7.NESİL İNTEL İŞLEMCİ BİOS GÜNCELLEMESİ

Ercan Demir

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhaba arkadaşlar 7. nesil intel işlemciler için güncellenmemiş anakartlara bios güncellemesi yapılıyor ama güncelleme yapıldıktan sonra mesela format atınca o güncelleme gidiyomu yani her formatta bi daha güncelleme mi yapmamız mı gerekiyor ? :huh: Yoksa sadece 1 kere güncellemek yeterlimi, yardım ederseniz sevinirim.

onur.firatt

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Bios anakartın üstünde bulunan CMOS isminde bir depolama yongasının içinde bulunan bir yazılımdır. Format atarken kurduğunuz işletim sistemi hard diske kurulur. Yani bahsettiğiniz şeyler birbiri ile alakalı değildir. Kısaca güncellemeyi yaptıktan sonra format atarsanız bir şey olmaz. Bios etkilenmez yeni bios güncellemesi çıkana kadar tekrar yükleme yapılmaz.

KS

Ercan Demir

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
onur.firatt' Alıntı:
Bios anakartın üstünde bulunan CMOS isminde bir depolama yongasının içinde bulunan bir yazılımdır. Format atarken kurduğunuz işletim sistemi hard diske kurulur. Yani bahsettiğiniz şeyler birbiri ile alakalı değildir. Kısaca güncellemeyi yaptıktan sonra format atarsanız bir şey olmaz. Bios etkilenmez yeni bios güncellemesi çıkana kadar tekrar yükleme yapılmaz.

o zaman çok iyiymiş hocam çok teşekkür ederim.  :)

onur.firatt

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Ercan Demir' Alıntı:
onur.firatt' Alıntı:

o zaman çok iyiymiş hocam çok teşekkür ederim.  :)

Rica ederim. :)

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri