AMD ryzen 3 1200 oc yapılmamış halde 75 derece normalmi

Yusufkk

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Selamın aleyküm beyler bende AMD R3 1200 işlemci var farcry4'de ultrada yarım saat oynama sonucu sıcaklık değerleri 75 derece civarı oluyor 
 normalmi
Not: anakart Asus prime a320m r
Ekran kartı MSI RX 470 gaming x 4gb
Ram xpg gammix 8 GB 3000 MHz
Kasa 4 fanlı 3 onde 1 tane arkada

Enes Değirmenci

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
0
Havalar ısındığını göz önüne aldığımız zaman bile fazla diyebiliriz. Oyun içerisinden Msı After Burner açık iken buraya bir görsel bırakabilirmisiniz ?

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Kullandığınız soğutucu Ryzen kendi soğutucusu ise bu sıcak havalarda sıcaklıklarınız 80 dereceye kadar normal. 85 dereceden fazlası hava soğutma için uzun vadede işlemcinize risk o sınıra ulaşırsanız kule tipi iyi 200-250 TL arasına satılan kaliteli bir soğutucu almanız gerekecektir.

KS

Yusufkk

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Sağolun beyler bilgilendirme için bu arada Enes değirmenci kardeşim forumda yeniyim resim nasıl atılır bilmiyorum ama değerleri yaziyim
CPU kullanımı %60 sıcaklık 73
Gpu kullanimi%90 sıcaklık 75
Oyunda yarım saat civarı durunca oluşan değerler 
Far cry 4 ultrada

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Dediğim gibi eğer stok soğutucu kullanıyorsanız bu değerler bu havalarda gayet normal, bir sıkıntı yok. Resim olayına gerek yok ama şu şekilde resim paylaşırsınız, herhangi bir resim yükleme platformuna resimleri yükleyin ve linkleri burada paylaşın. Örneğin: https://hizliresim.com/ yada https://tr.imgbb.com/ gibi.

KS

Yusufkk

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Krdsm sorunu çözdüm gibi benim kasam kaliteli bir kasa temperli cam mevcut yanlarında ve 4 tane fan mevcut bir tane arkada 3 tane önünde en son 78 oldu işlemcim sonra ben kasanın ön camını çıkardım  ve işlemci sıcaklığı ekran kartı sıcaklığı en az 10 derece düştü
Peki bir kasanın önündeki kapağını çıkarmak sorun yaratır mı 
Sıcaklık değerleri bayağı düştü kasada halbuki dört fan  var anlayamadım

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Yusufkk' Alıntı:
Krdsm sorunu çözdüm gibi benim kasam kaliteli bir kasa temperli cam mevcut yanlarında ve 4 tane fan mevcut bir tane arkada 3 tane önünde en son 78 oldu işlemcim sonra ben kasanın ön camını çıkardım  ve işlemci sıcaklığı ekran kartı sıcaklığı en az 10 derece düştü
Peki bir kasanın önündeki kapağını çıkarmak sorun yaratır mı 
Sıcaklık değerleri bayağı düştü kasada halbuki dört fan  var anlayamadım

Kasa nedir? Önden hava alamıyormuş belli. Kapak olmaması sadece içeri fazladan toz girmesine sebep olur bir sorun yok yılda 1 kere kasa temizliği yaparsınız normalde 2 defe yaparsınız.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri