7500F Turbo Ghze Sabi̇tlemek İci̇n Overclock

aggmorecs

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
işlemcimi 5ghz sabit olarak ayarlamak istiyorum cpu ratioyu 5e çekip voltajınıda deneye deneye bulduktan sonra pbo kapatmam gerektiğinide gördüm bilgisi olan biri aydınlatabilir mi fazla bi kaynak bulamadım biosum msi bazıları pboyu ellemiyor bazıları curve kısmına -15,-30 civarında degerler yazmamı söylüyor tam kavrayamadım

kuru cacık

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
773
Ya manuel overclock yapacaksınız yada PBO ve curv e optimizeri kullanacaksınız İkisinide deneyin Ama manuel overclock voltaj ile yapılır ve risklidir.

Hephaistos

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
52
Hocam auto o.c'ye bırakıp devam edin bence. Voltajla fazla oynarsanız sıkıntı çıkabilir eğer tecrübeniz yoksa.

KS

aggmorecs

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
eski sistemimde 5600 vardı asus biostu cpu ratioyu 4.4 yapıp voltajada 0.1 ekledim stabil calısıyordu aynı mantıksa sorun yok

Ekli dosyalar

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    4.8 KB · Görüntüleme: 7

disappear

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Msi pro a 620 m e anakart ve 7500 f stokfanlı işlemci var ve last of us da 95 derece çıkıyor. Soğutucu alacam ama şu an napmam gerek overclock yapılmıyormuş bu anakarttan.

Cinebench testte direk 95 derece geliyor

Son düzenleme:
KS

aggmorecs

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Msi pro a 620 m e anakart ve 7500 f stokfanlı işlemci var ve last of us da 95 derece çıkıyor. Soğutucu alacam ama şu an napmam gerek overclock yapılmıyormuş bu anakarttan.

Cinebench testte direk 95 derece geliyor
a versiyonlarda yapılmıyor yapılabilen bi anakart olsaydı undervolt yapardın ama mecbur sogutucu alman gerekiyor

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri