Amazon ekran kartı alımı yardım

Modapk_33

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Öncelikle bu konuyu nereye açacağımdan pek emin olamadım çünkü alışveriş kategorisi yok forumda.Amazon jp'den ekran kartı alırken yen fiyatı yazıyor bildiğimiz gibi.Biz banka kartımızla ödeme yapmak istediğimizde anladığım kadarıyla hesabımızdaki tl yene veya dolara çeviriliyormuş.Ben bu işlemi kendim yapmak istiyorum yene mi çevirmeliyim dolara mı ?

BeratG

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Amazon japonya üzerinden alışverişlerde maalesef TL geçerli olmuyor.
Dolar hesabınız varsa paranızı dolara veya japon yenine çevirerek alışveriş yapmanız daha sağlıklı olacaktır.

ZEYREK

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Cvp: Amazon ekran kartı alımı yardım

Yene veya dolara çevirmene gerek yok TL hesabından Otamatik o zamanki yen TL kuru Kaç ise kendi TL olarak çekiyor. Daha bugün aldım

KS

Modapk_33

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
RE: Cvp: Amazon ekran kartı alımı yardım

ZEYREK' Alıntı:
Yene veya dolara çevirmene gerek yok TL hesabından Otamatik o zamanki yen TL kuru Kaç ise kendi TL olarak çekiyor. Daha bugün aldım

Dostum zaten benim bu konuyu açmamın sebebi bu ? Ben bu kur farkı yansıtılıp ekstra ücret ödememek için kendim parayı yene çevirip bugün satın alayım ki yarınki kur artışından etkilenmiyeyim istiyorum.

BeratG

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0

Modapk_33' Alıntı:
ZEYREK' Alıntı:

Dostum zaten benim bu konuyu açmamın sebebi bu ? Ben bu kur farkı yansıtılıp ekstra ücret ödememek için kendim parayı yene çevirip bugün satın alayım ki yarınki kur artışından etkilenmiyeyim istiyorum.

Kur farkından etkilenmek ülkemizde tamamen şans işi 1 gün düşerken 2 gün artabiliyor, elinizi çabuk tutmanızda fayda var.
iyi forumlar dilerim.

ZEYREK

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1

Modapk_33' Alıntı:
ZEYREK' Alıntı:

Amazon.JP zaten fazladan çekiyor Yen de olsa Dolar da olsa gümrükte vergi amazon nun çektiğinden düşük çıkarsa sana iade ediyor. Fazla çıkarsa kendi karşılıyor. Ben TL olarak aldım Amazon.JP ne zaman gün sonu verirse o zaman ki kur farkı ile hesabıma yansıtıcak şuanda parayı çekti bitti diye birşey yok. Açık provizyon da bekliyor para. Artada bilir Yükselede bilir.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri