Yardım Aldığım Ram Sahte Olabilir Mi ?

Cihan Aktar

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Arkadaşlar cumartesi hepsiburada'dan 2 adet ram satın aldım (Kingston hyperx fury 3200mhz 8gb) bana gelen ram (Kingston fury beast 3200mhz 8gb). Adet fiyatı 799 TL 600 yorumu var fakat bunun sahte olup olmadığını nasıl anlayabilirim paketi açmadan ? Açıp denesem ve sahte çıksa geri iade edebilir miyim sonuçta orijinal diye aldım. Ram'in üstündeki ürün kodunu internette aratdığımda (Kingston hyperx fury 3200mhz 8gb) çıkıyor ama ürün (Kingston fury beast 3200mhz 8gb).

solaris

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
81
Selamlar,
Kutuyu açmayın!!!

linkteki videoyu bir inceleyin. Özellikle ikinci dakikadan sonraki kutuyu ters çevirdiğinde içinde bulunan garanti belgesi olan bölüm. Kutuyu sarmalayan bandın içeriğini (kutunun karkasındaki) karşılaştırın.

Kingston Producer Finder:

Ayrıca Youtube de : How to check Fake Ram kingston diye bir aratıp videoları inceleyin. Yararı olur diye umuyorum.

KS

Cihan Aktar

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Selamlar,
Kutuyu açmayın!!!

linkteki videoyu bir inceleyin. Özellikle ikinci dakikadan sonraki kutuyu ters çevirdiğinde içinde bulunan garanti belgesi olan bölüm. Kutuyu sarmalayan bandın içeriğini (kutunun karkasındaki) karşılaştırın.

Kingston Producer Finder:

Ayrıca Youtube de : How to check Fake Ram kingston diye bir aratıp videoları inceleyin. Yararı olur diye umuyorum.
Hocam bu modeli gelmedi işte kingston fury beast modeli geldi ama üstündeki etiket burdaki gibi kırmızı bi etiket bant. arka kısım görünmüyor garantı belgesi vs.

solaris

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
81
Arka kısmı görünmüyor derken garanti belgesi var mı? Yoksa hiç konmamış mı?
Ayrıca aldığınız siteden yorumları inceleyin. Sitedeki diğer satıcılardaki yorumlara da bakın. Yorumları puana göre artan şeklinde sıralayın.

En garantisi yukarıda verdiğm kingston producer finder sayfasındaki parti numarası aramaktır. Fakat yeterli olamayabilir. Kingston destek ile yazışmalar gerekecektir.

Uzaktan malesef daha fazla yardım edemiyorum.

Son hatırlatma: RAM leri tek modül halinde ayrı ayrı gelen iki kutu şeklinde almayınız. Dual- ikii kit şeklinde alınız. Bunlar aynı paket içinde birbiri ile uyumlulukları kontrol edilmiştir.

ahmtbzkrt

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
90
Kingston ramlerin sahtesi çok var piyasada dikkatli olun derim. Bilindik satıcılardan alınması daha iyi olur

KS

Cihan Aktar

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Kingston ramlerin sahtesi çok var piyasada dikkatli olun derim. Bilindik satıcılardan alınması daha iyi olur
Hocam bilindik diye Hepsiburada'dan aldık. Piyasa fiyatı 700-750tl ben 800 'e aldım bir de 600 yorum 4.9 yıldız yani ucuza da kaçmadım. Şikayet edeceğim şimdi ürünün üstündeki kare kodu okuttum Kingston'ın HX424C15FB/4 (4gb 2400 mhz) modeli çıkıyor ama etiket üstünde HX432C16FB3/8 (8gb 3200mhz) yazıyor almak istediğim model de bu. Resmen dolandırıcılık yani adam düşük model ram'i alıp üst modele benzetiyor ve satıyor. Hepsi burada bunları nasıl kontrol etmez anlamıyorum.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri