amd ryzen 7 5800x voltaj değeri ve kasa silikülasyonu

Bayterek

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
242
şuan kasamın hava silikülasyonu aşırı kötü içeriye hava girmiyo kasa fanları düşük modda iken ekran 54 derece iken ki buda ortam sıcaklığını etkileyip ekstradan işlemcinin ısınmasını sağlıyo temizlikte herhalde 5 aydır yapmıyorum voltaj değerleri normalmi
1673357239919.png

xigmatek aquaria plus bu kasanın hava silikülasyonu nasıl olmalı alttaki fanlarla sağdaki 3 fanların içeriye üflemesi lazım diyo bazı kişiler coğunluk sadece aşşağıdaki fanları ters çevirseniz yeter diyo

video izlerken 61 derece bu arada kasanın camını cıkartıpta test ettiğimde oyunlarda 10 15 derecelik düşme oldu hava silikülasyonundan dolayı oyunlarda ısınıyo diye düşünüyorum ben

Syqex

Bilgisayar Uzmanı
Bilgisayar Uzmanı
Tepki
5,198
Kasa da görünüş var ama bildiğim camlı fırın. Bu tarz kasalar hep çok ısınıyor.

KS

Bayterek

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
242
Custom kasa panelleri var eğer senin kasana yapılabiliyorsa onlar da işe yarar.
onlar nasıl bişi oluyo hocam

hocam valla babam topladı sistemi bana kaç kez sen araştır sen topla dedi ben anlmama diye reddedim bişi diyemiyorum ayrıca bence bu kasanın fanları içeriye üflerse bir sorun olmaz diye düşünüyorum ama fanları nereye yönlendirip yapacağım blm

KS

Bayterek

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
242
oyunda 78 derece olan işlemci temperli camı indirince 65 derece sabit kaldı :d

Bu insta sitesi yapıyor örneklere bakabilirsin mesh yapıyor.
ya gerekirse camsız kullanırım sorun değil ama bu fan dizilişini nasıl yapacağım blm

Bu insta sitesi yapıyor örneklere bakabilirsin mesh yapıyor.
voltaj değerleri normalmi peki hani bi overclock vs varmı

Syqex

Bilgisayar Uzmanı
Bilgisayar Uzmanı
Tepki
5,198
oyunda 78 derece olan işlemci temperli camı indirince 65 derece sabit kaldı :d

ya gerekirse camsız kullanırım sorun değil ama bu fan dizilişini nasıl yapacağım blm

voltaj değerleri normalmi peki hani bi overclock vs varmı
OC olup olmadığını siz bir ayar yapmadıysanız bilmeniz lazım , gözüken değerlerde bir sorun yok. Fanlar bence yan taraftakiler ve aşağıdakiler içeri hava alabilir arkadaki fandan çıkacak şekilde olabilir veya yanda ki fanlar yada aşağıda ki fanlar havayı içeri alır ve diğer fanlar dışarı atacak şekilde ayarlanır.

KS

Bayterek

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
242
OC olup olmadığını siz bir ayar yapmadıysanız bilmeniz lazım , gözüken değerlerde bir sorun yok. Fanlar bence yan taraftakiler ve aşağıdakiler içeri hava alabilir arkadaki fandan çıkacak şekilde olabilir veya yanda ki fanlar yada aşağıda ki fanlar havayı içeri alır ve diğer fanlar dışarı atacak şekilde ayarlanır.
ben ellemedim :d

yani anladığım kadarıyla aşşağıdaki 3 fan ve onunsağındaki 3 fan içeriye üflicek doğrumuyum

Syqex

Bilgisayar Uzmanı
Bilgisayar Uzmanı
Tepki
5,198
KS

Bayterek

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
242
görselli bir şekilde anlatma ihtimaliniz varmı bi sn https://cdn.discordapp.com/attachments/849389779123437588/1019205159160655872/IMG_9649.jpg kasam bu şekilde burdan örneklendirebilirseniz daha iyi olur

Syqex

Bilgisayar Uzmanı
Bilgisayar Uzmanı
Tepki
5,198
O görselde yandaki ve aşağıdaki fanlar içeri hava verse ve arkadaki fan egzoz fanı olsa bence yeterli olabilir. Sıvı soğutma fanları da havayı dışarı veriyorsa normalde yeterli gelmeli ama sizin fanlarınız şuan havayı nereye doğru veriyor yada alıyor bilemiyorum.

KS

Bayterek

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
242
Sıcaklık düşürmek ve voltaj dengesini sağlamak için optimizasyon yapabilirsin.Ekli dosyayı görüntüle 13714
sıcaklık hava silikülasyonuyla alakalı hocam voltaj belki olabilir ama gereği yok gibi şuan tşkler :D

O görselde yandaki ve aşağıdaki fanlar içeri hava verse ve arkadaki fan egzoz fanı olsa bence yeterli olabilir. Sıvı soğutma fanları da havayı dışarı veriyorsa normalde yeterli gelmeli ama sizin fanlarınız şuan havayı nereye doğru veriyor yada alıyor bilemiyorum.
şuan hepsi havayı dışarıya atıyo içeriye igren hava yok

ekran kartının üstündeki fanda dışarıya atıyo hava onun görevi o zaten aşşağıdaki ve sağ taraftakiler içeriye üflicek tamamdır

içeri atma olayı her fanda aynı olmuyomu arkasındaki plastik kısmı öndeyse içeri üflüyo arkadaysa dışarıya atıyo içerdeki havayı

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri