7900Xt'ye Nasıl 3 Girişli Kablo Bulunabilir?

OverFireable

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
PSU'm RM850X. Sapphire Nitro+ 7900XT aldım ama bunun 3 tane güç girişi varmış. Baktığım kadarıyla PSU ile gelen kablolarda sadece 2'li girişler var. Ben bu 3'lü girişi nasıl yapabilirim? Ekran kartıyla güç kablosu gelir mi? Ya da 2 tane 2'li kablo taksam da boşta 1 kablo dursa sorun olur mu?

OceanLaB

Administrator
Admin
Tepki
5,275
PSU'm RM850X. Sapphire Nitro+ 7900XT aldım ama bunun 3 tane güç girişi varmış. Baktığım kadarıyla PSU ile gelen kablolarda sadece 2'li girişler var. Ben bu 3'lü girişi nasıl yapabilirim? Ekran kartıyla güç kablosu gelir mi? Ya da 2 tane 2'li kablo taksam da boşta 1 kablo dursa sorun olur mu?

Teki boşta olsa olmaz hocam. Bunun için PCI-e çoklayıcı kablolar var. Alarak çözebilirsiniz sorunu. Tek girişi 2 girişe çoğaltıyor. Çok ucuz bir şey almayın, sağlıklı olsun kablo.

1720092586859.png

KS

OverFireable

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0

Immanuel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
52
Bu 2 başlıdan var zaten 1 tane daha ama bende 3lü yok.

2'linin yanında bir tane de tekli kablo alıp onu taksam olur mu?
Hocam 2 başlı olanlardan 2 tane olması lazım yanlışım varsa lütfen düzeltin; normalde önerilmez ama 2 başlıların ikisini karta bağlamak tavsiye edilmiyor fakat elinizde imkan yoksa bir süre idareten 2 başlının ikisini diğer 2 başılınında bir tanesini kullanın; 3 başlı aramanıza gerek yok yani 2 başlı olanları kullanacaksınız. Görüntü olarak kötü gözükebilir genelde ikinciyi diğer kabloya kelepçeliyoruz.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri