45.000-60.000 TL 60K Sistem Toplama

KS

Jahrein

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
7900 gre varken 4070 super almam amd'nin 7000 serisinde sorun yok. Sirf oyun oynayacagim nvidianin tek satis noktasi ray tracing oluyor ama o konuda vram sorun yaratir ileride. Zaten en ucuz 3 fanli 4070s 27k. DLSS diye bir mevzu var dersen dlss 12gb kartta yeni çikan oyunlarda rtx açik halde yüksek fps verecek kadar iyi olursa o noktada 4k monitöre geçilir zaten. Aynisi rtx 30 serisinde yasandi.

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
885
Psu 750w 850w arasinda %50 fiyat farki varmis fark etmedim sizin seçtiginiz daha mantikli. Anakart b650 tomahawk yeter de artar bile oyun oynayacagim sadece. SSD 2tb tercih ederim bu bütçede. Islemci 7600 daha iyi olmaz mi 7500f ile ayni fiyat. 7800x3d ile arasinda 1440p 165hz monitörde çok fark olmaz. O islemcinin iyi yani %0.1 lowlarinin yüksek olmasi. Toplama olarak alirsam 70 bini geçer 7800x3d olan sistem.

Saglam sistemler ama bu kasa çok toz toplar mi ev çok tozlu çünkü
İçinde fan olan her kasa toz toplar. Bakımını yaparsan sorun çözülür.

KS

Jahrein

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
İçinde fan olan her kasa toz toplar. Bakımını yaparsan sorun çözülür.
Attiginiz sistemde b650 tomahawk seçenegi olsaymis mükemmel olurmus. Bluetooth ve wifi oldugu icin gaming plus seçip alabilirim sistemi. Benim topladigimla ayni fiyata geliyor bütçeyi biraz asiyor sadece.

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
885
Attiginiz sistemde b650 tomahawk seçenegi olsaymis mükemmel olurmus. Bluetooth ve wifi oldugu icin gaming plus seçip alabilirim sistemi. Benim topladigimla ayni fiyata geliyor bütçeyi biraz asiyor sadece.
B650 tomahawk var zaten. İşlemci 7800x3d seçince gidiyor neden bilmiyorum. Siteyle görüşüp bu sistemi attığım görseldeki gibi ama sadece anakart B650 tomahawk şeklinde almak istediğinizi söyleyin. Belki seçenek eklerler direk alırsın.

ahmetv2

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
68
B650 tomahawk var zaten. İşlemci 7800x3d seçince gidiyor neden bilmiyorum. Siteyle görüşüp bu sistemi attığım görseldeki gibi ama sadece anakart B650 tomahawk şeklinde almak istediğinizi söyleyin. Belki seçenek eklerler direk alırsın.
Hocam tomahawk olan yok Gaming Plus Wifi modeli var. Önce işlemciyi seçip sonra anakartı seçince kayboluyor o seçenek garip bir şekilde. Önce anakart seçilip sonra işlemci seçilince sistem izin veriyor.

Bilginiz olsun hocam.

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
885
Hocam tomahawk olan yok Gaming Plus Wifi modeli var. Önce işlemciyi seçip sonra anakartı seçince kayboluyor o seçenek garip bir şekilde. Önce anakart seçilip sonra işlemci seçilince sistem izin veriyor.

Bilginiz olsun hocam.
Önce anakart sonra işlemci seçince gene kayboluyor ben de. Garip.

KS

Jahrein

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2

Bilginiz olsun hocam.
Önce anakart sonra işlemci seçince gene kayboluyor ben de. Garip.
Ilettim duzeltirlerse alacagim galiba. Daha iyi anakart alicam diye arada 1700tl fark varken 7800x3d almamak aptallik olur 😃

KS

Jahrein

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Bu sistemi özellestirerek almak daha mantikli olmaz mi 7600 islemci ile

Bilginiz olsun hocam.

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
885
Aynen hocam islemci yeterli gelir mi sizce? Arada 200 tl fark oldugu icin 7600 dedim.
Evet çok az bir fark var ama 7600 seçince sıvı soğutucu zorunluluğu tutuyor bu yüzden 200tl fark aslında 1500 e falan gelmiş oluyor.
Görseldeki gibi özelleştirilebilir.

Ekli dosyalar

• 1713625335996.png
    1713625335996.png
    64.2 KB · Görüntüleme: 12

Kaan63

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
17
kasanın tozlanması iyi birşey değil mi ? hava akışı iyi anlamına geliyor:)

KS

Jahrein

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
kasanın tozlanması iyi birşey değil mi ? hava akışı iyi anlamına geliyor:)
Hocam H6 flowda tozlar hemen atiliyor sadece kasanin dis kismi tozlaniyor diye biliyorum.

Evet çok az bir fark var ama 7600 seçince sıvı soğutucu zorunluluğu tutuyor bu yüzden 200tl fark aslında 1500 e falan gelmiş oluyor.
Görseldeki gibi özelleştirilebilir.
Evet fark etmemisim 7500f aliyorum o zaman.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri