60.000 TL ve üstü 80 - 100K Arası PC Tavsiye

silent"

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
İşlemci
AMD Ryzen 9 7900X3D 4.40 Ghz 12 Çekirdek 128MB AM5
Ekran Kartı
Sapphire Radeon RX 7900 XTX Nitro+ Gaming OC Vapor-X 24GB GDDR6 384 Bit
ben kendi fiyat bandımda bu sistemi topladım tavsiye edeceğiniz şeyler neler (parçaların uyduğunu sanıyorum araştırıp ekledim).
oynadığım oyunlar : warzone
Not : warzone için bu kadar yüksek toplamanın bende saçma olduğunu biliyorum ama istediğim asıl şey aynı fps değerlerini yıllar geçsede sabit alabilmek.

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
997
ben kendi fiyat bandımda bu sistemi topladım tavsiye edeceğiniz şeyler neler (parçaların uyduğunu sanıyorum araştırıp ekledim).
Not : warzone için bu kadar yüksek toplamanın bende saçma olduğunu biliyorum ama istediğim asıl şey aynı fps değerlerini yıllar geçsede sabit alabilmek.
Bu paralarda sistem toplarken nvidia bakılabilir. 7800x3d+4080 yapabiliriz. 7900x3d seçmenin hiç bir anlamı yok.

KS

silent"

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
internet üzerinden karşılaştırmalarına baktım 7900xtx daha iyi fps değerlerine sahipti

Mesandro

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
amd tercihinizi anlamadım genellikle kullanıcağınız bir program olursa amd yerine nvidia ve intel daha kullanışlı oluyor isterseniz bu şekilde toplayın

internet üzerinden karşılaştırmalarına baktım 7900xtx daha iyi fps değerlerine sahipti
program bakımından daha iyi oluyor nvdianın kullanışlı programları bulunmakta anladığım kadarıyla zaten böyle bi fiyata bilgisayar alıyorsanız sadece oyun için değil genel yaşantınızdada kullanıcaksınız discord falan gibi uygulamalarda nvdia nın arka plan değiştirme özelliği falan bulunmakta dlss rtx gibi özellikleri saymıyorum bile

KS

silent"

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
amd tercihinizi anlamadım genellikle kullanıcağınız bir program olursa amd yerine nvidia ve intel daha kullanışlı oluyor isterseniz bu şekilde toplayın

program bakımından daha iyi oluyor nvdianın kullanışlı programları bulunmakta anladığım kadarıyla zaten böyle bi fiyata bilgisayar alıyorsanız sadece oyun için değil genel yaşantınızdada kullanıcaksınız discord falan gibi uygulamalarda nvdia nın arka plan değiştirme özeelliğifalan bulunmakta dlss rtx gibi özellikleri saymıyorum bile

program bakımından daha iyi oluyor nvdianın kullanışlı programları bulunmakta anladığım kadarıyla zaten böyle bi fiyata bilgisayar alıyorsanız sadece oyun için değil genel yaşantınızdada kullanıcaksınız discord falan gibi uygulamalarda nvdia nın arka plan değiştirme özeelliğifalan bulunmakta dlss rtx gibi özellikleri saymıyorum bile
sadece oyun oynamak herhangi bir başka yaptığım şey yok

oynadığım oyun sadece warzone olduğu için amd kartlar warzone da daha iyi bir performans veriyor genelde fsr 3.0 ile

Mesandro

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
sadece oyun oynamak herhangi bir başka yaptığım şey yok
anladım zaten örnek verdim o zaman dlss gibi teknolojileri bulunan nvidia yı tekrar tercih etmenizi söylemek isterim fps bakımından olsada zaten bu bilgisayarla valorant gibi oyunlarda 1000+fps alırsınız diye tahmin ediyorum ancak zaten ekran hzniz gib konularda bulunmakta fps o kadarda önemli değil sonunda zaten bu dönemdeki en iyi ekran hzi 540 diye biliyorum o da 540fps de bir görüntü sağlar

KS

silent"

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
evet ama zaten asıl amacım fps imin yüksek olması ve bir kaç sene aynı oyunlarda aynı fps i almak istiyorum

kuru cacık

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
243
rtx 4080 ile 7900XTX hemen hemen aynı kartlar.DLSS RT ile 4080 bi tık önde.

7900X3D almayınız .7800X3D ,tek çekirdek kalıbı ile 7900X3D den daha hızlı ve güçlü bi oyun işlemcisidir.Daha uzun ömürlü olur.

KS

silent"

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
rtx 4080 ile 7900XTX hemen hemen aynı kartlar.DLSS RT ile 4080 bi tık önde.

7900X3D almayınız .7800X3D ,tek çekirdek kalıbı ile 7900X3D den daha hızlı ve güçlü bi oyun işlemcisidir.Daha uzun ömürlü olur.
7950x3d nasıl onada bütçem yetiyor

kuru cacık

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
243
7950x3d nasıl onada bütçem yetiyor
7950X3D de ,7900X3D gibi tek kalıp değil. O da 2 kalıp. Bu nedenle 16 çekirdek ve max boost hızındaki fazlalığa rağmen ,7800X3D ile ,oyunda, kafa kafaya geliyor.Hiç farkları yok gibi.

Oyun için aldığınıza göre ,paranızı israf etmeyin,7800X3D alın,yani.

kuru cacık

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
243
hdd yi ne için alıyorsunuz Depolama içinse zaten ömürleri ssd gibi uzun değil.
2 TB SSD alırsanız ,bozulursa içindeki herşey gider. Bi tane 500 lük bi tane de 1 tb almak daha mantıklı
Bu makinaya 850 watt powerde yeter.

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
997
tamamdır teşekkür ederim

son hali böyle tavsiyelerinze göre

4080s e dönün derim. 7800x3d+4080 sistemi 75k bandında alabiliyorken 91k ya bunu almak mantıklı olmaz hocam. 15k fark var ve o kadar performans farkı yok. Saf güç olarak 7900xtx %5 civarı daha iyi performans veriyor ve aradaki 15k farka değmez emin olun. Seçim sizin, sistem fiyatını hak etmiyor diyebilirim.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri