A101 Piranha PL-2155 Usb kulaklık almalı mıyım ?

Ferhat Değer

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhaba arkadaşlar şimdi 3 sorum var.
1 Monster Abra A5 v161.1. dizüstü bilgisayar aldım Gaming Kulaklık takınca mikrofonu çalışmıyor sorun ne olabilir Driverlar tam ve güncel hepsini kendi sitesinden indirdim. 
2 A101 den Piiranha PL-2155 olan kulaklığı alacağım bu kulaklığın usb girişide var sadece usb ile kullanabilir miyim hem ses hem mikrofon olarak
3 USB ve Jack girişi olan kulaklıkların sadece usb girişi kullanılabiliyor mu ?

Şimdiden cevap veren yardımcı olmaya çalışan herkese teşekkürler.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Mikrofon JAK girişi ayrı mı yoksa değil mi?

USB girişinde hem mikrofon hem ses alabilirsiniz ki zaten kulaklıkta böyle tasarlanmış bir sorun yok. USB + JAK girişi birlikte kulaklıklarda USB olan genelde sadece ışık veya güç takviyesi içindir ses aktarımı yapmazlar yani hayır ikisi de varsa sadece USB ile kullanamazsınız.

KS

Ferhat Değer

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Mikrofon jak ve ses jak girişleri ayrı.
Bahsettiğim piranha marka modelde hem jak hem usb var

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
JAK girişleri ses ve mikrofon için USB ise üzerinde kırmızı LED var onun yanması için. Yani USB ile ses veya mikrofon çalışmaz.

Sizdeki kulaklığın çalışmamasıda şu olabilir, eğer kulaklıkta ses ve mikrofon JAK girişi ayrı ise ve siz sadece birisini takıyorsanız bundan olabilir. Yada ses ve mikrofonuda takıyorsunuz ama mikrofon için ayar gerekiyor olabilir ki bu ayar ya ses yazılımından yani Realtek vs. gibi hangisi ise artık kullandığınız cihazdaki sürücü ondan yapılacak yada Windows üzerinden yapılır.

KS

Ferhat Değer

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Jackların ikisinide takıyorum tüm mikrofon ayarlarını kontrol ettim değişen bir şey olmadı. Mikrofon takılıyken mikrofon ayarlarında başka bir mikrofon ismi gözükmeli mi bilmiyorum ama devamlı olarak mikrofon Realtek olarak gözüküyor. Zaten başka bir seçenekte çıkmıyor. Driverları tekrar tekrar yükledim. Jacklar takılı değilken pc nin kendi mikrofonu sorunsuz çalışıyor.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
PC 'nin kendi mikrofonu ile çakışma yapıyor olabilir. O mikrofonu değilde taktığınız üründeki mikrofonu kullanabilmek için onu devre dışı bırakıp Windows ayarlarından mikrofon aygıtı olarak sizin taktığınızı seçmelisiniz.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri