Öneri Amacıma Göre Sizce Hangi Ekran Kartı Almalıyım

Doruk1993

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
İşlemci
Ryzen5 7500f
Ekran Kartı
Amd
Herkese selam.
Sadece oyun amacıyla yeni bir sistem toplamaya karar verdm fakat ekran kartı kısmında arada kaldım kasa için bütçem 40 bin tl.Oyun dısında render yayın vs gibi hiç bir amacım yok.Bu amaçla sizce fp açısından amd kart mı daha mantıklı olur?

Vadbavv

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
75
4070 çok kırpılmış bı kart ben tavsiye etmem AMD kartlar ucuz Nvidiaya göre. Bütçen yoksa oraya yönelmeni tavsiye ederim 4070 den daha fazla performans alacağın kartlar var AMD tarafında. Fanboy çıkarsa karşına kulak asma. YouTube kafandaki sistemi yaz testlere bak ona göre al.

Sahuraka

Moderatör
Moderatör
Tepki
4,480
Herkese selam.
Sadece oyun amacıyla yeni bir sistem toplamaya karar verdm fakat ekran kartı kısmında arada kaldım kasa için bütçem 40 bin tl.Oyun dısında render yayın vs gibi hiç bir amacım yok.Bu amaçla sizce fp açısından amd kart mı daha mantıklı olur?
Yuksek fps almak istiyorsan amd driver sorunlari vs ile ugrasmak istemiyorsan nvidia

galip

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
38
Rx6900xt
Rx6800xt
Rx7700xt
Rx7800xt
Rx7900gre
4070 in 2/3 fiyatı kadar her türlü de işini görür
Son 20 yıldır amd kullanıyorum amacı oyun oynamak olan birisi driver de ne sıkıntısı yaşarki yayıncı değil render almıyor bir kez oyunu kuracak ve devam edecek herhangi bir acelesi yok en fazla azami 30 gün bekler yazılımı lütfen nvidia temsilcisi değilseniz tarafsız davranın driver sorunu dediğiniz nedir
Kaldıki nvidia 90 serisi hariç kas gücü amd de daha iyi
Rtx dlss gibi işlevlerde nvidia önde oyun için
Kaldıki render ve yayın yok diyor arkadaş bu mudur driver sorunu

Son düzenleme:

Woqqies

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
22
40 k bütçeye uygun hazır pclere göz atıp incelemeni öneririm.

KS

Doruk1993

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
40 k bütçeye uygun hazır pclere göz atıp incelemeni öneririm.
o kadar cok alternatif var ki. insanın kafası karışıyor belirlediğim kriterler var ddr5 olması lazım suan elimdeki sistem ddr4 değiştirdiğime değsin. monitörümü yeni değiştirdim 2k oyunlar için o yüzden 2k da rahatça oyanayabileceğim bir sistem olmalı.bu bütçeyle aslında çok da seçme şansım yok gibi 4070 ve ya 7800xt arasındayım

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri