700TL Bilgisayar - Günlük kullanım.

UgurcanAlan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Biz bilgisayar başında deliler gibi oyun oynayanlar ne kadar kalabalık olsak da, arada bilgisayarı sadece film, sosyal medya ve excel için kullananlar var. Ve bu insanlar 1000-1500TL'ye Celeron'lu, GPU'suz laptoplar alıyorlar. Evet! Yanlış duymadınız! CELERON, GPUSUZ VE LAPTOP. Ne kadar korkutucu bir cümle değil mi? Ben de oturdum ve düşündüm (kesinlikle tuvalette değil.) Bu insanlar neden dandik laptoplara bu kadar para veriyor? Bunun için bir sistem hazırladım ve insanlara sunmaya karar verdim. Çünkü neden olmasın.
Başta şunu belirteyim kurduğum sistem öyle 1080 falan değil parçaları biraz eski, ama ev kullanımı için gayet yeterli parçalar. Sonra bana "Senin kurduğun sistem çoQ mu iİ len mınaQi" demeyin. Bu arada bu fiyata da gayet iyi parçalar. Tabii kendi bütçenize göre oynamalar yapabilirsiniz

• Anakart: "Gigabyte, GA-F2A68HM-DS2, FM2+, DDR3."(182,70TL)

• İşlemci: Ben fiyatı en aşağı çekmek için en ucuz AMD APU işlemcisi "A4 4020, 3.2GHZ"(125,0TL) modelini seçtim. Ama siz ister "A6 6400K, 3.9GHZ" ister "A8 7650K, 3.3GHZ" modelini seçin. Tabii fiyatta buna bağlı oynamalar olacaktır.

• Kasa: "Frisby, Audio Airduct 300W"(101,47TL) Hem içinde bize fazlasıyla yetecek 300W PowerSupply (Güç kaynağı) var hem de sadece 100TL. Bulunmaz nimet.

• Ram(Bellek): "4GB, Adata, 1600MHZ."(123,58TL) Bu konu hakkında pek bişey söylemeye gerek yok. 4GB, gayet yeterli. Bellek frekansı biraz düşük ama dikkatli kullanımda o da pek hissettirmeyecektir.

• Harddisk(Hafıza): "WD BLUE, 500GB, 7200RPM."(148,0TL) 500GB sosyal medya ve excel kullanımına yetecek, hatta artacaktır. Siz "bana 360 ya da 160GB harddisk de yeter" diyorsanız, 60-100TL arasında bu harddisk seçeneklerini de bulabilirsiniz.

Sistemin toplam fiyatı 702,24 kuruş. Buna monitör ve klavye mouse seti de ekleyeceğim derseniz toplam 1000liraya kapatıyorsunuz olayı.

Umarım yardımcı olmuşumdur.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri