Akvaryum Kasa :D

IronMusk

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,874
Merhaba arkadaşlar,

Çinliler akvaryum kasa üretmiş. Bence çok güzel gözüküyor tasarımı vs. hoş duruyor inşallah balıklar için de uygunsuz değildir.

Siz ne düşünüyorsunuz?

Moderatörün son düzenlenenleri:

rkarayel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
881
Merhaba arkadaşlar ,
Çinliler akvaryum kasa üretmiş. Bence çok güzel gözüküyor tasarımı vs. hoş duruyor inşallah balıklar için de uygunsuz değildir. Siz ne düşünüyorsunuz?

Isı dengesini bozmayacaksa )gördüğüm kadarıyla alttaki bolca delik bu sebeple) guzel duruyor ama kullanışlı değil bana kalırsa. Özellikle benim gibi canlı doğuran ve bitkili karma akvaryum yapanlar resmen o akvaryumla ilişki içinde oluyor bolca ilgi ister akvaryum ve kasa zamanla(şu değişimleri ve dip çekimi sebebiyle) bütünleşebilir :D

MAO

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
62
İyi hoş şık , ancak akvaryum bakımı temizliği yaparken bi şekilde su akar kasaya sonra balıklara bakarken oturup ağlarız :D

ckribrahim

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,099
Isı dengesini bozmayacaksa )gördüğüm kadarıyla alttaki bolca delik bu sebeple) guzel duruyor ama kullanışlı değil bana kalırsa. Özellikle benim gibi canlı doğuran ve bitkili karma akvaryum yapanlar resmen o akvaryumla ilişki içinde oluyor bolca ilgi ister akvaryum ve kasa zamanla(şu değişimleri ve dip çekimi sebebiyle) bütünleşebilir :D
Bitki ile çok uğraşmıyorum ama 1.5 metre canlı doğuran akvaryumum var. Altına kurayım bende :)

Genzo

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
287
Biz fan sesini nasıl minimuma düşürürüz diye uğraşıyoruz. Üstüne birde akvaryum iç yada dış pompa sesi , hiç çekici gelmedi.

• Haha
Reactions: MAO

ckribrahim

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,099
Hocam kasayı kurar mısınız bilmem ama bitki şahane oluyor mango köküne bir Java Moss sarın güzel bir ışıkla uyutur insanı :)
Çok aşırı bilgili değilim. Balıkları yaşatacak kadar bakımlarını yapıyorum suyu yemi vs. Camları falan temizliyorum. Bu ara pek ilgilenemedim hatta bir ara bakıma girişmem lazım. :)

rkarayel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
881
Çok aşırı bilgili değilim. Balıkları yaşatacak kadar bakımlarını yapıyorum suyu yemi vs. Camları falan temizliyorum. Bu ara pek ilgilenemedim hatta bir ara bakıma girişmem lazım. :)
Hocam çok güzel hobi imkanlarda sorun olmasa içim gidiyor ama vaktiniz olursa ve görsel olarak ilginiz varsa kesin tavsiye ederim. Bitki bakımı evet kolay değil ama insan sevince değiyor:) şelale filtre ile izleye izleye uyutur insanı

Genzo

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
287
Hocam çok güzel hobi imkanlarda sorun olmasa içim gidiyor ama vaktiniz olursa ve görsel olarak ilginiz varsa kesin tavsiye ederim. Bitki bakımı evet kolay değil ama insan sevince değiyor:) şelale filtre ile izleye izleye uyutur insanı

Kısaca ilgilenenlere eğer biyolojik olarak henüz bir çocuk sahibi değilseniz onun yerine canlı bir akvaryum kurabilirsiniz :) diye önerebiliriz :) :)

ckribrahim

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,099
Benim uyuduğum oda da 2 tane motor var artık ses fazla geliyor. Yaşlandık biraz su sesi iyidir ama fazlası zararmış ben onu anladım :D 4 senedir bakıyorum bazen kalkıp salona falan yatıyorum sesten. Uyuduğunuz odaya akvaryum kurmayın bence ben bunu anladım yani.

KS

IronMusk

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,874
Kasayı almışlar , yan çevirip koymuşlar. Üstüneden akvaryum montelemişler gibi sanki :D .

rkarayel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
881
Benim uyuduğum oda da 2 tane motor var artık ses fazla geliyor. Yaşlandık biraz su sesi iyidir ama fazlası zararmış ben onu anladım :D 4 senedir bakıyorum bazen kalkıp salona falan yatıyorum sesten. Uyuduğunuz odaya akvaryum kurmayın bence ben bunu anladım yani.
Hocam şelale filtre beni rahatsız etmedi ama motordan kasıt iç filtre ise tavsiye çok yerinde yarını yokmuş gibi üfluyorlar :D
Şelalede şıpır şıpır su sesi geliyor çok sessiz :)

ckribrahim

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,099
Hocam şelale filtre beni rahatsız etmedi ama motordan kasıt iç filtre ise tavsiye çok yerinde yarını yokmuş gibi üfluyorlar :D
Şelalede şıpır şıpır su sesi geliyor çok sessiz :)
Dış filtreli motor var iki tane. Uzun delikli borular ile suyu akvaryuma geri veriyor. Şelale gibi zaten oda. Su sesi ayrı bir de motor sesi var. 2 motor zaten anca yetiyor. Bu motorların üzerinde kaç litre su döndürdükleri falan yazıyor ama onların hepsi hikaye bence. Bende 2000 litre ve 1500 litre olarak 2 tane motor var. Akvaryum zaten 500 litre. 3500 litrelik motorlar bile anca denk geliyor. Ama su neredeyse hiç rengi değişmiyor. Dış filtre en iyisi. İç filtreler çok iyi değil.

rkarayel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
881
Dış filtreli motor var iki tane. Uzun delikli borular ile suyu akvaryuma geri veriyor. Şelale gibi zaten oda. Su sesi ayrı bir de motor sesi var. 2 motor zaten anca yetiyor. Bu motorların üzerinde kaç litre su döndürdükleri falan yazıyor ama onların hepsi hikaye bence. Bende 2000 litre ve 1500 litre olarak 2 tane motor var. Akvaryum zaten 500 litre. 3500 litrelik motorlar bile anca denk geliyor. Ama su neredeyse hiç rengi değişmiyor. Dış filtre en iyisi. İç filtreler çok iyi değil.
Anladım hocam, 500 litre bir hacım için zaten şelale yetmez en makul olanı dış filtre ama ilerde daha küçük akvaryum düşünürseniz bitkili (100-150 litre civarı) şelale öneririm, sesi su sesini geçmez öyle söyleyeyim. İç düzeni sizin dış filtreler gibi aktif kömür, elyaf vs var yani verimli de temizler.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri