Al-Sat İçin Nasıl Başlanılmalı ?

Syqex

Bilgisayar Uzmanı
Bilgisayar Uzmanı
Tepki
5,198
Merhabalar,

Başlıktaki gibi böyle bir şey yapmak için nasıl başlamak lazım veya nereden hangi ürünlerden başlamak lazım. Mesela popüler olan pop-it gibi oyuncaklar yada kız çocukları için mutfaklı oyuncaklı şeyler falan yada elektronik indirimleri takip edip oralardan yararlanmak gibi neleri önerirsiniz.

Birde satış için hepsiburada trendyol gibi yerlerde mi satmak lazım ?

Moderatörün son düzenlenenleri:

ForzaX

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
106
Trendyol hepsiburada için vergi no vb. gerek.

fahrettinaga

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
39
Başlıktaki gibi böyle bir şey yapmak için nasıl başlamak lazım veya nereden hangi ürünlerden başlamak lazım. Mesela popüler olan pop-it gibi oyuncaklar yada kız çocukları için mutfaklı oyuncaklı şeyler falan yada elektronik indirimleri takip edip oralardan yararlanmak gibi neleri önerirsiniz. Birde satış için hepsiburada trendyol gibi yerlerde mi satmak lazım ?
annemin şirketi var vergi no su falan o verdi bana kolye satcam zengin olcam dedim şuan odada 200 tane boş kolye var :confused:

fahrettinaga

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
39
Biliyorum ama emek ve sabır olmadan olmaz onu da biliyorum.
hocam ben diyeceklermi dedim gerisi sizde kalmış
bide şunu unutmayın elinizide sakın stok bulundurmayın siparğiş geldi mi nerden alıyosan kargosunu oraya yaz risk olmaz

KS

Syqex

Bilgisayar Uzmanı
Bilgisayar Uzmanı
Tepki
5,198
drop shippingden bahsediyor hocam. elinizde stok bulundurmayın, sipariş aldığınızda tedarik edeceğiniz siteye müşterinin adresini yazın.
Ama mesela indirimli bir zaman da aldık sonra indirim bitince genel fiyattan satacağız o zaman almak gerekir çünkü müşteri gelene kadar indirimde bitebilir.

KS

Syqex

Bilgisayar Uzmanı
Bilgisayar Uzmanı
Tepki
5,198
çok büyük indirim olmadıkça alma ama elinde patlayabilir
Hayır mesela şuan küçük bir ürün örnek vereyim. Dediğim gibi pop-it normalde 25-30 arasına satılan var 10tl ye indi diyelim 5 tane aldın sonra 25tl ye sattın her türlü kazanıyorsun tabii satılırsa.

fahrettinaga

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
39
kanka böyle düşünmek yanlış üretici indirim yaptı haylan daha kazanıyor adamdada inan seninkinden 100 kat fazla vardır sen indirimde almış olmuyorsun

EymenO.

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Tepki
370
Merhabalar,

Başlıktaki gibi böyle bir şey yapmak için nasıl başlamak lazım veya nereden hangi ürünlerden başlamak lazım. Mesela popüler olan pop-it gibi oyuncaklar yada kız çocukları için mutfaklı oyuncaklı şeyler falan yada elektronik indirimleri takip edip oralardan yararlanmak gibi neleri önerirsiniz.

Birde satış için hepsiburada trendyol gibi yerlerde mi satmak lazım ?
Gümrüğe erişim sağlayabilirsen uygun fiyata toptan ürün satın alabilirsin.

rkarayel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
881
Ürün alırken kazanırsınız hocam piyasa fiyatı sizi aldatmasın, 0 dururken kimse sizden o fiyata almayacak ölü fiyata bulunan şeyler kâr getirir ancak.

Hz.ETQ

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
683
Baya bi uygun bulduğun her şeyi satarsin lakin tr piyasasi çok oynak ondan dolayi biraz bütçe lazim

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri