Öneri Acilinden Yardim Dostlar!!!

abdullahunv

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
GTX 1060 MSI 6GB EKRAN KARTIM VE A320M-GAMING PRO ANAKARTIM VAR.BANA 6K-8K ARASI DARBOĞAZ YAPMAYACAK FİYAT PERFORMANS İŞLEMCİ ÖNEREBİLİR MİSİNİZ ?AYNI ZAMANDA OVERCLOK İLE ANAKARTIMIN RAM MHZ DESTEĞİNİ 3200 E ÇIKARSAM ÇOK ZARARLI MIDIR ANAKART İÇİN ?

Ron

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
14
GTX 1060 MSI 6GB EKRAN KARTIM VE A320M-GAMING PRO ANAKARTIM VAR.BANA 6K-8K ARASI DARBOĞAZ YAPMAYACAK FİYAT PERFORMANS İŞLEMCİ ÖNEREBİLİR MİSİNİZ ?AYNI ZAMANDA OVERCLOK İLE ANAKARTIMIN RAM MHZ DESTEĞİNİ 3200 E ÇIKARSAM ÇOK ZARARLI MIDIR ANAKART İÇİN ?
R5 5600 al o anakartla oc yapma

Ron

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
14
anakart sence gtx1060 ve r5 5600 ile birlikte herhangi bi uyumusuzluk çıkarır mı dostum pek anladığım şeyler değil
6 8 k ya anakartını eski işlemcini satıp anakart + işlemci yapabilirsin eski ankartı bios update yapıpo kullanabiliyorsun ama am5 geçebilcek bütcen cıkasra geç elindekileri satıp daha iyi olur

Mr.Spy

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Hocam o sistem biraz eskimiş olabilir :). Yeni sisteme geçmeni öneririm.
Öte yandan o Anakarta O.C. yapmamanı öneririm.
Yukarıda R5 5600 almak uygun mudur demişsin , O işlemci o sisteme fazla gelir dostum, biraz para biriktirip 4060Ti DDR5 sisteme geçmeni öneriyorum.

• Beğen
Reactions: Ron

fastdriver3459

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
254
İşlemcin nedir bilmiyorum ama sistemi komple satıp 8k da üzerine koyup hazır sistem veya ikinci elde daha iyi bir kombin alınabilir o sisteme 8k kadar para harcamaktansa bu daha mantıklı gibi olur.

KS

abdullahunv

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Hocam o sistem biraz eskimiş olabilir :). Yeni sisteme geçmeni öneririm.
Öte yandan o Anakarta O.C. yapmamanı öneririm.
Yukarıda R5 5600 almak uygun mudur demişsin , O işlemci o sisteme fazla gelir dostum, biraz para biriktirip 4060Ti DDR5 sisteme geçmeni öneriyorum.
Görüşlerin için teşekkürler fakat şuan öyle bi imkanım yok o sizin dediğiniz yazın sonuna doğru olacak zaten , demek istediğim beni yazın sonuna kadar bu sistem götürür mü herhangi bir sıkıntı çıkarır mı ? ryzen 5 1500x işlemcim

Mevcut işlemci nedir?
ryzen 5 1500x 3.5ghz

kuru cacık

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
230
Ryzen 1500X , GTX 1060 için fazla bile.Hiç boşuna işlemciyi falan değiştirmeyin Hiç bi faydası olmaz. Yaz sonuna kadar bu pc yi kullanın Sonra satıp,komple yenileyin.

Veya yaz sonu ,işlemci,e. kartı değişimi ile de yola devam edebilirsiniz.

KS

abdullahunv

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Ryzen 1500X , GTX 1060 için fazla bile.Hiç boşuna işlemciyi falan değiştirmeyin Hiç bi faydası olmaz. Yaz sonuna kadar bu pc yi kullanın Sonra satıp,komple yenileyin.

Veya yaz sonu ,işlemci,e. kartı değişimi ile de yola devam edebilirsiniz.
SADECE CS2 VE ONUN TÜREVLERİ MULTİPLAYER OYUNLARINI OYNUYORUM VE BİLGİSAYARIMA SÜREKLİ DROPLAR VS FPS DÜŞMELERİ OLUYOR. RAM'IM 8GB VE BUNU 16'YA ÇIKARTTIĞIMDA SORUN GENEL OLARAK ÇÖZÜLÜR MÜ ? ÇÜNKÜ BİLGİSAYAR SİSTEMİMİM BENCHARKLARINA BAKTIĞIMDA PERFORMANSLAR BENİM NİLGİSAYARIMDAN KAT KAT İYİ VE NEREDEYSE AYNI SİSTEM.

kuru cacık

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
230
Kesin faydası olur. 8 GB ram zaten artık ,çoğu güncel oyunda yetersiz kalıyor.

Ayrıca driverlerinizde güncel tutun.İşlemci sıcaklığına da dikkat edin.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri