AMD Ryzen 5 5600x hakkında bilgi?

BatuhanKLC

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
757
ben 5600x kullanıyorum ve asus 240 sıvı soğutma ile birlikte yük altındayken bile 50-55 derecelere max ulaşıyor. Biraz yüksek geldi bana da. Kaliteli bir sıvı soğutma işini çözer.
Değerlerin çok iyi , pompa hızı ve fan hızın nedir bu sıcaklıklardayken. Sadece oyun mu ? Yoksa bu sıcaklıklar ağır yük testi içinde mi ...

KafadanKontak

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
246
Değerlerin çok iyi , pompa hızı ve fan hızın nedir bu sıcaklıklardayken. Sadece oyun mu ? Yoksa bu sıcaklıklar ağır yük testi içinde mi ...
Asus tuf 240mm kötü bir sıvı soğutucu değil. piyasada yok zaten ya da çok zor ve faiş fiyata bulunuyor. Ama evet yükte de bu kadar az olmamalı diye düşünüyorum. Boşta da o şekilde. Benim boşta 45-50 arası, yükte de 65-70 arası değerlerde.

BatuhanKLC

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
757
Kötü soğutucu olduğunu söylemedim , değerlerin çok iyi dedim tam tersine. yükte 65-70 normal. Eğer aynı soğutucuyu kullanıyorsanız.

KafadanKontak

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
246
Kötü soğutucu olduğunu söylemedim , değerlerin çok iyi dedim tam tersine. yükte 65-70 normal. Eğer aynı soğutucuyu kullanıyorsanız.
Aynısını kullanmıyorum. Ama muadil diyebilirim. Hatta kasanın estetiğini bozmayayım diye radyatöre daha az etkili olan kendi fanlarımı takmama rağmen bu sonuçları alıyorum. İşlemci de UV ayarlarında sabit.

MuRO

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
16
Konu dışı ama bu ryzen 5600x in hem AMD hem de intel tarafında desteklediği en üst seviye ekranı kartı hangisi

KafadanKontak

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
246
En güzel kurtarırı Nvidia kanadında 3070 diye biliyorum. 3080'i de kotarır ama. AMD kartlarından anlamıyorum fazla maalesef.

altinerim

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
132
Sistemin montaj bitti. Stok fan ile yükteyken 85 dereceyi gördü. Bana biraz fazla geldi max kaça kadar problem yaratmaz ?
aynı işlemci bendede var bi 1.5 ay stok fanla kullandım aynı değerleri alıyordum sizle sonra sıvı soğutmaya geçtim

MAO

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
62
Kule tipi görüntüsü güzel olmuyor nzxt aldım
"Daha iyi bir soğutucu dediğiniz amd nin stok fan ı :) " yorumunuza ıstınaden söyledim.. Orda kıyasladığım amd stok fanı değil @atakan6842 hocamın yazdığı "ID-Cooling SE-234 kule tipi soğutucu öneririm. 66-73 dereceyi geçmiyor." ifadesiydi. Bendekine nazaran çok daha iyi bir kule soğutma ile 10 derece daha sıcak olmasına şaşırdım.. Sıvı soğutmanız da hayırlı olsun iyi günlerde kullanın inşallah

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri