AMD RSR ilk izlenim AC Origins testi

DEliloy01

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Sürücüyü indirip bu yeni özelliği AC Origins'te denedim durum berbat ve şuan için en azından bu oyunda yarardan çok zararı var. Merak edenler için AMD 'nin fsr özelliğini bütün oyunlara getirdiği söyleniyordu rsr'nin ama fps 'te artıştan çok düşüş gözlemledim ben.

oyun ayarları en yüksek seviyede

rsr kapalı

rsr açık. fps aynı ama oyun içinde normalda kapalı iken aldığım en düşük fps 76 idi açınca bakınma hareketlerinde 64 leri gözlemledim.1980*1920 den 1600*900

rsr kapalı

rsr açık. yine hareket halinde aşırı düşüş vardı. 1980*1920 den 1600*900

özetle özellik şuan için malesef çok kötü çalışıyor. en azından AC Originste öyle. RDR2 'de deneyip yine bir paylaşım yapacağım.Ek olarak oyunda gözle belirgin derecede bulnıklık fark ediliyor.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Cvp: AMD RSR ilk izlenim AC Origins testi

Ancak bir şeyi karıştırıyorsunuz sanırım. FSR kaliteyi koruyarak FPS arttırmak odaklı çalışıyor ama RSR direkt kaliteyi arttırıyor FPS kazancı sağlamak amacı değil. FXAA/TAA/MSAA gibi çalışan bir AMD teknolojisi olarak düşünün. Bu teknolojinin temel rakibi NVIDA karşısında DLAA özelliği.

Ayrıca yakında AMD FSR 2.0 çıkacak. Eğer başarabilirlerse DLSS 2 karşısında daha güçlü olacaktır.

oturak

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Cvp: AMD RSR ilk izlenim AC Origins testi

Shadow Warrior 3'de ultra kalitede 5500xt ile 112 fps alırken. FSR ile 137 fpsleri gördüm. Bence gayet iş görür.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
oturak' Alıntı:
Shadow Warrior 3'de ultra kalitede 5500xt ile 112 fps alırken. FSR ile 137 fpsleri gördüm. Bence gayet iş görür.

Benim yorumumaysa bu yorum ben iş görmüyor demedim. Sadece DLSS 2 kadar başarılı değil ve FSR 2.0 güncellemesiyle rakip olacak gibi görünüyor dedim. Amaç FPS artışı sağlarken kalite ve detaydan ödün vermemek. Bu konuda da NVIDIA önce başladığı ve harici donanıma bu işi yaptırdığı için daha başarılı.

oturak

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:
oturak' Alıntı:

Benim yorumumaysa bu yorum ben iş görmüyor demedim. Sadece DLSS 2 kadar başarılı değil ve FSR 2.0 güncellemesiyle rakip olacak gibi görünüyor dedim. Amaç FPS artışı sağlarken kalite ve detaydan ödün vermemek. Bu konuda da NVIDIA önce başladığı ve harici donanıma bu işi yaptırdığı için daha başarılı.

AC'nin son 3 oyunu sorunlu. Low yada hight ayarlar farksız şehirlerde 40-50 fps arası takılıyor malesef.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri