AMD mi ? Intel mi ?

Beratyildiz

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
30
Bir çok insan ile konuştum yarısı intel yarısı amd diyor ne yapacağım ahahahaha

Syqex

Bilgisayar Uzmanı
Bilgisayar Uzmanı
Tepki
5,198
Nasıl bir sistem düşünüyorsunuz ? Ne için alacağınıza ve bütçenize göre değişir.

BilgisayarcıGenç

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,269
İşlemci de hangisi daha performanslıysa o tercih edilebilir. Ekran kartında alayım sorun yaşama ihtimalim yok denecek kadar az olsun diyorsanız Nvidia, sorun ihtimali olsun ama F/P olsun diyorsan AMD.

KS

Beratyildiz

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
30
Hangi işlem için ve sizin bütçenize göre fiyat performans olan ürün. Sizin bütçeniz ne kadar ve ne için kullanacaksınız.
20k bütçe ile sistem alacağım oyun ve grafik işlerinde kullanacağımm

Nasıl bir sistem düşünüyorsunuz ? Ne için alacağınıza ve bütçenize göre değişir.
20k bütçem var sistem alacağım oyun ve grafik işinde kullanacağım

lckyvg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,305
20k bütçe ile sistem alacağım oyun ve grafik işlerinde kullanacağımm
Nvidia ekran kartı ve intel işlemci size uyan bileşenler. Programların render işinde işlemci kullanan varsa ön bellek ve çekirdek sayısı olarak Amd daha iyi.

lckyvg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,305
Nvidia ile amd nin uyumu nasıl
Hocam modele göre performans değişse de uyum konusunda sorun olmuyor. Sistem ve piyasa fiyatlarını takip etmiyorum eksik ya da yanlış bilgi vermeyeyim ama 5600 ve 3060-3070 gibi bir sistem toplanır ve işinizi rahatlıkla görür. Piyasayı bilen arkadaşlar sistem atarlar muhtemelen.

KS

Beratyildiz

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
30
Hocam modele göre performans değişse de uyum konusunda sorun olmuyor. Sistem ve piyasa fiyatlarını takip etmiyorum eksik ya da yanlış bilgi vermeyeyim ama 5600 ve 3060-3070 gibi bir sistem toplanır ve işinizi rahatlıkla görür. Piyasayı bilen arkadaşlar sistem atarlar muhtemelen.
Tamamdır çok teşekkür ediyorum

KS

Beratyildiz

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
30
hocam şöyle bir şey var amd kartları gerçekten çok güçlü doğru lakin forumlarda gördüğüm kadarıyla yazılımsal sorunlardan isyan eden çoktu ta ki elime geçene kadar o uyarıların ciddiyetini fark etmemiştim evet kartlar çok güçlü güzel lakin yazılımsal sıkıntısı uğraştırıyor be
Intel tavsiye ediyorsunuz yani

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri