Air Blazer 120R Hakkında...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Eren AKŞEN

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhabalar.Son zamanlarda kasamdaki ısınma probleminden dolayı fan almaya karar verdim.Kasam CM K501l.Önde 1 adet kırmızı fan,arkada 1 adet siyah egzoz fanı var.Lakin yeterli olmadığını gördüm.Anakartım Gigabayte H310M H 2.0 modeli.2tane hibrit fan başlığı girişi var.Birine kule tipi soğutucumun fanı,diğerine 3in1 kablo bağlı.O 3in1 e de egzoz fanı ve öndeki 1 adet fan bağlı.Fan olarak 3 tane Air Blazer 120R düşümüştüm lakin 3 tane alırsam ya arka egzoz fanını iptal edecem veya 1 tane Air Blazer 120R ı arkaya takıcam ki bu cebimden fazla para çıkmasına sebep olur.Ben de bu yüzden 2 tane Air Blazer 120R almaya karar verdim.Soruma gelecek olursak.Bendeki 3in1 kabloyla bunları kullanabilir miyim?Fanları kontrol edebilir miyim?Anakart kasa ve fanın linkini aşağıya bırakıyorum:

(kasa kırmızı olan)

Cevaplarınızı bekliyorum.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,133
Anakartlardaki FAN ve RGB port yuvaları genelde ekstra güç bağlamandan 3 adet fanı ve RGB LED kontrolünü yapabilir. Yani seçtiğiniz fanı almakta ve kontrol etmekte sorun yok. Sadece anakartınızda ARGB portu olmadığından fanın ışıkları yanmayacak bilginiz olsun.

KS

Eren AKŞEN

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Soğutması güzel ama ışıklarının yanmaması olayı kötü oldu.ARGB leri kontrol etmesem bile yeterli olurdu aslında ama yanmadıktan sonra pek de bir önemi yok.Ben o zaman rgb veya düz renklere bakayım.Peki bir sorum var.Anakartında ARGB portu olmayanlar ne yapacak?

Peki fan kontrolcü tarzında birşey alsak ARGB leri yakabilir miyiz?

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,133
RGB kontrolcü almanız gerek kumandalı ve ARGB fanları destekleyen tarzda ama bu kadar masrafa girince zaten kumandalı setlerden almak daha mantıklı olur.

KS

Eren AKŞEN

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Evet bütçe yükseliyor.Ya setlere bakacağım ya da kökten çözüm olarak kasa değişimi olacak :D.Yardımınız için teşekkürler.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri