Çözüldü Almancadan muaf olumur mu?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Ahmet Mete

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
15
Merhabalar ben 9.sınıfa yeni geçtim anadoluya gidiyorum ve bizim okulda 1.yabancı dil İngilizce 2.yabancı dil almanca var ben almancayı istemiyorum temeleim olmadığı için yani almancadan muaf olabilir miyim sizce?

slova

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
56
Merhabalar ben 9.sınıfa yeni geçtim anadoluya gidiyorum ve bizim okulda 1.yabancı dil İngilizce 2.yabancı dil almanca var ben almancayı istemiyorum temeleim olmadığı için yani almancadan muaf olabilir miyim sizce?
Almancadan muaf olunur mu ya böyle sert konuşma şekilleri çok hoş olum dersi dinle geç bende ilk defa gördüm bugün eğlenceliydi

IronMusk

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,874
Konuyla alâkasız , Anadoluya gidenlerin lgs puanı kaç ?

Syqex

Bilgisayar Uzmanı
Bilgisayar Uzmanı
Tepki
5,198
Bende Fransızca var hiç sevmiyorum gereksiz bir ders. Üniversite sınavında bile yok ama sözde 2.dil olsun diye var. Bir şey de öğretmiyorlar. 2 Senedir görüyorum ama hiçbir şey bilmiyorum. Sınav zamanı ezber yap 50-60 alsan bile yeter. Gereksiz dersler.

slova

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
56
İyi puan kanka. Benimde kardeşim girdi kitapçıktan sayısala baktım biraz , gayet kolaydı.
Kolaydı ya ben konu bilmiyodum bide sosyalim çöp din desen hoca derste sadece çay içiyodu fenden son 2 konuyu dinleyemedim ameliyat oldum türkçede aynı şekil ama en azından mat biliyorumda yetti bana

BilgisayarcıGenç

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,269
Yanlış görmediysem ders kitapları verilmiş Almanca için. Lisede muafiyet olayı pek mümkün olmuyor. Zaten aman aman öğrettikleri bir şey de yok(Öğretmenine göre). Genellikle basit şekilde başlayıp kendini/aileni tanıtmayla sonlanıyor. Max evini tanıt gibisinden şeyler. Muafiyet ile ilgili okul müdür yardımcınla görüş ancak olacağını zannetmiyorum.

IronMusk

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,874
Evet öyle gözüküyor , Almanca'dan önce biraz Türkçe çalışmak daha mantıklı.

mertaliozturk

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
323
Bende anadolu okudum geçen sene 9.sınıftaydım almanca temelim sıfırdı kitabın üstündeki yazıları bile okumuyordum ama sadece dersi dinledim defter notum yok bile 2 dönemde almanca sınavlarım 85-100 arası sözlülerimde 100 ama benim ingilizcemde böyle dil derslerine karşı bir iyi gibiyim

IronMusk

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,874
Bendede inglizcenin İ'si var sadece. Hatta geçen sene 10. sınıfta sadece ingilizceden kaldım. Aslında normal hayatta fena değilim ama derse gelince sinirlerim bozuluyor dinlemiyorum. İnat etdim biraz heralde.

APRİLİKUKA

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
889
Bendede inglizcenin İ'si var sadece. Hatta geçen sene 10. sınıfta sadece ingilizceden kaldım. Aslında normal hayatta fena değilim ama derse gelince sinirlerim bozuluyor dinlemiyorum. İnat etdim biraz heralde.
Benim Fen L bizde Almanca ve İngilizce var Almanca sanırım en sevmediğim ders keşke 2 ders daha Almanca yerine 6 ders ingilizce olsa.

sercann0011

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
136
almancayı ingilizce kopnuşarak geçiyordum yapcak bişey yok berbat bir ders olsa da

Emirhan52

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
36
Bende aynı şekilde almancayı hiç sevmiyorum temelimde yok ama işte anadoluda zorunlu görüyorsun:(

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri