Yardım AMD Ryzen 7 7800X3D Cinebench R23 Test Sonuçları

marshmellloow

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Amd Ryzen 7 7800x3d test sonuçlarım bu şekilde.
İnternette kontrol ettiğimde multi core 18000pts civarı çıkıyor single core ise 1800pts civarı çıkıyor.
Sıcaklıklar ise boşta 40 50 derece iken yükte 85 derece.
Watt konusunda da kafam karıştı. 120W a kadar çıkması gerekirken benimki 88W üstüne çıkmadı.
İşlemcimde bi sorun olup olmadığını anlayamıyorum.
2 gün önce test yaparken 88 dereceye çıktı.
Şu anda da aşağıdaki gibi. Kontrol eder misiniz normal mi?
Acaba bios ayarlarını mı değişmem gerekli.

Sistem parçalarım:
Anakart:

İşlemci:

Ekran kartı:

RAM:

PSU:

İşlemci soğutucu:

Fanlar: X6.

1719422625047.png

1719422638805.png

kuru cacık

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
524
Herşey normal. İşlemci biraz fazla ısındığı için frekans düşürmüş O nedenle watt değerini de arttıramamış Hepsi bu.Oyunlarda bu kayıplar olmayacak Çünkü işlemcin hiç bi zaman yüzde 100 basmayacak.

Şimd biosdan ince ayarlar var ,ama hiç sokmuyayım o ayarlara seni,gerek yok çünkü.

KS

marshmellloow

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Herşey normal. İşlemci biraz fazla ısındığı için frekans düşürmüş O nedenle watt değerini de arttıramamış Hepsi bu.Oyunlarda bu kayıplar olmayacak Çünkü işlemcin hiç bi zaman yüzde 100 basmayacak.

Şimd biosdan ince ayarlar var ,ama hiç sokmuyayım o ayarlara seni,gerek yok çünkü.
Bilginiz varsa yardim ederseniz çok sevinirim çünkü düzelteyim derken ben iyice bozuyorum 😅

kuru cacık

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
524
Biliyorum ama , çok detaylı. PBO ve curve optimizer ayarları.PBO, otomatik overclock olayı, curve optimizer ise, her çekirdeğin amperini düşürereek, en uygun voltaj ile her çekirdeğin serin ve serin olduğu içinde en yüksek frekanslara kendini otomatik çıkartması. Ama dediğim gibi çok detaylı. Buradan tarifle yaptırabilmem ,hiç bilmeyen birisi için mümkün değil.Ne ben tam olarak net bi şekilde anlatabilirim .ne de siz anlarsınız .

Netten,yavaş yavaş araştırmaya başlayın Çok makale ,video vs var Tabi ,illa yapacam diyorsanız.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri