6500 XT yerine Sadece görüntü verecek ekran kartı önerisi

KnightDavion

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
16
Merhaba,

Bir sistem satın aldım.
Sistemde 10105F, 16 GB RAM, ASUS DUAL 6500XT OC ekran kartı var. Ailemin evinde kullanmak için ve maddi açıdan bu ay sıkıntıya girdiğimden ekran kartını 4000 TL'ye satmayı planlıyorum. Sisteme sadece görüntü verecek sıfır ya da ikinci el bir ekran kartı almak istiyorum.
Alacağım kartta kesinlikle oyun oynanmayacaktır.

Masaüstünde gezerken, YouTube ve Google Chrome'da donmasın, dizi film sitelerinde veya 1080P-2K-4K videolarda sanki akıcılıktan hiçbir ödün vermesin istiyorum. Eğer fanı olursa sesi duyulmayacak ya da fansız modellerden bir kart düşünüyorum.

Bu gereksinimi asgari karşılayacak minimum kart hangisi bilmiyorum.

Oyun oynanmayacak, sadece dizi/film, video izleme, Office programları gibi genel kullanımda sanki yüksek seviye bir ekran kartı takılıymış gibi akıcı bir şekilde görüntü verecek kart arıyorum.

Şöyle bir kart buldum ama kararsız kaldım.

Önerilerinizi bekliyorum.

Berkant57

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
15
Merhaba,

Bir sistem satın aldım.
Sistemde 10105F, 16 GB RAM, ASUS DUAL 6500XT OC ekran kartı var. Ailemin evinde kullanmak için ve maddi açıdan bu ay sıkıntıya girdiğimden ekran kartını 4000 TL'ye satmayı planlıyorum. Sisteme sadece görüntü verecek sıfır ya da ikinci el bir ekran kartı almak istiyorum.
Alacağım kartta kesinlikle oyun oynanmayacaktır.

Masaüstünde gezerken, YouTube ve Google Chrome'da donmasın, dizi film sitelerinde veya 1080P-2K-4K videolarda sanki akıcılıktan hiçbir ödün vermesin istiyorum. Eğer fanı olursa sesi duyulmayacak ya da fansız modellerden bir kart düşünüyorum.

Bu gereksinimi asgari karşılayacak minimum kart hangisi bilmiyorum.

Oyun oynanmayacak, sadece dizi/film, video izleme, Office programları gibi genel kullanımda sanki yüksek seviye bir ekran kartı takılıymış gibi akıcı bir şekilde görüntü verecek kart arıyorum.

Şöyle bir kart buldum ama kararsız kaldım.

Önerilerinizi bekliyorum.
hocam direkt bilgisayarı satıp apu sistem almayı düşündünüz mü

s4lly

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
225
Videolarda 2K veya 4K izlemek ekran kartına değil çoğunluk olarak internet hızınıza bağlıdır.

Onun haricinde gt730, gt1030, gtx1050; rx550 rx560 gibi kartlar işinizi görür diye düşünüyorum.

KS

KnightDavion

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
16
Yeni GT730 DDR5 veya 1030 yada RX 6400 kartları alınabilir. RX 550 oda iyi seçenek olabilir.

Hocam 2. linkteki kart şu an stokta yok gözüküyor ama sanırım yakın tarihte stoğa aynı fiyattan girecek.

Youtube'da şöyle bir video var. Oyun performansında DDR4 1030, DDR5 730'dan çok daha iyi gözüküyor. Bu bilgisayarda kesinlikle oyun oynanmayacak ama konunun ilk mesajında belirttiğim kullanım amaçlarında kartların vereceği performans bu videodaki ile doğru orantılı mıdır? Bu video doğru ya da gerçek mi bilmiyorum. Tekinin GPU hızı daha iyi diğerinin bellek hızı daha iyi sanırım. Benim kullanım amacımda GPU hızı mı bellek hızı mı daha önemlidir? Ya da bu mesajdaki 2 ekran kartından şu daha iyidir diyebilir miyiz herhangi biri için?

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri