750 Watt 80+ Güç Kaynağı Önerisi

floow03

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
5
Selamlar altta belirtmiş olduğum sistem için 1700tl ye kadar güzel ve sessiz bir psu arıyorum. Altta sistemin özelliklerini belirttim, lütfen uyumlu olsun pin sıkıntısı falan çekmek istemiyorum. Şimdiden teşekkürler.

Sistem:

Rx 6700xt ekran kartı 8+4 pin girişli diye biliyorum

Corsair 4000D airflow​

MSI B550-A PRO AM4 DDR4 4400(OC)​

Amd Ryzen 5 5600

Sistemin gerekli parçalarını yazdım teşekkürler. Bu arada bilen biri varsa anakart üzerinde ekran kartını taktığımız yer 4.0 destekliyor mu merak ediyorum.

Atalayq

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
418
Bileşenler gayet iyi. Anakartınızda ekran kartınız pcie 4.0 . Ssd soketlerinizden biri pcie 4.0 diğeri 3.0.
Benzeri sistemim vardı 1.5 ay önce RM750x almıştım. Tavsiye ederim. Ben sistem yükselttiğim için psu’da yükselteceğim. Üst modelini almayı düşünüyorum. Fanı bile çalışmadı psunun. Zaten en başarılı modellerden kendisi. Bulunması da zor değil

KS

floow03

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
5
Bileşenler gayet iyi. Anakartınızda ekran kartınız pcie 4.0 . Ssd soketlerinizden biri pcie 4.0 diğeri 3.0.
Benzeri sistemim vardı 1.5 ay önce RM750x almıştım. Tavsiye ederim. Ben sistem yükselttiğim için psu’da yükselteceğim. Üst modelini almayı düşünüyorum. Fanı bile çalışmadı psunun. Zaten en başarılı modellerden kendisi. Bulunması da zor değil
Güzel bir psu ancak malesef bütçemi biraz aşıyor :/ Sistemi dengeli yapmaya çalıştım ekran kartı ve işlemciyi iyi alıp diğer parçalardan kısmak istemedim.

Atalayq

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
418
Güzel bir psu ancak malesef bütçemi biraz aşıyor :/ Sistemi dengeli yapmaya çalıştım ekran kartı ve işlemciyi iyi alıp diğer parçalardan kısmak istemedim.
Kusura bakmayın inanılmaz bir fiyat artışıyla karşılaştım bende. Bilmiyordum bu kadar yükseldiğini. Daha uygun bir model bakacağım.

KS

floow03

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
5
Kusura bakmayın inanılmaz bir fiyat artışıyla karşılaştım bende. Bilmiyordum bu kadar yükseldiğini. Daha uygun bir model bakacağım.
Teşekkürler, hiç problem değil. 1 hafta içinde sistem fiyatları 2 3 k artış yaşadı olacak o kadar.

KS

floow03

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
5
teşekkür ederim, mutlaka değerlendireceğim

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,130

Atalayq

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
418
Ürün iyi ama "Türkiye dışından gelen uluslararası ürünler yerel ürünlerden farklı olabilir."
Amazon Germany satıyor. Bence bir problem yok. Kendi Rm750x psumu aynı şekilde amazon germanyden aldım. Corsairi aradım garanti geçerli dedi mesela. Psular genelde sorunsuz çıkıyor. Bence değerlendirilmeli.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,130
Amazon Germany satıyor. Bence bir problem yok. Kendi Rm750x psumu aynı şekilde amazon germanyden aldım. Corsairi aradım garanti geçerli dedi mesela. Psular genelde sorunsuz çıkıyor. Bence değerlendirilmeli.
Evet ama garantiyi sorun eden bir kullanıcıysa ve zaman odaklı sıkıntısı varsa satın almak istemeyebilir. EVGA genelde GLOBAL garanti veriyor ama ürünü Almanya 'ya gönderiyorsunuz. Altınız çizeyim dedim. Yoksa ürün oldukça iyi.

AgahBey

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
85
Corsair uluslararası RMA desteği ile kesinlikle servis tarafında üzmez. Psular aslında iyi bir akım koruyuculu priz veya UPS gibi cihazlar ile dahada koruma altına alıp keyifle yıllarca kullanabiliriz.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,130
- F/P ve kalitesi başarılı bir Alman markasıdır tercih edebilirsiniz.

- F/P ve kalitesi başarılı bir Amerikan merkezli bir markasıdır. Tercih edebilirsiniz.

- F/P ve kalitesi başarılı bir Tayvan markasıdır ki Tayvan ülkesinden kötü bir ürün çıkmaz diyebilirim. Tercih edebilirsiniz.

- F/P ve kalitesi başarılı bir Tayvan markasıdır ki Tayvan ülkesinden kötü bir ürün çıkmaz diyebilirim. Tercih edebilirsiniz.

- F/P ve kalitesi başarılı bir Hong Kong merkezli bir markasıdır. Tercih edebilirsiniz.

Bu ürünlerden seçim yapabilirsiniz.

KS

floow03

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
5
bu psu alınır mı sizce? bütçeyi biraz aşıyor ama güzel diyorlar. Bu arada önerileriniz için teşekkürler, bu olmazsa sharkoon almayı düşünüyorum

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,130
KS

floow03

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
5
Fiyatlar gerçekten iyiymiş. Sessizlik konusunda bir bilginiz var mı? ayrıca bir videoda amerikan priz ile geldiği söylenmişti, bir sıkıntı olur mu acaba?

KS

floow03

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
5
Fiyat gerçekten güzelmiş teşekkürler

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri