AMD Radeon atikmpag.sys HATASI

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

skyshow

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Selamün aleyküm öncelikle
Amd Radeon 530 Ekran kartı mevcut bilgisayarımda Cs-Go oyununa girdiğimde mavi ekran hatası veriyor hata atikmpag.sys hatası internetten araştırdım bi kaç konuyu denemeye çalıştım ama tam olarak adımları yapamıyorum dosya ismini değiştirin felan diyor dosya ismi değişmiyor ve o dosyadan benim "Bilgisayarım" bölümünde 4 adet bulunmakta ve denilen yerlerde değil hiç biride driver güncellemesi son sürüm, eski sürümleride denedim sorun hala mevcut.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Hatanın birkaç sebebi var sizde deneme yanılma yöntemiyle bu sebeplerden hangisi anlayabilirsiniz.

İlk çözüm var olan sürücüyü DDU (Display Driver Uninstaller) yazılımı ile kaldırıp tekrar kurmak. Yazılım : https://www.guru3d.com/files-get/display-driver-uninstaller-download,1.html ve yazılım kullanım video : https://www.youtube.com/watch?v=MpLFWWkoXt4

İşe yaramaz ise C: diskinin ana dizininde AMD klasörü varsa bu klasörü silin ve sistemi yeniden başlatın.

İşe yaramaz ise Aygıt Yöneticisinden Görüntü Bağdaştırıcısı bölümünden ekran kartına çift tıklayın ve Bu aygıt düzgün çalışıyor ibaresinden başka bir şey yazıyorsa kartta genel bir arıza , sistemde bir engel yada sürücü onayında bir hata var demektir.

Buda işe yaramaz ise indirdiğiniz sürücünün Windows 32 Bit yada 64 Bit doğru sürücü sürümü olduğundan emin olun. Ayrıca bu hatayı bazıları Windows 32 Bit kurarak çözmüş yani bu yöntemde işe yarar ama buda RAM 'i 4 GB ile sınırlar yani bir geçici çözüm diyebiliriz.

Buda işe yaramaz ise 64 bit Windows 10 Home yada Pro format atın.

Bunların hiçbirisi işe yaramaz ise kart arızalıdır başka bir açıklaması yok benim nezdimde.

KS

skyshow

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
teşekkür ederim bilgisayarımda zaten 4gb ram var 32 bit kurucam artık başka çarem kalmadı, dediğiniz tüm çözümleri denedim ama olmamıştı.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Bazıları 32bit sistem kurarak çözmüş dediklerim işe yaramadıysa belki bu yarar ki buda işe yaramaz ise bende çözüm bitti ki nette bulabildiğim tüm çözümleri paylaştım zaten sizinle.

Başka sorularınız için foruma yine bekleriz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri