bu üçü arasında gidip geliyorum.

Modem Superonline verdiği huawei bir modem modelini tam hatirlayamadim.

Ana modem ile router kablosuz bağlanması benim için önemli hangisini önerirsiniz
Tek seferlik yanıt veriyorum, daha fazla cevap için kendi konunuzu açın lütfen.

Huawei AX3 Quad Core modeli öneririm F/P iyidir. Xaiomi cihazı hiç önermedim ve araştırmadım önermiyorum bilmediğim cihazı. Keenetic markasının ürünleri iyi ve öneririm ama bütçeye göre model değişir.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri