(Active Matrix, TFT LCD) Panel Nedir Alınırmı ???

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Muhammet Yıdırım

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Selamün Aleyküm 

Ben Bu Monitörü Almayı Düşünüyorum...

NEDEN :

Fiyatına Göre Verdiği Özellikler Çok Güzel...
23.6
75 HZ
1 MS
vb.

Ama Bir Şey Dikkatimi Çekti Paneli Farklı Geldi Normalde TN -IPS Gibi Paneller Görürken Bunu Görünce Şaşırdım Benim Sorum Bu Panelin Özellikleri Nelerdir Alınırmı ?

NOT: Fiyatın Düşük Olmasını Panelin Kötü Olmasından Kaynaklı Diye Düşünüyorum ??? (BU ÖZELLİKLERE GÖRE)

BONUS SORU : 1920 x 1080 Nin Full HD Den Fakrı Varmı ???

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
ASUS 21,5" VP228QG Full HD 1ms 75Hz FreeSync - 735,05 TL - Bu monitör sizin bulduğunuzdan çok daha iyi bir monitör. Daha derin kontrast aralığı ve daha yoğun pixel aralığına sahip ve daha fazla ekran çerçeve oranı var. Ayrıca daha fazla panel özelliğine sahip ve sizin bulduğunuz monitör tam 1ms değil 1.88 ms yani detaylı teknik verilerinde 2ms diye geçiyor paneli. Asus 'un frekans aralığı çok daha fazla buda elektriksel dalgalanmaların önüne daha iyi geçebildiğini anlamına geliyor. Ayrıca 2W daha az güç tüketiyor ASUS ve yazılımsal olarak daha çok özellik sunuyor. Bu fiyat aralığını şuan piyasada daha iyi monitör yok tercihinizi ASUS 'tan yana kullanın.

KS

Muhammet Yıdırım

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:
ASUS 21,5" VP228QG Full HD 1ms 75Hz FreeSync - 735,05 TL - Bu monitör sizin bulduğunuzdan çok daha iyi bir monitör. Daha derin kontrast aralığı ve daha yoğun pixel aralığına sahip ve daha fazla ekran çerçeve oranı var. Ayrıca daha fazla panel özelliğine sahip ve sizin bulduğunuz monitör tam 1ms değil 1.88 ms yani detaylı teknik verilerinde 2ms diye geçiyor paneli. Asus 'un frekans aralığı çok daha fazla buda elektriksel dalgalanmaların önüne daha iyi geçebildiğini anlamına geliyor. Ayrıca 2W daha az güç tüketiyor ASUS ve yazılımsal olarak daha çok özellik sunuyor. Bu fiyat aralığını şuan piyasada daha iyi monitör yok tercihinizi ASUS 'tan yana kullanın.

Anladım Peki Bu Panel Hakkında Bilginiz Varmı ???
Bu Monitörü Almamın Sebebi 23.6 Olması 1 İle 2 Ms Arasında ki Farkı Fark Edemem Sanırım ...

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
O tepki süresini fark edemezsiniz muhtemelen ancak benim söylediğim sadece o tepki süresi değil panellerin potansiyelleride farklı kullanılmış ASUS daha çok özellik ve daha net ve kaliteli kullanmış paneli bu yüzden ASUS alın dedim yoksa MS özelliğini geçebilirsiniz 3ms 'e kadar kimse kolay anlayamaz o farkı. LED TN panel bu iki monitörde. Sırf 2.1" fark için bence hem daha eski hemde daha az özelliği olan bir monitörü almayın.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri