6950 XT TUF ile AMD kervanına katıldım. Sistem tavsiyesi konusunda bir kaç sorum var :)

Zacos

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhabalar

Bugün 6950 XT TUF alarak yılların Nvidia severi olarak ilk defa AMD aldım ve araştırmalarıma kalırsa iyi bir seçim yaptım. Sizlerden bütçe sıkıntısı olmadan bu kart için hangi parçaları toplayabilirim, ne tavsiye edersiniz? Yardımlarınızı bekliyorum.

İhtiyacım olan ekipmanlar: Kasa, PSU, CPU, RAM, (Sıvı Soğutucu eklenmeli mi emin değilim), Anakart, SSD (Samsung 970 EVO Plus düşünüyorum.) Sanırım bu kadar.

Ayrıca ilk defa PC topladığım için bir kaç da sorum var:

1- Alacağım kasaya kaç adet fan eklemeliyim? Neleri tavsiye edersiniz?
2- Elimde 1920x1080, 27 inç bir monitör var. Bu ekran kartı ile kullanabilir miyim?
3- İşlemci AMD mi olmalı INTEL mi?
4- Bütçe sıkıntısı yok, tabii uygun F/P olurlarsa ne âlâ. :)

Şimdiden çok teşekkür ederim. :)

edit:

Anakart olarak az önce bunu aldım. Sizce nasıl?

Alacaklarım da şu şekilde diye düşünüyorum:

CPU: 9500 TL

PSU: 2500 TL

RAM: 2 Adet

SSD: 2000 TL

Kasa: 3000 TL

Sıvı Soğutucu: 3800 TL

Son düzenleme:

mertaliozturk

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
323
Merhabalar

Bugün 6950 XT TUF alarak yılların Nvidia severi olarak ilk defa AMD aldım ve araştırmalarıma kalırsa iyi bir seçim yaptım. Sizlerden bütçe sıkıntısı olmadan bu kart için hangi parçaları toplayabilirim, ne tavsiye edersiniz? Yardımlarınızı bekliyorum. İhtiyacım olan ekipmanlar: PSU, CPU, RAM, (Sıvı Soğutucu eklenmeli mi emin değilim), Anakart, SSD (Samsung 970 EVO Plus düşünüyorum.) Sanırım bu kadar.

2- Elimde 1920x1080 27 inç monitor var fakat bu ekran kartı ile kullanabilir miyim?

2k monitör lazım oyun oynayacaksanız intel alabilirsiniz 3 4 fps daha çok veriyor ama tamaen tercih meselesi kasaya 1 arkaya fan üste 2 fan öne 3 fan birde mesh panel yeterli bence

KS

Zacos

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
2k monitör lazım oyun oynayacaksanız intel alabilirsiniz 3 4 fps daha çok veriyor ama tamaen tercih meselesi kasaya 1 arkaya fan üste 2 fan öne 3 fan birde mesh panel yeterli bence
2K monitör olmazsa kart çalışmıyor mu hocam, nasıl oluyor tam olarak?

APRİLİKUKA

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
889
Merhabalar

Bugün 6950 XT TUF alarak yılların Nvidia severi olarak ilk defa AMD aldım ve araştırmalarıma kalırsa iyi bir seçim yaptım. Sizlerden bütçe sıkıntısı olmadan bu kart için hangi parçaları toplayabilirim, ne tavsiye edersiniz? Yardımlarınızı bekliyorum.

İhtiyacım olan ekipmanlar: PSU, CPU, RAM, (Sıvı Soğutucu eklenmeli mi emin değilim), Anakart, SSD (Samsung 970 EVO Plus düşünüyorum.) Sanırım bu kadar.

2- Elimde 1920x1080, 27 inç bir monitor var. Bu ekran kartı ile kullanabilir miyim?

Bütçe nedir ?
Bence yeni amd işlemcilerde 7600xi almalısınız ve ona uyumlu bir anakart bunlar da 10000tl tutar.
Elinizde monitör varsa almanıza gerek yeniden alsanız en az 2k monitör alın derdim.

IronMusk

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,874
Bütçe belirtmemişsiniz ama işlemci için; r5 5600x, r7 5700x veya r7 5800x önerebilirim.

KS

Zacos

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Bütçe nedir ?
Bence yeni amd işlemcilerde 7600xi almalısınız ve ona uyumlu bir anakart bunlar da 10000tl tutar.
Elinizde monitör varsa almanıza gerek yeniden alsanız en az 2k monitör alın derdim.
Bütçe sıkıntısı yok hocam. Tabi uygun olursa ne âlâ.

NyxeniQ

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
46
Merhabalar

İhtiyacım olan ekipmanlar: Kasa, PSU, CPU, RAM, (Sıvı Soğutucu eklenmeli mi emin değilim), Anakart, SSD (Samsung 970 EVO Plus düşünüyorum.) Sanırım bu kadar.

2- Elimde 1920x1080, 27 inç bir monitör var. Bu ekran kartı ile kullanabilir miyim?
4- Bütçe sıkıntısı yok, tabii uygun F/P olurlarsa ne âlâ. :)

edit:

Anakart olarak az önce bunu aldım. Sizce nasıl?

Hocam aynı ssdyi kullanıyorum bütçe sorununuz yoksa 980 Pro modelini alın 2 kat daha hızlı ayrıca PCI 4.0

KS

Zacos

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Bunları almayı planlıyorum şuan.

APRİLİKUKA

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
889
Hocam size üstüne basa basa diyorum o anakartı iptal edip çok azcık daha bekleyin AMD yeni işlemciler satışa sunulsun anakartlar 3k civarı olur işlemci de 7-8 olur diye düşünüyorum şu anki işlemcilerde güçlü olucaklar tabi size kalmış.

APRİLİKUKA

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
889
Bunları almayı planlıyorum şuan.

Linkler açılmıyor.
Bence o sıvı soğutma da çok iyi değil farklı modeller bakılabilir.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri