7800Xt Vs 7900Gre Vs 4070 Super

Ali43_

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Sistem toplamayı düşünüyorum 3 kart arasında kaldım internetten araştırdım biraz forumlarda dolaştım herkes farklı bir şey söylemiş. Fiyatları nerdeyse aynı siteden siteye değişiyor 4070 super 21-25k civarı 7800xt de 21-25k civarı 7900gre 22-25 civari hatta akakçe de 21k ya bile var ne alsam kafam karıştı arada kaldım. Nvidia dlss+ fg var amd ye göre teknolojisi çok iyi fsr+fg yi solluyor fakat amd de boş değil afmf(fluid motions frames) var. Dlss+FG , FSR+FG yi solluyor artıdan amd de bide afmf var dediğim gibi. AMD tarafını iyi yanı VRAM 16gb, 4070 super 12 gb, fakat 1080p de oynadığım için 12GB yeterli olacağını tahmin ediyorum. 12GB vram 2k ve daha fazlasında yetersiz kalmaya başlıyor. Ayrıca işlemcim 7500f veya 7600 den biri olacak 7900gre veya diğer ekran kartları bunlardan biriyle 1080p de darboğaz yapar mı bilmiyorum.

Immanuel

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
28
7900 gre düz olanı almayın o serinin giriş seviyesi niteliğinde alabiliyorsanız nitro+ modeline bir bakın saphire 7800xt nitro+ da öneririm kendimde kullanıyorum 2k da sizi üzmez fiyatı da nvidia muadillerine göre daha uygun

kuru cacık

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
559
7900 gre düz olanı almayın o serinin giriş seviyesi niteliğinde alabiliyorsanız nitro+ modeline bir bakın saphire 7800xt nitro+ da öneririm kendimde kullanıyorum 2k da sizi üzmez fiyatı da nvidia muadillerine göre daha uygun
7900 gre de düz olan hangisi. Onun farklı versiyonları olmaması lazım.

Immanuel

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
28
7900 gre de düz olan hangisi. Onun farklı versiyonları olmaması lazım.
7900 gre modeline düz dedim hocam birkaç forumda da bahsedilmişti hatta ilgilenirseniz atabilirimde tekrar bulup; 7900gre nitro+ bazı modellerde fazladan koruyucu kapasitör vs durumları varmış ayrıca nitro+ ların soğutmaları daha iyi

kuru cacık

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
559
Ha ,sen model,marka bazında demek istemişsin ben onu teknik veri farklılkları var gibi düşünmüştüm.Sonuçta hepsi aynı performanstta.Zaten en ucuzlarıda nitro galiba.

Immanuel

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
28
Ha ,sen model,marka bazında demek istemişsin ben onu teknik veri farklılkları var gibi düşünmüştüm.Sonuçta hepsi aynı performanstta.Zaten en ucuzlarıda nitro galiba.
Nitroların bir tık daha pahalı olması lazım hocam incelemedim marketi anlık olarak ama yanlışım olmasın

Immanuel

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
28
.Hakkat. Pahalı imiş yahu Bayağıda fark var .Değmez.
Taş gibi kart var işte.
Zam getirdiler hocam ortalama 1-2k arası kartlara çaktırmadan hemde bana anakartı 7,600 e aldırdın( saolasın) 10.222 lira şu an uyuyoruz uyanıyoruz fiyat yükseliyor borsa gibi mübarek

KS

Ali43_

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Hocam 7800xt nitro+ 24k felan 7900gre ise 25k arasında nerdeyse yok fark. Ve benim almak istediğim 4070s de aynı fiyatta 25k.

Yani hepsi aynı fiyat diyelim hangisini tavsiye edersiniz? Nvidia nin dlss+fg si amd nin fsr+fg sini geçiyor yani aynı fiyata nvidia ile birlikte daha fazla fps alabiliyorum fakat amd de amd fluid motion frames(afmf) var o da iyi kararsız kaldım. 1080p de oynadığım için ise 12GB vram nvidia nın yeter diye tahmin ediyorum. Bu arada 7900gre ile 4070s native fps farkı da nerdeyse yok farklı farklı oyunlarda ikisinden biri önde oluyor. 4070s dlss+fg ile geçiyor yani. ama amd de boş değil afmf var forumlarda hiç görmedim karşılaştırırken yazmamışlar afmf yi. afmf fps i çok arttıyor.

Immanuel

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
28
Hocam 7800xt nitro+ 24k felan 7900gre ise 25k arasında nerdeyse yok fark. Ve benim almak istediğim 4070s de aynı fiyatta 25k.
Valla hocam tamamen senin kararın asıl hususlara sen ilk mesajında değinmişsin o yüzden şunu al bunu al direkt diyemem sende vakıfsın olaya 😂 ama benim kanaatim ne alırsan al aklın arkada kalmaz

Valla hocam tamamen senin kararın asıl hususlara sen ilk mesajında değinmişsin o yüzden şunu al bunu al direkt diyemem sende vakıfsın olaya 😂 ama benim kanaatim ne alırsan al aklın arkada kalmaz
3 kartta güzel aralarında öyle maddi fark yok ise

KS

Ali43_

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1

3 kartta güzel aralarında öyle maddi fark yok ise
Tamam hocam yinede teşekkürler yardım için.

Amd afmf ile nvidia nın farkı.

Immanuel

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
28
1080p de o kartlar arasında farkı bence biz anlamayız zaten, 2k yı sırtlıyor bu kartlar ben amd kart kullanıyorum nvidia yazılım driver çok iyi ama amd de gelişiyor eskisi gibi değil artık 7900 gre amd nin en üst segmentinden 4070s ise 7800xt ayarı bir kart bana kalırsa 7900gre almanda fayda var kullanıcı sensin ama

KS

Ali43_

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
1080p de o kartlar arasında farkı bence biz anlamayız zaten, 2k yı sırtlıyor bu kartlar ben amd kart kullanıyorum nvidia yazılım driver çok iyi ama amd de gelişiyor eskisi gibi değil artık 7900 gre amd nin en üst segmentinden 4070s ise 7800xt ayarı bir kart bana kalırsa 7900gre almanda fayda var kullanıcı sensin ama
Evet amd nin eski sorunları fazla yok artık hala karar veremedim şuan 7800xt yi eledim seçeneklerden 4070s veya 7900gre.

ryzen 5 7600, 7900gre ile darboğaz yapar mı 1080p de acaba hocam biliyomusunuz?

Immanuel

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
28
Sana zorla şunu al bunu al tarzında baskı vb yapmamak anlaşılmamak için geri duruyorum hocam yanlış anlamayın sonuçta az bir ücret vermeyeceksiniz sadece sesli düşünüyorum yani üzülmenizi istemem o yüzden siz seçin tarzında mesaj attım başta.

KS

Ali43_

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Sana zorla şunu al bunu al tarzında baskı vb yapmamak anlaşılmamak için geri duruyorum hocam yanlış anlamayın sonuçta az bir ücret vermeyeceksiniz sadece sesli düşünüyorum yani üzülmenizi istemem o yüzden siz seçin tarzında mesaj attım başta.
Tamam hocam yinede teşekkürler.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri