Amd Ryzen 7 3700x İçin Soğutma Önerisi

Karabat

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
3700x icin warith prism kullaniyorum sesli buluyorum.

noctua 12s dusunuyorum alinir mi ?

Arthur Morgan

Co Admin
Co Admin
Tepki
1,743
Şu an kullandığınız fan gayet iyi bir ürün aslında ama... Gene de değiştirmek istiyorsanız bütçe belirtin, ona göre yardımcı olalım.

Arthur Morgan

Co Admin
Co Admin
Tepki
1,743
Bu arada neden wraith prism i sesli buluyorsunuz acaba? İşlemcinin sıcaklık değerleri nasıl? Bu soruları soruyorum ki eğer ürün de bir sorun yoksa boşu boşuna yeni bir tane almayın diye...

Art

Klavye Delikanlısı
Tepki
324
İlk başta sıcaklık değerlerini kontrol etmek gerek arkadaşın dediği gibi, bir de fan ilk başta bu kadar ses çıkartıyor muydu? Tozdan dolayı sesli çalışıyor olabilir.

KS

Karabat

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Noctua gercekten ovuldigu kadar sessiz mi cok merak ediyorum ses takintim olustu.

wraith prism temiz,1000devur ustu tikirti seklinde ses yapiyor hicbir yere degmiyor temas yok.

en sessiz noctua sogutucu hangisi acaba

KS

Karabat

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Noctua gercekten ovuldigu kadar sessiz mi cok merak ediyorum ses takintim olustu.

wraith prism temiz,1000devur ustu tikirti seklinde ses yapiyor hicbir yere degmiyor temas yok.

en sessiz noctua sogutucu hangisi acaba
En iyi nasil temizleyebilirim yardmci olur msnz

s4lly

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
225
En iyi nasil temizleyebilirim yardmci olur msnz
Fanın temizliğini yapmanız için önce montajlandığı yerden çıkartmanız lazım. Bu konuda çok güzel videolar mevcut. Bilginiz yoksa ezbere çıkartmaya çalışmayın. İşlemcinizle birlikte çıkartırsınız, pinler yamulur. Aşağıya bir video bırakıyorum oradan izleyerek kolayca çıkarabilirsiniz.

Çıkardıktan sonra kuru bir bezle kabasını temizledikten sonra termal macununu değiştirebilirsiniz, hafif nemli bezle ince yerlerini alabilirsiniz. Sonrasında montajını yapıp takın. Değişim olacaktır. Bir de tıkırtı var demişsiniz, soğutucuyu çıkardıktan sonra hafifçe sallayın, içinde kırık bir parça var mı öğrenelim.

KS

Karabat

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Fanın temizliğini yapmanız için önce montajlandığı yerden çıkartmanız lazım. Bu konuda çok güzel videolar mevcut. Bilginiz yoksa ezbere çıkartmaya çalışmayın. İşlemcinizle birlikte çıkartırsınız, pinler yamulur. Aşağıya bir video bırakıyorum oradan izleyerek kolayca çıkarabilirsiniz.

Çıkardıktan sonra kuru bir bezle kabasını temizledikten sonra termal macununu değiştirebilirsiniz, hafif nemli bezle ince yerlerini alabilirsiniz. Sonrasında montajını yapıp takın. Değişim olacaktır. Bir de tıkırtı var demişsiniz, soğutucuyu çıkardıktan sonra hafifçe sallayın, içinde kırık bir parça var mı öğrenelim.

Cok tesekkurler cevabiniz icin.
Peki noctua sogutucu ve fanlari hakkinda ne dusunuyorsunuz

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,131
NOCTUA markası ses konusunda piyasadaki en iyi ses/devir dengesini sunan fan markasıdır desek yersiz olmaz. Öneririm markanın fan ve soğutucu ürünlerini ama biraz pahalılar biliyorsunuz.

Bütçeniz varsa Noctua NH-U12S , Noctua NH-U14S , Noctua NH-D15S , Noctua NH-D15 , Noctua NH-U14S ürünlerini öneririm bu işlemci için.

KS

Karabat

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
NOCTUA markası ses konusunda piyasadaki en iyi ses/devir dengesini sunan fan markasıdır desek yersiz olmaz. Öneririm markanın fan ve soğutucu ürünlerini ama biraz pahalılar biliyorsunuz.

Bütçeniz varsa Noctua NH-U12S , Noctua NH-U14S , Noctua NH-D15S , Noctua NH-D15 , Noctua NH-U14S ürünlerini öneririm bu işlemci için.
en sessizi hangisi peki hocam ?

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,131
Fan çapı ne kadar büyükse o kadar az ses olur. Ancak fanın havayı üflediği yaprakların yapısı da sesi +/- yönde etkiler. Önerdiğim ürünlerde 12cm fan olan model yani bu Noctua NH-U12S ürün aralarındaki en sessiz olan 12cm olmasına rağmen ama aralarında 2db fark var önemsiz bir fark. Size tavsiyem Noctua NH-U12S haricinde diğer modellerden birisini seçin. Fan sayısı artarsa ses maksimum yükte x2 olur ama daha az dönecekleri için tam tersi şekilde daha az ses çıkartırlar. Bu notuda düşeyim derim.

NOT : Kasanızın maksimum CPU soğutucu yüksekliğine göre ürün seçmeyi unutmayın.!!!

KS

Karabat

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Noctua NH-U12S müthiş sessiz araştırdım hocam mutlu etmez mi sizce ? bu fiyatı hakediyor mu

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri