A520 Mk V2 Anakartıma Uygun Kule Tipi Fan

zeomarinov

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
a520 mk v2 anakartıma uygun kule tipi fan arıyorum.

Anakart :

Ram :

İşlemci :

Düşündüklerim :

1) :
2):

İki tane fanı olması nedeniyle noctua nh-u12anın daha fazla soğutcağını düşündüğüm için önceliğim onda.

Fakat merak ediyorum. Bu 2 fanda anakartıma sığarmı acaba.Sıvı soğutma işini sevmiyorum.

Son düzenleme:

Syqex

Moderatör
Moderatör
Tepki
5,167
Noctua tabii ki daha iyi soğutur ama hem iki soğutucu arasında çok fiyat farkı var hem de Noctua pahalı. 5500 Stok soğutucuyla bile soğuyabilen bir işlemci.

Noctua sitesinde Ram için 42mm'yi geçmemeli diye belirtmiş , bunu ölçebilirsiniz.

1687244001211.png

KS

zeomarinov

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
Noctua tabii ki daha iyi soğutur ama hem iki soğutucu arasında çok fiyat farkı var hem de Noctua pahalı. 5500 Stok soğutucuyla bile soğuyabilen bir işlemci.

Noctua sitesinde Ram için 42mm'yi geçmemeli diye belirtmiş , bunu ölçebilirsiniz.

Ekli dosyayı görüntüle 22959
Öteki türlü anakarta sığarmı dersiniz belki sığmaz diye düşündüğümden 2.seçeneği ekledim.

KS

zeomarinov

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
Sitesindeki veri ölçülerek yazılıyor , yüksek ihtimalle sığmaz.
Kötü olmuş :/ Bu kalitede veya buna yakın bildiğiniz kule tiği soğutucu varmıdır acaba internette birazcık araştırdığımda ekstra olarak şu fanlarıda buldum.
Stok soğutucu gerçekten yetersiz kalıyor gibi hissediyorum maalesef.

1)
2)
3)
4)

Son düzenleme:

Syqex

Moderatör
Moderatör
Tepki
5,167
Kötü olmuş :/ Bu kalitede veya buna yakın bildiğiniz kule tiği soğutucu varmıdır acaba
Bu arada sormayı unuttum , kasanız nedir?

Yüksek performanslı Noctua NH-D15 var ama bunda kasanızın desteği önemli. Ram uyumu için 2.fan yukarı alınabiliyor ama bu sefer de kasa desteğine takılabilir.

Alternatif olarak daha düşük kasa desteğiyle sığabilen NH-D15 ile yakın performans gösteren Arctic Freezer 34 var. Ram için daha da uyumlu sayılır.

Tekrardan belirteyim , 5500 stok soğutucu ile soğuyabilen bir işlemci. Cüzi bir miktarda aldığınız soğutucular bile yetecektir.

KS

zeomarinov

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4

Yüksek performanslı Noctua NH-D15 var ama bunda kasanızın desteği önemli. Ram uyumu için 2.fan yukarı alınabiliyor ama bu sefer de kasa desteğine takılabilir.

Alternatif olarak daha düşük kasa desteğiyle sığabilen NH-D15 ile yakın performans gösteren Arctic Freezer 34 var. Ram için daha da uyumlu sayılır.

Tekrardan belirteyim , 5500 stok soğutucu ile soğuyabilen bir işlemci. Cüzi bir miktarda aldığınız soğutucular bile yetecektir.
Pekala yardımınız için teşekkür ederim. Dediğiniz gibi Arctic Freezer 34'e bakarım o halde :)

KS

zeomarinov

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4

Kasanın cpu soğutucu uzunluğu 160mm olarak belirtilmiş şimdi baktım.Bu durumda hangisi uygundur sizce
Son olarak bide şu modelleri buldum :
1)
2)
3)

Son düzenleme:

Syqex

Moderatör
Moderatör
Tepki
5,167
Kasanın cpu soğutucu uzunluğu 160mm olarak belirtilmiş şimdi baktım.Bu durumda hangisi uygundur sizce
Son olarak bide şu modelleri buldum :
1)
2)
3)
Benim attıklarımdan Arctic Freezer 34 olan uygun. Sizin attıklarınız arasından DeepCool da uygun ama fiyatları gereksiz fazla gibi. İşlemci 5500 sonuçta.

KS

zeomarinov

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
Benim attıklarımdan Arctic Freezer 34 olan uygun. Sizin attıklarınız arasından DeepCool da uygun ama fiyatları gereksiz fazla gibi. İşlemci 5500 sonuçta.
d15 de uygunmuşta çok gereksiz yer kapladığını belirtmişler. Dediğiniz gibi deepcolda uygun fakat freezer 34 daha iyi diyorlar sanırım ramlere denk gelen kısımdaki fanı sol tarafa alabiliyormussun noctua modelinde.

KS

zeomarinov

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4

Bilgilendirme için diyorum Dediğiniz gibi yaptım. noctua vs ağır gelir diye düşündüm.Yardımınız için teşekkür ederim

Ekli dosyalar

• 1687443202938.jpg
    1687443202938.jpg
    549.5 KB · Görüntüleme: 16

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri