AMD Mi İntel Mi?

Onur.k

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
yakın zamanda güçlü bir masaüstü toplamayı planlıyorum ve genellikle ağır oyunlar oynayıp yazılımla uğraşıcam. böyle bir sistem için hangi işlemci markasını tercih etmem mantıklı olur?(açıklamasıyla yazarsanız sevinirim)

kihei

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
78
Bu öneri o kadar güzel ki şöyle açıklayabilirim:
Bunun bir üst modeli olan 9 7950X3D yi önermemiş çünkü bu model en stabili. Bilmeyen adam direkt en yüksek modeli önerir. Intel'de ise 13900k en stabil model ama işlemcide ryzen daha iyi gibi geliyor bana şu an.

Arthur Morgan

Co Admin
Co Admin
Tepki
1,754
Bu öneri o kadar güzel ki şöyle açıklayabilirim:
Bunun bir üst modeli olan 9 7950X3D yi önermemiş çünkü bu model en stabili. Bilmeyen adam direkt en yüksek modeli önerir. Intel'de ise 13900k en stabil model ama işlemcide ryzen daha iyi gibi geliyor bana şu an.
Özellikle bu işlemciyi önerdim dünyanın bilinen en iyi oyun işlemcisidir 8 çekirdek ve 16 thread li yapidadır ama onu en iyi yapan bu değildir 96mb L3 önbelleğe sahiptir 4.2 GHz base clock 5.0 GHz boost clock hızıyla beraber gelir x3d işlemciler L3 önbellegi sayesinde oyunlarda avantaj sağlıyor.

Sahuraka

Moderatör
Moderatör
Tepki
4,100
yakın zamanda güçlü bir masaüstü toplamayı planlıyorum ve genellikle ağır oyunlar oynayıp yazılımla uğraşıcam. böyle bir sistem için hangi işlemci markasını tercih etmem mantıklı olur?(açıklamasıyla yazarsanız sevinirim)
Amd

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri