Acer Laptop Işlemci 100 Derece Sabit Gidiyor

laptop almak isteyen adam

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
25
laptop

oynadığım oyun forza horzion 5 cpu kullanımı ortalamada %50

1 saat boyunca fanlar gördüğünüz gibi son hızında çalıştı ve dehşet bir ses ayrıca şunuda belirteyim laptop stand sayesinde havada duruyor yanları altı boş

yaklaşık 1 saat oynadım ve başlarda 105-100 fps sabit stabil drop çok az var 1 saatin sonunda 65-70 fps ve droplu şekilde devam ediyordu

99-100 derece sabit gittiği yerler oldu sonlara doğru olan sıcaklık dalgalanması droplardan dolayı

yani paylaşmak istedim sizce ne yapılabilir

Ekli dosyalar

• Screenshot (28).png
    Screenshot (28).png
    377.7 KB · Görüntüleme: 13
  • Screenshot (29).png
    Screenshot (29).png
    1.5 MB · Görüntüleme: 13

Kapdog

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
laptop

oynadığım oyun forza horzion 5 cpu kullanımı ortalamada %50

1 saat boyunca fanlar gördüğünüz gibi son hızında çalıştı ve dehşet bir ses ayrıca şunuda belirteyim laptop stand sayesinde havada duruyor yanları altı boş

yaklaşık 1 saat oynadım ve başlarda 105-100 fps sabit stabil drop çok az var 1 saatin sonunda 65-70 fps ve droplu şekilde devam ediyordu

99-100 derece sabit gittiği yerler oldu sonlara doğru olan sıcaklık dalgalanması droplardan dolayı

yani paylaşmak istedim sizce ne yapılabilir
Hocam yakicaksiniz laptopu fazla zorlamayın. Termal macun bakımı yapin içini temizleyin garantisi varsa açmayın ama başkada birşey nolabilir kalitelisi den laptop soğutucusu alırsanız baya iş görür kaliteli ama

KS

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
25
Hocam yakicaksiniz laptopu fazla zorlamayın. Termal macun bakımı yapin içini temizleyin garantisi varsa açmayın ama başkada birşey nolabilir kalitelisi den laptop soğutucusu alırsanız baya iş görür kaliteli ama
2 aylık laptop aradım aceri göndericem servise de bilmiyorum yani bu fiyat bandında pc alınmaz gibi 33 e almıştım bunu

Kapdog

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
2 aylık laptop aradım aceri göndericem servise de bilmiyorum yani bu fiyat bandında pc alınmaz gibi 33 e almıştım bunu
Rog strix olmadığı sürece laptop alınmaz. Aldıysanız soğutucu onerimdir hocam iş görür garantiye gerek yok bu sıcaklıklar normal bı soğutucu çözer benim 3 fanli ekran kartım bile ranch den 83 derecelerde laptopda normaldir.

KS

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
25
Rog strix olmadığı sürece laptop alınmaz. Aldıysanız soğutucu onerimdir hocam iş görür garantiye gerek yok bu sıcaklıklar normal bı soğutucu çözer benim 3 fanli ekran kartım bile ranch den 83 derecelerde laptopda normaldir.
benim laptopu geç senin ekran kartında problem var

ya kasan hava almıyor ya da ekran kartın 3 senedir aralıkız çalışıyor

zaten attığım ss ten de görebilirsn 4060 var içinde 140w lık oyun %100 kullanıyor 65 derece

Kapdog

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
benim laptopu geç senin ekran kartında problem var

ya kasan hava almıyor ya da ekran kartın 3 senedir aralıkız çalışıyor

zaten attığım ss ten de görebilirsn 4060 var içinde 140w lık oyun %100 kullanıyor 65 derece
Hocam kart 15 günlük ve 200 kusur wattlik oyunda bu dereceler arkada DC açık ranch yüksek ayarlarda normal yani 80 derece zaten tmp de bile normal kartlar kalabalıkta 74 derece

KS

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
25
an itibari ile 101 dereceyide gördük

bi tık sıcak diye yorumladım hocam

Ekli dosyalar

• Screenshot (31).png
    Screenshot (31).png
    2.2 MB · Görüntüleme: 4