Çözüldü AMD İŞLEMCİ kullananlar sistemlerinizi yazar mısınız?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ÖzgeXONCE

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
26
AMD işlemci kullananlar bilgisayar özellikleriniz detaylı yazar mısınız? Düzgün bir toplama yapmak istiyorum

KS

ÖzgeXONCE

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
26
Şöyle güzel ryzen cpuyla PC kullanan yok mu? Memnunsa aynısını toplayacağım. UP

IronMusk

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,874
Hocam sistem toplayacaksanız bütçe verin yardımcı olalım.

Çağdaş Işık

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
4,760
Şöyle güzel ryzen cpuyla PC kullanan yok mu? Memnunsa aynısını toplayacağım. UP
Hocam çoğu açtığınız konunuzu okudum bence elinizde ürünleri elinizden çıkarın ve hazır sistem alın eğer bir şey olursa hemen değişim yaparlar.
eğer toplama istiyorsanız bütçe belirtin parça önerisinde bulunayım
PCH sistemi çıkacak onu bile özelleştirip alabilirsiniz.

Ermexx

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
23
benim sistem eski ama bende çok uyumlu hiç bir problem cıkarmadı

Than SKYWALKER

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
22
Imzamda Var Hero Sıstem Almıstım Hatasız Sorunsuz Tıkır Tıkır Kullanıyorum İşletim Sistemi WİN11

RİÇES

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
235
AMD işlemci kullananlar bilgisayar özellikleriniz detaylı yazar mısınız? Düzgün bir toplama yapmak istiyorum
Ben, Ryzen 5 5500, XFX RX 6600, XPG 8x2 3200mhz cl16 ram, Asus prime b450mk ıı, Kingston 500gb M2 SSD, 600w PSU, XIGMATEK GRIP 4 120mm RGB beyaz fan mash kasa 1 ay önce PC hocası hazır sistemini aldım bu belirttiğim bileşenler ile geldi gayet memnunum hiç bir sorun yaşamadım henüz ❤️

KS

ÖzgeXONCE

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
26
benim sistem eski ama bende çok uyumlu hiç bir problem cıkarmadı
Sıkıntısızsa süper <3
Imzamda Var Hero Sıstem Almıstım Hatasız Sorunsuz Tıkır Tıkır Kullanıyorum İşletim Sistemi WİN11
Tıkır tıkır olması önemli, teşekkür ederim <3
Ben, Ryzen 5 5500, XFX RX 6600, XPG 8x2 3200mhz cl16 ram, Asus prime b450mk ıı, Kingston 500gb M2 SSD, 600w PSU, XIGMATEK GRIP 4 120mm RGB beyaz fan mash kasa 1 ay önce PC hocası hazır sistemini aldım bu belirttiğim bileşenler ile geldi gayet memnunum hiç bir sorun yaşamadım henüz ❤️
Hiçbir sorun çıkartmadıysa süper <3 <3 <3

Benim için tek önemli olan kullanıcıya hiçbir sıkıntı çıkartmaması. O yüzden burada kullanıcıların cevapları benim için çok önemli.
Beni bilen bilir 12K ya sistem topladım ama 10 aydır sürekli sorun yaşadım her şeyi değiştirmeme rağmen kurtulamadım sıkıntılı bir bilgisayar sahibim.

KS

ÖzgeXONCE

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
26
Hocam sistem toplayacaksanız bütçe verin yardımcı olalım.
14K bütçem
Hocam çoğu açtığınız konunuzu okudum bence elinizde ürünleri elinizden çıkarın ve hazır sistem alın eğer bir şey olursa hemen değişim yaparlar.
eğer toplama istiyorsanız bütçe belirtin parça önerisinde bulunayım
PCH sistemi çıkacak onu bile özelleştirip alabilirsiniz.
Haklısınız Çağdaş Bey, bende artık daha fazla strese girmek istemediğim için yeni pc toplayım dedim. Kullanıcıların sıkıntısız tecrübe edinilmiş sistemlerini öğrenip o şekil toplayacağım.

IronMusk

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,874
Pch nin sistemlerini bekleyin hocam. Şuan piyasada pek sistem yok zaten. Amd sistem var şuan 5500+6600 ama 6600 de sorun yaşayabilirsiniz diye önermek istemedim yeni alacağınız sistemde de sorun yaşamayın, nvidia sistem alın rahatınıza bakın.

RİÇES

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
235
Sıkıntısızsa süper <3

Tıkır tıkır olması önemli, teşekkür ederim <3

Hiçbir sorun çıkartmadıysa süper <3 <3 <3

Benim için tek önemli olan kullanıcıya hiçbir sıkıntı çıkartmaması. O yüzden burada kullanıcıların cevapları benim için çok önemli.
Beni bilen bilir 12K ya sistem topladım ama 10 aydır sürekli sorun yaşadım her şeyi değiştirmeme rağmen kurtulamadım sıkıntılı bir bilgisayar sahibim.
Parçalar nelerdi ?

Çağdaş Işık

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
4,760
14K bütçem

Haklısınız Çağdaş Bey, bende artık daha fazla strese girmek istemediğim için yeni pc toplayım dedim. Kullanıcıların sıkıntısız tecrübe edinilmiş sistemlerini öğrenip o şekil toplayacağım.
Yukardaki arkadaşların bahsettiği sistem aşağıdaki gibi isterseniz sistemin hazır halini de bırakayım aşağıya.Eğer bekleme şansızın varsa bekleyin ve forumu takip edin.PCH giriş seviye sistemi özelleştirip almanız yararınıza olabilir.
Hem üstede bahsettiğim gibi "bir sıkıntı olursa sizin değiştirmenize gerek kalmaz garantiye verirsiniz".

İşlemci :
Amd Ryzen 5 5600 MPK
Anakart : Msi A520M-A PRO
Bellek : Goodram 16GB(8×2) 3600MHz DDR4
Ekran Kartı : Xfx 10GB RX6700 CORE
Depolama : Western Digital 480GB M.2
Kasa : Vento VG10F RGB Kasa
Güç Kaynağı : FSP 650W 80+ PSU
Soğutucu : AMD Wraith Stealth

KS

ÖzgeXONCE

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
26
Pch nin sistemlerini bekleyin hocam. Şuan piyasada pek sistem yok zaten. Amd sistem var şuan 5500+6600 ama 6600 de sorun yaşayabilirsiniz diye önermek istemedim yeni alacağınız sistemde de sorun yaşamayın, nvidia sistem alın rahatınıza bakın.
Tamamdır kanka teşekkür ederim.
Yukardaki arkadaşların bahsettiği sistem aşağıdaki gibi isterseniz sistemin hazır halini de bırakayım aşağıya.Eğer bekleme şansızın varsa bekleyin ve forumu takip edin.PCH giriş seviye sistemi özelleştirip almanız yararınıza olabilir.
Hem üstede bahsettiğim gibi "bir sıkıntı olursa sizin değiştirmenize gerek kalmaz garantiye verirsiniz".

İşlemci :
Amd Ryzen 5 5600 MPK
Anakart : Msi A520M-A PRO
Bellek : Goodram 16GB(8×2) 3600MHz DDR4
Ekran Kartı : Xfx 10GB RX6700 CORE
Depolama : Western Digital 480GB M.2
Kasa : Vento VG10F RGB Kasa
Güç Kaynağı : FSP 650W 80+ PSU
Soğutucu : AMD Wraith Stealth
Öyle yaparım teşekkür ederim ilginiz alakanız için

KS

ÖzgeXONCE

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
26
Parçalar nelerdi ?
Servet Bey şu an kullandığım sistemin özelliklerini yazıyorum size.

COOLER MASTER 600W 80PLUS
ASUS PRİM B450M-K
ballistix 2x8 3000mhz 16gb ram
Ryzen 5 2600x
GTX 1650 SUPER
SAMSUN EVO SSD 240
CRUİCAL SSD 230
1TB HDD

Bu sistemde acayip derece doğa üstü ve adeta kara büyüye yakalanmışım gibi sorunlar yaşıyorum.
en düşük sistem gereksinimli oyundan tut her şeyde fps drop yiyiyorum. Gelip baksan dersin ki kesin sıkıntın var senin evet var. Isı değerlerim çok iyi denenmedik şey kalmadı. Donanımlarımı bile değiştirdim psu-anakart-ekran kartı-işlemci-ssd. Elimde donanım olmasına rağmen gidip sıfır parçalar alıp taktım sistem aynı şekil problemleriyle devam etti. Tek değiştirmediğim ballistix ramler kaldı. O da son öğrendiklerime göre ryzen işlemcilere göre uyumlu ram almamız gerekiyormuş. Neler çektim bir bilseniz bir bilseniz

RİÇES

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
235
Servet Bey şu an kullandığım sistemin özelliklerini yazıyorum size.

COOLER MASTER 600W 80PLUS
ASUS PRİM B450M-K
ballistix 2x8 3000mhz 16gb ram
Ryzen 5 2600x
GTX 1650 SUPER
SAMSUN EVO SSD 240
CRUİCAL SSD 230
1TB HDD

Bu sistemde acayip derece doğa üstü ve adeta kara büyüye yakalanmışım gibi sorunlar yaşıyorum.
en düşük sistem gereksinimli oyundan tut her şeyde fps drop yiyiyorum. Gelip baksan dersin ki kesin sıkıntın var senin evet var. Isı değerlerim çok iyi denenmedik şey kalmadı. Donanımlarımı bile değiştirdim psu-anakart-ekran kartı-işlemci-ssd. Elimde donanım olmasına rağmen gidip sıfır parçalar alıp taktım sistem aynı şekil problemleriyle devam etti. Tek değiştirmediğim ballistix ramler kaldı. O da son öğrendiklerime göre ryzen işlemcilere göre uyumlu ram almamız gerekiyormuş. Neler çektim bir bilseniz bir bilseniz
Hmmm anladım hocam dediğim gibi ben 1 aydır kullanıyorum henüz bir sorun ile karşılaşmadım ama eğer bütçe konusunda sıkıntım yok derseniz eğer AMD yerine Nvidia ekran kartlı ve Intel işlemcili sistemlere yönelmenizi tavsiye ederim tabi yine de siz daha iyi bilirsiniz.

KS

ÖzgeXONCE

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
26
Hmmm anladım hocam dediğim gibi ben 1 aydır kullanıyorum henüz bir sorun ile karşılaşmadım ama eğer bütçe konusunda sıkıntım yok derseniz eğer AMD yerine Nvidia ekran kartlı ve Intel işlemcili sistemlere yönelmenizi tavsiye ederim tabi yine de siz daha iyi bilirsiniz.
Teşekkür ilginiz alakanız için bakalım bakayım, doğru zaman doğru vakitte emin olduktan sonra almayı planlıyorum. Bu sefer kafama göre almıcam.

KS

ÖzgeXONCE

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
26
Var mıdır başka RYZEN işlemcili sistemi olan sıkıntısız kullanan. özelliklerini paylaşırsanız sevinirim.

RİÇES

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
235
Teşekkür ilginiz alakanız için bakalım bakayım, doğru zaman doğru vakitte emin olduktan sonra almayı planlıyorum. Bu sefer kafama göre almıcam.
Rica ederim ama kendiniz toplamayın hazır sistem alın bence.

Çağdaş Işık

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
4,760
Var mıdır başka RYZEN işlemcili sistemi olan sıkıntısız kullanan. özelliklerini paylaşırsanız sevinirim.
İşlemcilerinde değil de ekran kartlarında yazılımsal sıkıntılar var doğru sürümleri yüklemeniz gerekiyor ve bazı kartlar tabi bu AMD'nin değil markaların sorunu Coil W. oluyor ve karttan ses geliyor performansı etkilemiyor fakat sesi bazı kartlarda çok fazla oluyor.

Arthur Morgan

Co Admin
Co Admin
Tepki
1,766
İşlemcilerinde değil de ekran kartlarında yazılımsal sıkıntılar var doğru sürümleri yüklemeniz gerekiyor ve bazı kartlar tabi bu AMD'nin değil markaların sorunu Coil W. oluyor ve karttan ses geliyor performansı etkilemiyor fakat sesi bazı kartlarda çok fazla oluyor.
Zaten yazılımında da sıkıntı olmasa nvidiaya göre çok daha f/p olur.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri