8 Yıldır hiç temizlenmemiş hazır marka PC

BatuhanKLC

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
757
Herşey arkadaşımın benim eski pc çok sesli çalışmaya başladı , fanları manları acayip ses yapıyor , her 2-3 saatte 1 kapanıyor demesiyle başladı  :D .
Getir bakayım bir macun yenilemesi yapalım temizleyelim teslerini yapalım dedim . Tabi ne bu kadar eski bir pc bekliyordum ne de bu kadar kirli bir pc. Açar açmaz tozlar kolonya ve mendil uzattı o derece hareketliler öbek öbek . Ben de boş vaktimde temizliğini yaptım macununu yeniledim kablo düzenini elimden geldiğince oluşturdum ve testlerini yaptım . Artık sorunsuz çalışıyor sadece ihtiyacı olan şey en yakın zamanda 4 GB Ddr 3 1333 mhz ram , sata ssd ve windows 10. Dipnot kasanın fotoğrafını çekmek sonradan aklıma geldi , öbek öbek tozları kaldırıp atmıştım bile . Çekmedim , hava üflemedim , kaldırıp attım .  :)  
Bu konunun amacı aslında sizin de elinizde bu tarz 2. nesil i5 hazır sistem pc gibi pc ler var ise .  300-500 lira harcayıp müsait zamanınızda da biraz emek vererek ofis bilgisayarı haline getirebilirsiniz. Fotoğrafları eke bırakıyorum. Keyifli seyirler  ;)

Dipnot ekleyeyim , temizlik için kullanılan malzemeler ; sert ya da orta yapılı diş fırçası , izopropil alkol , saç kurutma makinası , elektrik süpürgesi , eğer tecrübeniz yoksa lütfen diş fırçası ve izopropil alkol kullanmayın . Lehimlere ve devrelere zarar verebilirsiniz.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri