Acer Monitör Iade Etmelimiyim?

karakara

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Amazondan 5900 tl ye aldığım monitör ölü piksel çıktı, iade etmelimiyim sizce. Stok bitti değişim imkanı yok, sadece değişim yapabilirim. Aslında iade etmek istemiyorum çünkü fiyat çok iyi. Uzun vadede problem olur mu sizce?
20240801_163213.jpg

Ekli dosyalar

• 20240801_163149.jpg
    20240801_163149.jpg
    5.7 MB · Görüntüleme: 2

KafadanKontak

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
250
HOcam uzun vadede artabilir de böyle kalabilir de. Orası bir muamma. Ben tasarımcı olduğu için ölü piksele tahammülüm yok. Çoğu firma da sadece 1 ölü piksel için değişim dahi yapmıyor. Şu an değil ama ilerde belki gözünüze daha çok batıp sizi sinir edecek. Çok ortada bir yerde çünkü. Benim tavsiyem iade etmeniz. Mesela ben de yeni Viewsonic aldım benzer özelliklerde çok uygun fiyata, IPS glow biraz yüksekti monitör kenarlarından. Ama acil kullanmam gerektiğinden monitörü, değişim vs uğraşamadım. Ama ölü piksel olsa düşünmeden iade ederdim.

KS

karakara

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Aslında beni çok rahatsız etmiyor, tek korkum ilerde bunun artması. Ölü piksel artarmı? temeli varmı bunun bir sürü şehir efsanesi yorum okudum. Teknik olarak artması mümkünmü? kimse açıklayabilirmi?

KafadanKontak

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
250
Hiç olmayan ekranda bile her an çıkabilecek bir şey. Elektronik bir panel sonuçta. Sıfır ekran olduğu için artma eğiliminde olacağını sanmıyorum. Ama mesela diyelim ki 8 10 ay kullandınız ve bir tane ölü piksel oluştu, buna neden olan bir arıza ise eğer artmaya başlayabilir. Ama sizinki fabrika çıkışlı bir ölü piksel olsa gerek.

KS

karakara

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Hiç olmayan ekranda bile her an çıkabilecek bir şey. Elektronik bir panel sonuçta. Sıfır ekran olduğu için artma eğiliminde olacağını sanmıyorum. Ama mesela diyelim ki 8 10 ay kullandınız ve bir tane ölü piksel oluştu, buna neden olan bir arıza ise eğer artmaya başlayabilir. Ama sizinki fabrika çıkışlı bir ölü piksel olsa gerek.
Aynen sıfır aldığım bir ürün. Sonradan olacaklara zaten bişey yapmak mümkün değil. Pikseller birbirinden bağımsız diye biliyorum ama kimisi başka ölü Pikselleri de tetikleyeceğini söylüyor işte bu insanın kafasını karıştırıyor. Bununla ilgili hiçbiryerde net cevap bulamadım açıkçası.

spring35

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
Direkt iade etmelisin.
Kusurlu ürün.
Ya artarsa ?

KS

karakara

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Direkt iade etmelisin.
Kusurlu ürün.
Ya artarsa ?
İadesi kolay amazonun kendisinden aldım asıl mesele yerine ne alınır?Bu tam f p ürünüydü fiyat ve özellikleriyle. Stok olsa direk değişim talep edecem ama stok yok

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri