650 wat psu benim sistemime yeterlimidir

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Lampayo Lampiao

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
İyi günler dilerim arkadaşlar size bir sorum olucaktı dizdiğim pc de herhangi bi psu sorunu yaşama ihtimalim varmı PSU 650 wat sistemin içeriği şu şekildedir 

XPG 8x2 16 gb ram 3000 mhz CL16 DDR4

Kingston 500 gb a2000 (2200MB okuma 2000 yazma ) m2 ssd

Power boost 650 wat kasa

Asus prime b-460 plus 2933mhz ddr4 soket ATX ANAKART

İntel core i5 10500 3.10 ghz 12 mb önbellek 

Asus Dual Rtx 2070 super Evo advanced edition 8 gb

Gelicekte tabi bu sistemde ana parçalar ile oynamak değil ama ekstra soğutma + ssd + hdd gibi parçalar ekliyeceğim benim kasamdaki 650 wat psu yeterli olucakmıdır bu sistem için şimdiden teşekkürler cevaplarınız için

Enes Yavuz

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Yeterli olur ama eğer almadıysanız henüz 750 W kaliteli bir PSU almanızı tavsiye ederim.

Tam ucu ucuna karşılayacak bir değer olmasın daha yüksek W değeri sizin için + olacaktır.

KS

Lampayo Lampiao

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
malesef kasayı direk içinde çıkan psu su ile geliyor ama eğer öneriyorsanız değiştirin diye gelicek zamanda psu sunu değiştiririm veya direk kasayı

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,133
Kasa içindeki PSU eğer PowerBoost markasının ise kaliteli bir marka değil. 650W bu sisteme sorunsuz yeter ama PSU kalitesine onay veremem açıkçası. Eğer bütçeniz varsa sistemin genel uzun vadede sağlığı için PSU seçiminizi   yada   bu üründen yana değişim yapabilirsiniz. 2 üründe kalitelidir kararı siz verin.

KS

Lampayo Lampiao

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Peki şöyle diyim bu değişimi hızlı bir zamanda yapmalımıyım yoksa bundan 2-3 ay sonrasında değişim gerçekleştirebilirmiyim

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,133
Bir sorun yok değişimi sonradan yapabilirsiniz. Ancak bu tarz kalitesiz PSU ları uzun vadede kullanmaya kalkıp sonra ani bir elektrik gidip gelmesinde veya ani bir voltaj dalgalanmasında PSU yu veya sistemin diğer bileşenlerini bozan kullanıcılar ile bu forumda çok karşılaştım. Bu yüzden bence değişimi yapabiliyorsanız yapın.

Gerisi sizin taktirinizde. Ben bildiğimi ve önerilerimi yaptım.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri