Soru AMD Ekran Karti Kullanıcıları Düşüncelerini Söyleyebilirmi?

H0CA

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
30
Bence orası da tartışılır... Kendi adıma konuşayım ben 2k ultra aaa oyuncusuyum ben hogwartsta 2k ultra yapınca 11 13gb vram yiyor ama oyun gayışş gibi 4070ti altı 4000 serisi almak bana pek mantıklı gelmıyor.
Hocam zaten 16gb vramlı 4080 veya üstünü demek istemiştim ama yine de dlls 3 fanları oldukça fazla. Ha 16gb vramlı 4060 ya da ti modeli çıkacakmış o da vram olarak cömert ama çekirdek olarak zayıf deniyor.

agathusia

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
222
Hocam zaten 16gb vramlı 4080 veya üstünü demek istemiştim ama yine de dlls 3 fanları oldukça fazla. Ha 16gb vramlı 4060 ya da ti modeli çıkacakmış o da vram olarak cömert ama çekirdek olarak zayıf deniyor.
knk hiçbir şeyin fanı olmaya gerek yok bizim milletimiz angut takım tutar tapar parti tutar tapar... paran varsa tabi gibip 4080 4090 alacaksın... ama gidip de 8gb vramlı karta 15 20k vermek dengesizlik eğer kullanıcı olarak ona hitap etmiyorsa. yarın öbür gün gelıp buraya konu açacak o 8gb vramlı 4000 serisi alacaklar yazıyorum buraya.... Bilinçli olunsun tek derdimiz o. Yoksa param olsa 6800xt alacağıma 3080 alırdım :D ama o paraya en iyisi buydu 3070 in 8gb ına neden sıkışayım hersene kart alamam ben. dediğine katılıyorum 4080 ve üstü harici fiyatlar bu durumda iken bence aaa'cı tayfaya hala amd daha makul...

H0CA

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
30
Doğru kesinlikle çok bilinçsiz tüketiciyiz takır takır alıyoruz dediğiniz gibi. Bunda biraz da kabulleniş var ama neyin kabullenişi düzelmeyeceğinin kabullenişi.
Konum var bütçeyi denkleştirmek için ama denkleşmiyor. Ekran kartı işlemci anakart alıp kenarda bekletmeyi düşünüyorum halbuki dün geçe tüm sistemi kurmaya kararlıydım.

Diğer konuya gelirsek biraz da yazılım ve teknoloji çağındayız ekran kartlarındaki saf kas gücünü geçen yazılımlar ve teknolojiler kullanıcının aklını karıştırıyor. Amd de bu konuda ne yazık ki rekabette biraz zayıf düşüyor. Ama bilemeyiz belki o da bir atılım yapacak

shwif

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
145
Technopat tn-3 daha uygun

Sayko

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
26
6800 çok iyi bir kart Nvidia da 3070 ti den bile daha yüksek FPS alırsın.ilk ciktiginda yazılımsal problemleri vardı ama onları duzelttiler.O yüzden fiyat performans olarak kesinlikle amd

KS

JuDLaW

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
9
knk hiçbir şeyin fanı olmaya gerek yok bizim milletimiz angut takım tutar tapar parti tutar tapar... paran varsa tabi gibip 4080 4090 alacaksın... ama gidip de 8gb vramlı karta 15 20k vermek dengesizlik eğer kullanıcı olarak ona hitap etmiyorsa. yarın öbür gün gelıp buraya konu açacak o 8gb vramlı 4000 serisi alacaklar yazıyorum buraya.... Bilinçli olunsun tek derdimiz o. Yoksa param olsa 6800xt alacağıma 3080 alırdım :D ama o paraya en iyisi buydu 3070 in 8gb ına neden sıkışayım hersene kart alamam ben. dediğine katılıyorum 4080 ve üstü harici fiyatlar bu durumda iken bence aaa'cı tayfaya hala amd daha makul...
Bende bundan dolayı başta Nvidia ekran kart istiyor dum ve AMD kartta karar kıldım. Her seferinde ekran kartı güncelleyemiceğimiz için f/p olarak AMD ekran kartı tercih etmek en doğrusu bu konuyu da kendim dışındaki düşünceleri görmek için açtım.

KS

JuDLaW

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
9
Yorumlarınız için teşekkürler arkadaşlar.
Gelelim sistemdeki KC3000 SSD seçtim SSD ve PSU ve anakart b550A pro anakart ve SSD hakkında düşünceleriniz nedir.

Ve birde ryzen 5 5600 bı süre stok soğutucu idare edicem daha sonra sıvı soğutma almayı planlıyorum
herhalde yaz aylarını stok soğutucu ile idare edebilirim.

H0CA

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
30
Yorumlarınız için teşekkürler arkadaşlar.
Gelelim sistemdeki KC3000 SSD seçtim SSD ve PSU ve anakart b550A pro anakart ve SSD hakkında düşünceleriniz nedir.

Ve birde ryzen 5 5600 bı süre stok soğutucu idare edicem daha sonra sıvı soğutma almayı planlıyorum
herhalde yaz aylarını stok soğutucu ile idare edebilirim.
Kc3000 iyidir. Okuma yazması kuvvetlidir. Yine de anakartınızın support sayfasından desteklemesini kontrol edebilirsiniz. Sorun çıkacağını sanmıyorum ama yine de bir bakın.

Son düzenleme:
KS

JuDLaW

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
9
Kc3000 iyidir. Okuma yazması kuvvetlidir. Yine de anakartınızın support sayfasından destemesini kontrol edebilirsiniz. Sorun çıkacağını sanmıyorum ama yine de bir bakın.
Support destemesi derken anlayamadım? Yardımcı olur musunuz

agathusia

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
222
Sıcaklıklar kac derece oluyor rdr2 tarz oyunlarda?
valla knk rdr2yi oynayalı çok oldu ama dediğimin hala arkasındayım 71 73 tavan ısısı bu kartın fanlar da o esnda max yuzde 50 dir. Ama istersen şuan odyssey oynuyorum hemen ss atabilirim :D

agathusia

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
222
anakartının marka modelini söyle

KRAL ADAM :D

Son düzenleme:

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri