ahora 5a özelleştirerek almayı düşünüyorum

MustafaErcan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
14
Merhaba ben Mustafa bir sistem toplamayı düşünüyorum bir hazır sistem buldum stok halinden çok çok fazla değişiklik yaparak güzel bir sistem ortaya koydum sizce bu para verilir mi

(stok hali) benim yaptığım aşşağıda

amd ryzen 5 5600x işlemci
msi x570-a pro anakart
palit rtx 3060 ti dual 8 gb ekran kartı
gskill ripjawsV 4000mhz 2x8 16 gb ram
kingstone kc3000 1tb m2 ssd 7000 okuma 6000 yazma
darkflash knight k1 650w +80 bronz psu kasa
asus tuf gaming lc120 rgb sıvı soğutma
darkflash cf11 pro argb 4x12cm fan kit kontrolcü+uzaktan kumanda

fiyat :25,750

tek tek toplayınca aşırı fazla fiyat çıkıyor bir tek kasaya güvenemedim ilk defa duyduğum bir marka yardımcı olabilirseniz çok mutlu olurum
birde bana 500 gb ssd soğtuması olmayan sistemler atıp rtx 3060 ti olan bir sisteme bu kadar para verilmez demeyin ben sadece ekran kartına bakmıyorum bunu render içinde kullanıcağım parçaların üst düzey olmasına önem verdim

Çağdaş Işık

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
4,760
Merhaba ben Mustafa bir sistem toplamayı düşünüyorum bir hazır sistem buldum stok halinden çok çok fazla değişiklik yaparak güzel bir sistem ortaya koydum sizce bu para verilir mi

(stok hali) benim yaptığım aşşağıda

amd ryzen 5 5600x işlemci
msi x570-a pro anakart
palit rtx 3060 ti dual 8 gb ekran kartı
gskill ripjawsV 4000mhz 2x8 16 gb ram
kingstone kc3000 1tb m2 ssd 7000 okuma 6000 yazma
darkflash knight k1 650w +80 bronz psu kasa
asus tuf gaming lc120 rgb sıvı soğutma
darkflash cf11 pro argb 4x12cm fan kit kontrolcü+uzaktan kumanda

fiyat :25,750

tek tek toplayınca aşırı fazla fiyat çıkıyor bir tek kasaya güvenemedim ilk defa duyduğum bir marka yardımcı olabilirseniz çok mutlu olurum
birde bana 500 gb ssd soğtuması olmayan sistemler atıp rtx 3060 ti olan bir sisteme bu kadar para verilmez demeyin ben sadece ekran kartına bakmıyorum bunu render içinde kullanıcağım parçaların üst düzey olmasına önem verdim
PSU güvenilir değil toplam bütçe 26k mı ?

Çağdaş Işık

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
4,760
Anakartı atx çıkarmak size bir fayda sağlamaz işlemci olarak sizin seçtiğiniz grafik birimli bir işlemci 12400f 5600x den daha stabildir ve render için Nvidia intel seçiliyor.
ben 1tb SSD ekledim zaten.

KS

MustafaErcan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
14
Anakartı atx çıkarmak size bir fayda sağlamaz işlemci olarak sizin seçtiğiniz grafik birimli bir işlemci 12400f 5600x den daha stabildir ve render için Nvidia intel seçiliyor.
matx4 tane farklı anakart kullandım ve birdaha asla matx almam hepsinden pişmanım ben böyle bir ısı seviyesi görmedim hepsinde aynı durumu yaşadım asla matx almam ben atx almak varken

ayrıca eklediğiniz ssd değerleri benim kullanıcağım render programı için aşırı kötü beni saatlerce bekleticek bir ssd eklemişsiniz 980 pro gibi daha kaliteli okuma yazması olan bir ssd ye ihtiyacım var

Buraqq

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
336
matx4 tane farklı anakart kullandım ve birdaha asla matx almam hepsinden pişmanım ben böyle bir ısı seviyesi görmedim hepsinde aynı durumu yaşadım asla matx almam ben atx almak varken

ayrıca eklediğiniz ssd değerleri benim kullanıcağım render programı için aşırı kötü beni saatlerce bekleticek bir ssd eklemişsiniz 980 pro gibi daha kaliteli okuma yazması olan bir ssd ye ihtiyacım var
Aldığınız ATX kalitesiz olursa aynı durumu yaşama şansınız var,niye böyle bir kararlılık içindesiniz ki?

Çağdaş Işık

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
4,760

Sizin seçtiğiniz sistemde PSU daha iyi almalısınız yoksa C4 gibi patlayabilirsiniz eğer değiştirme seçeneğiniz varsa değiştirin alın.

Buraqq

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
336
msi x570 a pro kullandığım bir anakart nasıl bir anakart olduğunu biliyorum o yüzden onu ekledim d:
Hayır onu demiyorum,niye bu kadar kararlısınız?Haydi neyse onu geçtim sistem psu hariç güzel zaten üst düzey parçalar var,psuyu ya özelleştirin yada aldiktan sonra daha kaliteli bir şey alın.

KS

MustafaErcan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
14
Sizin seçtiğiniz sistemde PSU daha iyi almalısınız yoksa C4 gibi patlayabilirsiniz eğer değiştirme seçeneğiniz varsa değiştirin alın.
konuştupum 4 5 kişi arkadaş satın aldı 4 yıl oldu patlamadı bu çinde çok kullanılan bir marka dedi bi sorun çikacağını düşünmüyorum

Buraqq

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
336
konuştupum 4 5 kişi arkadaş satın aldı 4 yıl oldu patlamadı bu çinde çok kullanılan bir marka dedi bi sorun çikacağını düşünmüyorum
Bu kadar para verdiğiniz sistemi riske atmaya gerek yok, alacağınız psu hakkında bunu söylemişler;
Çin malı kapasitörler kullanılmış. İç yapısını görmedim ancak DC-DC olduğunu sanmıyorum çünkü 12V kanalından 587W veriyor. 67W kayıp var kısacası. Grup düzenlemeli bir güç kaynağı olduğunu düşünüyorum. En alt kalite oluyor bu da.

KS

MustafaErcan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
14
Bu kadar para verdiğiniz sistemi riske atmaya gerek yok, alacağınız psu hakkında bunu söylemişler;
Çin malı kapasitörler kullanılmış. İç yapısını görmedim ancak DC-DC olduğunu sanmıyorum çünkü 12V kanalından 587W veriyor. 67W kayıp var kısacası. Grup düzenlemeli bir güç kaynağı olduğunu düşünüyorum. En alt kalite oluyor bu da.
çin malı kapasitorler kullanlımış ancak 12v kanalından 587 w verdiğini ilk defa sizden duydum vallahi çok garip kullananlardan hiç şikayet duymadım

lckyvg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,303
Çin'de de ucuz olduğu için kullanılıyordur. Daha kaliteli birleşenlerden oluşan bir ürün seçmeniz daha iyi olur.

lckyvg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,303
@Buraqq hoca bu konuda benden daha iyi o öneri yapacaktır. Sadece gözüm kapalı cooler master modellerinden birini seçerdim.

Buraqq

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
336
attığım linkden bana özelleştirmeden bir kasa seçebilirmisiniz ?
@Buraqq hoca bu konuda benden daha iyi o öneri yapacaktır. Sadece gözüm kapalı cooler master modellerinden birini seçerdim.
Zaten özelleştirmede düzgün psulu olan iki seçenek var onlarda coolermaster olanlar.Ben olsam gözüme hitap eden kasanın birisini tercih eder ek bütçeyle daha güzel bir psu alırdım, illa ki 9zelleştirmeden almak istiyorum derseniz de cooler master olanlar tercih edilebilir.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri