Yardım Aldığım Hazır Sistem Güç Tuşuna Basınca Açılmıyor

ARSEN

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
İşlemci
Ryzen 7 7800x3d
Ekran Kartı
MSI rtx 4080 super
Bugün topladığım hazır sistemin daha ilk başlangıçından itibaren power tuşuna bastığımız anda fanlar çalışıyor ama anakart üzerinde CPU ışığı kırmızı ram ışığı sarı yanıyor ve monitörde DP no Signal hatası alıyorum(HDMİda da aynı hata)
BİOS pilini tak çıkar ve RAMleri tak çıkar yapmama rağmen hata duzelmedi

Ekran kartı,MSI 4080 SÜPER
İŞLEMCİ: RYZEN 7 7800X3D
ANAKART: MSI PRO B6
50M-B

iso_gamer4638

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
buna burada cevap bulmak zor sen bunu iyi (güvenilir ve işinin ehli ) birine götür bilgisayarcı olarak bendede oldu anakart arızalanmış dedi ve benim götürdüğüm bilgisayarcı baya kapsamlı bir yerdi onlar aletlerle sistemi test ediyor sorunu öyle buluyor

Tefnut

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
217
Clear cmos yapın. Ramler 2 ve 4 te takılı olmalı. Böyle açılmıyorsa, tek tek bi deneyin. Yine olmadı biosu güncellemeyi deneyin.

KS

ARSEN

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Clear cmos yapın. Ramler 2 ve 4 te takılı olmalı. Böyle açılmıyorsa, tek tek bi deneyin. Yine olmadı biosu güncellemeyi
Anakartta 2 Ram slotu var ve Clear CMOS ta yaptım biosa bir türlü giremiyorum

Eymenn

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
15
bilgisayarcıya götür hiç uğraşma daha çok bozulmasın sıkıntı anakartta olabilir

Sahuraka

Moderatör
Moderatör
Tepki
4,102
Bugün topladığım hazır sistemin daha ilk başlangıçından itibaren power tuşuna bastığımız anda fanlar çalışıyor ama anakart üzerinde CPU ışığı kırmızı ram ışığı sarı yanıyor ve monitörde DP no Signal hatası alıyorum(HDMİda da aynı hata)
BİOS pilini tak çıkar ve RAMleri tak çıkar yapmama rağmen hata duzelmedi

Ekran kartı,MSI 4080 SÜPER
İŞLEMCİ: RYZEN 7 7800X3D
ANAKART: MSI PRO B6
50M-B
Bios guncel olmayabilir

Tefnut

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
217
Hocam sistemi imkan varsa ilk çıkan amd işlemcilerle 7600, 7600x vs ile denemek lazım. Ram hatası, anakartta arıza falan yok ise biosu günceller kendi işlemcinize dönersiniz. Kolay gelsin.

KS

ARSEN

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Hocam sistemi imkan varsa ilk çıkan amd işlemcilerle 7600, 7600x vs ile denemek lazım. Ram hatası, anakartta arıza falan yok ise biosu günceller kendi işlemcinize dönersiniz. Kolay gelsin.
Maalesef hocam destek ekibinin bana ulaşmasını beklemekten başka çarem yok yine de teşekkürler

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri