Yardım Acer Aspire 7 Laptop Düşük Harici Ekran Kart Kullanımı.

MrTuran

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Başlıktada belirtiğim gibi arkadaşlar. Donanım: RTX3050, Ryzen 5 5625U işlemci, 8 GB RAM.
Valorant oynarken grafik ayarı istediğim kadar maks yapayım çıkmıyor hatta hala işlemci grafiğine yükleniyor. Harici ekran kartını kullanımı %30 filan hiç bir türlü %40üstüne bile çıkmıyor.
80-140FPS arası oynuyor 1080p orta ve düşük ayarlar, yüksek ayarlarda 70-130FPS.
Valorant oynuyorum sadece oyun oynayarak, her defasında oyun oynama isteğim kaçıyor 30-40FPS'lere bile düşüyor savaş içindeyken.
Harici monitör ile kullanıyorum fakat harici monitör Windows ayarlarına AMD grafik kartına bağlı olduğunu gösteriyor bir türlü değiştiremedim.
yaptıklarım;
BIOS güncel.
Yüksek performans pil modda kullanıyorum.
Grafik ayarlarından da Valorantı yüksek performans yaptım.
NVIDIA masasından genel ayar kısmını yüksek performanslı NVIDIA kartı yaptım.
Bunlarda olmayınca format attım Windows 11'den Windows 10 Pro'ya geçtim aynı ayarları gene yaptım hala sorun devam etmekte (biraz FPS attı biraz daha harici GPU kullanmaya başladı)
%40 işlemci grafik kartı ve % 30-35 grafik kartı böyle takılıyorlar, hiç yükselmiyor harici GPU kullanımı.
Not: Laptop ekranını kullanmıyor 2.monitörü kullanıyorum, ekran ayarlarından laptop ekranını devre dışı bırakıyorum 2'si açık olunca 60FPS üstüne bile çıkmıyor.
Yardımcı olursanız sevinirim, herhangi bir tavsiyeniz veya fikriniz varsa belirtebilirsiniz.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri