Öneri Akım Korumalı Priz Önerisi

RoexN

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
bilgisayar, monitör ve modem adaptörü için kullanacağım 5 veya 6 girişli olursa iyi olur önerileriniz bekliyorum

Berotattoo

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
7
Merhaba, Schneider veya Siemens kullanabilirsin; her ikisi de sektörün öncü markalarındandır.

Berotattoo

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
7
Yani, kullandığımız sistemlere bakarsak oldukça fazla para harcıyoruz. Bu yüzden, gerçekten güvenilir markalara 1000 TL fazla vermek hiçbir şeyi eksiltmez diye düşünüyorum. Tabii ki bu sizin tercihiniz, ancak iyi bir monitör için 4K bilgisayar için 20-25K harcarken, prize 1000 TL fazla vermek benim için sorun olmaz.

Dediğim gibi, karar size ait; ben sadece önerimi yaptım. İyi geceler dilerim.

paladaddy

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
657
bilgisayar, monitör ve modem adaptörü için kullanacağım 5 veya 6 girişli olursa iyi olur önerileriniz bekliyorum
HAMA 6'lı Akım Korumalı Priz, 2m, Siyah
6 yıldır salonda TV için bu markayı kullanıyoruz.
Birkaç gün önce 250tl ye kendi bilgisayarım için aldım tavsiye ederim alman menşei ürün.

Son düzenleme:

mert.

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
92
Priz yerine şu ürünü alabilirsiniz. Bu ürün evdeki sigorta kutusuna takılıyor, tüm evi koruma altına alıyor. Ben de akım korumalı priz aldım ancak bu ürünün varlığından ve özelliğinden sonradan haberdar oldum.

Berotattoo

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
7
Priz yerine şu ürünü alabilirsiniz. Bu ürün evdeki sigorta kutusuna takılıyor, tüm evi koruma altına alıyor. Ben de akım korumalı priz aldım ancak bu ürünün varlığından ve özelliğinden sonradan haberdar oldum.
Bu çok mantıklı. Ben eski bir elektrikçiyim ve babam da 40 yıldır bu işi yapıyor. Bu tarz ürünler en sağlıklı seçeneklerdir. Bunun için bir elektrikçi ustasından yardım almanızı tavsiye ederim. Marka konusunda da fena olmayan bir seçenek; Gigabyte gibi düşünebilirsiniz.

solaris

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
217
Berotattoo arkadaşın son önerdiği:
Monofaze Gerilim Ve Akım Koruma Rölesi Yüksek Alçak Voltaj Akım Koruma
Aslında çok önemli ve diğer akım korumalı prizlere göre son derece avantajlı, toptan çözüm.
Başımdan geçen bir olayı anlatayım;
İzmir yaz ayları malum aşırı sıcak ve nemli. Klima çalışıyor. Gediz Elektrik gündüz vakti ,arıza nedeniyele sanıyorum sen git voltajı 220V tan düşür. Tesadüfen klimanın çalışmasını durdurması nedeniyle farkettik.
Lambaları açıyoruz düşük lümen. Yarı yarıya nerdeyse. Neyse klima çalışmıyor kapatalım dedik şalterden kapattık. Telefon açıp sorduk. Şu vakit düzelecek vs.
Voltaj değerleri normale döndü. Klimayaı aç tabi çalışcak sanıyoruz. Kilima soğtmaya asla geçmiyor sadece hava üflüyor.

Servisi çağırdık, sorun düşük voltaj nedeniyle klima anakartının yanması.
Çözüm düşük voltaj sorunu için Gerilim Ve Akım Koruma Rölesi Yüksek Alçak Voltaj Akım Koruma takılması

Pc nedense bir zarar görmedi Sanıyorum PSU sayesinde...
Düşük voltaj da soruun çıkarabiliyor. Özellikle klimalarda.....

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri