-- Acer Nitro / Monster Abra -- ÇOK KARARSIZIM YARDIMCI OLUN :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Acer Nitro serisinin kasa ve genel soğutma yapısı Monster üründen çok daha başarılıdır. Ekran Hertz miktarı burada bir kriter olmamalı sizin için. Önerim donanımsal olarakta fark olduğundan Acer ürünü almanızdan yanadır.

KS

recepakv

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:
Acer Nitro serisinin kasa ve genel soğutma yapısı Monster üründen çok daha başarılıdır. Ekran Hertz miktarı burada bir kriter olmamalı sizin için. Önerim donanımsal olarakta fark olduğundan Acer ürünü almanızdan yanadır.

İlginiz için çook teşekkür ederim. Benim içimden geçen de acer almak ama  ben daha çook kasa yapısını beğendiğim için gönlüm kayıyor fakat uzun yıllar kullanmak istiyorum  catia, solid works gibi çizmler yaparken de kullanacağım. Fiyat  ve özellik olarak bu iki ürün yakın olduğundan tercih yapamadım. Size de güveniyorum  o yüzden buradayım. Ana sitelerinden daha ayrıntılı olarak teknik özelliklere göz atsanız son kez çookk mutlu olurum .  1 saat içinde karar verirsem sipariş vereceğim çünkü  uğur bey.

https://www.acer.com/ac/tr/TR/content/model/NH.Q7JEY.004

https://www.monsternotebook.com.tr/abra/monster-abra-a5-v16-6-3/

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Birkaç sorum ve duruma göre bir önerim olacak.

1. Modelleme yaptığınız uygulamalar daha çok 3D bazlı uygulamalar. Render odaklı bir beklentiniz var mı cihazdan?
  2. Bütçeniz nedir?
  • Son olarak önerim ise bu tarz yazılımlarda bellek yani RAM kapasitesi çok önemlidir. Sahnedeki Polygon veya Mesh yapısının karmaşıklığı ve sayısı belleğinizi şişirir. O yüzen bu tarz işlerde minimum 16GB bellek gereklidir. Bana bütçe verirseniz ve sorularımı yanıtlarsanız size en doğru cihazı önerebilirim.

KS

recepakv

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:
Birkaç sorum ve duruma göre bir önerim olacak.

1. Modelleme yaptığınız uygulamalar daha çok 3D bazlı uygulamalar. Render odaklı bir beklentiniz var mı cihazdan?
  2. Bütçeniz nedir?
  • Son olarak önerim ise bu tarz yazılımlarda bellek yani RAM kapasitesi çok önemlidir. Sahnedeki Polygon veya Mesh yapısının karmaşıklığı ve sayısı belleğinizi şişirir. O yüzen bu tarz işlerde minimum 16GB bellek gereklidir. Bana bütçe verirseniz ve sorularımı yanıtlarsanız size en doğru cihazı önerebilirim.

1. render odaklı bir beklentim yok
2. 8000  tl    (Bu bütçe için daha iyisini bulamadım ben )   :/

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
8200-8300 TL bandına AMD 4600H işlemcili aynı ekran kartı ve disk kapasitesi sunan yine 8GB bellekli makineler alabilirsiniz. Daha güçlü bir işlemcidir. Ama bence size 16GB bellek sunan biraz daha ortalama bir işlemci ile makine seçimi yapmamız daha mantıklı olacak. Bütçenizi arttırmayacağınızı düşünüyorum?

KS

recepakv

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:
8200-8300 TL bandına AMD 4600H işlemcili aynı ekran kartı ve disk kapasitesi sunan yine 8GB bellekli makineler alabilirsiniz. Daha güçlü bir işlemcidir. Ama bence size 16GB bellek sunan biraz daha ortalama bir işlemci ile makine seçimi yapmamız daha mantıklı olacak. Bütçenizi arttırmayacağınızı düşünüyorum?

Karşılığını alacaksam 500 lira daha ekleyebilirim aslında 8 500 zorlarım. Tavsiyeleriniz neler

https://www.hepsiburada.com/acer-ni...bilir-bilgisayar-nh-q7mey-001-p-hbv00000vfuaq 

buna artı 500  değer mi

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
KS

recepakv

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:
Abra A5 V16.6.1 15.6" Oyun Bilgisayarı - 8.099 TL bu ürün daha mantıklı sizin işinize göre.

Bulduğunuz cihazda olur son attığımda. Karar sizin.

Belleği 16GB yapmanız sizin faydanıza ama şöyle yapsanız daha iyi olur. Acer Nitro AN515-55 Intel Core i5 10300H 8GB 512GB SSD GTX 1650Ti Freedos 15.6" FHD Taşınabilir Bilgisayar NH.Q7JEY.004 bu ürünü alın ve ekstra aynı bellek özelliklerinde 8 GB bellek daha alın.

Son dediğinizi yapıcam acer 8gb da karar kıldım. ileri ki zamanlarda 8 gb ekleme yapabilirm. Çok teşekkürler :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri