700 TL bütçe ile ne yapsam sizce?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Yakup Altundal

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Çok değerli hocalarım başta olmaz üzere herkese iyi forumlar dilerim.
Konumuza gelecek olursak 700tl bütçem var ve bu bütçeyi nasıl değerlendirsem diye düşünüyorum.
kulaklık+ram+m2 mi alsam yoksa sadece kulaklık mı alsam gibi bir kararsızlıktayım.
İlk eksiğim kulaklık. Pubg gibi rekabetçi oyunlar olduğu gibi far cry, Assassin's Creed benzeri oyunlarda oynuyorum. aklımdaki ilk plan kulaklık+ram almak. aklımda şuan için SS arctis 3 var. 
Satın almadan önce sizlere bir danışayım dedim. Ses kasabileceğim, kaliteli, uzun ömürlü olması benim için çok önemli çünkü bu kulaklıkla film, müzik için de kullanıcam. Birde 7.1 teknolojisi için illa harici ses kartı mı almak gerekiyor. Aldığım duyumlara göre arctis3 2019 editiondan ss engine programı kaldırılmış.
Mikrofonu da iyi olması lazım birde yok olan yada yerinden çıkarılabilen olsa iyi olur.
sterio mu yoksa 7.1 mi?
Bu arada aklımdaki kulaklık bütçesi max 400 tl
Şimdiden bütün hocalarıma teşekkür ederim :)

pc özellikleri:
motherboard: gigabyte b540m s2h
cpu:ryzen 5 1600
ram :xpg gammix d30 8b 3000mhz ram
gpu:asus dual 4gb rx580 oc
depolama:james donkey 240gb ssd
kasa+psu:corsair carbide delta rgb 550w kasa
MSI optix g24 series FHD 144hz 1ms curved monitör

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
1 adet daha RAM kesinlikle alın DUAL Channel özelliği ile FPS ve genel performans artışı olacaktır. Ekran kartınız iyi bir sorun yok. SSD disk çin menşei iyi bir ürün değil ona bel bağlamak pek doğru gelmiyor bana M.2 disk önemsiz ama sanırım kulaklığa daha çok ihtiyacınız var. İndirimler ile 180 TL civarına yada indirimsiz 230 TL 'ye kadar bir RAM alabilirsiniz. 470 TL para kalıyor ve bu bütçe ile hem SSD hem kulaklık hem RAM alınabilir diye düşünüyorum.

RAM - 219 TL
https://www.itopya.com/adata-xpg-gammix-d30-8gbx1-3000mhz-ddr4-single-pc-ram/

Kulaklık - 299 TL ( Normalde 500 TL 'den aşağıya satılmıyor bilginiz olsun kaliteli üründür hem ses hem mikrofon anlamında. )
https://www.itopya.com/asus-tuf-gaming-h3-gun-71-oyuncu-kulaklik/

SSD - 198,24 TL
https://www.sinerji.gen.tr/patriot-...yazma-500mb-sata-ssd-pbu240gs25ssdr-pmu418001

Hepsi çok başarılı ürünlerdir. İlk 2 ürün indirimde kaçmaz bu fiyata bilginiz olsun.

Son ihtiyacınız yoksa önemsiz. Ben o JD ürünü bozulursa sap gibi kalmayın diye öneride bulundum. ürün indirimde değil ama uzun ömürlü kaliteli bir markadır. 3 yıl garanti sunuyor ki çoğu disk 2 yıldır. Ayrıca marka gerçekten iyidir bilginiz olsun.

Hepsi toplamda 720 TL yapıyor.

KS

Yakup Altundal

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Hocam teşekkür ederim kulaklıkla ram'i aldım. depolama işini sonraya bıraktım :) yardımlarınız için sağolun :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri